Hotellit Schkeuditz
Vertaa 1 360 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 49 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Schkeuditz: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Schkeuditz

Campanile Leipzig Halle Airport

REGIOHOTEL Leipzig West

REGIOHOTEL Halle/ Leipzig Airport

ibis Styles Leipzig

Globana Airport Hotel

Radisson Hotel Leipzig

pentahotel Leipzig

Sunday Hotel Leipzig-Halle

Radisson Blu Hotel, Leipzig

Hotel Royal International

Adina Apartment Hotel Leipzig

H2 Hotel Leipzig

Staycity Leipzig City Centre

HYPERION Hotel Leipzig

Travel24 Hotel
Kohteen Schkeuditz hotellit
Harkitsetko retkeä kohteeseen Schkeuditz? Jos haluat löytää yöpymispaikan, joka on nähtävyyksien lähellä, voit antaa lomapäiväsi ja käyttää hotellihakutulosten vieressä olevia suodattimia löytääksesi tällaisen hotellin. Voit valita 22 hotellista ja muusta majoitusvaihtoehdosta kohteessa Schkeuditz löytääksesi parhaiten sopivan yöpymispaikan.
Suosittuja hotelleja ja muita majoitusvaihtoehtoja kohteessa Schkeuditz
Kun etsit itsellesi sopivaa yöpymispaikkaa kohteessa Schkeuditz, voit löytää ebookersin sivustolta hotellin, joka tarjoaa palveluina esimerkiksi internetyhteyden, ilmaiset lentokenttäkuljetukset tai uima-altaan. Voit hyödyntää suodattimia rajataksesi hakuasi, jotta näet vain sinulle tärkeät palvelut, kuten ilmastoinnin ja huoneessa olevan keittiön.
Asiakkaat, jotka yöpyivät näissä kohteen Schkeuditz hotelleissa pitivät paikan päällä olevasta kuntokeskuksesta:
- Ibis Styles Leipzig
- Globana Airport Hotel
Kohteeseen Schkeuditz tutustuminen
Schkeuditz tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Schkeuditz ja sen lähellä kuuluu:
- Wolteritzerin ranta
- SAX Freizeit Center
- Porsche Experience Center Leipzig
- Nova Eventis -ostoskeskus
- Haus Auenseen tapahtumapaikka
- Kulkwitz-järvi
- Leipziger Baumwollspinnerein taidekeskus
Kun suunnittelet lomaasi kohteessa Schkeuditz, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Leipzig (LEJ-Leipzig - Halle). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Schkeuditz?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Schkeuditz, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Schkeuditz, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Elokuu ja heinäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sadem äärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 9 °C ja öisin -1 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 117 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 23 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 147 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 25 °C ja öisin 12 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 195 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 15 °C ja 1 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 157 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Schkeuditz on 616 cm.
Schkeuditz: Hotellitiedot
Majoitukset | 1 360 |
|---|---|
Halvin hinta | 49 € |
Korkein hinta | 103 € |
Suositut hotellit | Campanile Leipzig Halle Airport, REGIOHOTEL Leipzig West, REGIOHOTEL Halle/ Leipzig Airport, ibis Styles Leipzig, Globana Airport Hotel, Radisson Hotel Leipzig, pentahotel Leipzig, Sunday Hotel Leipzig-Halle, Radisson Blu Hotel, Leipzig, Hotel Royal International, Adina Apartment Hotel Leipzig, H2 Hotel Leipzig, Staycity Leipzig City Centre, HYPERION Hotel Leipzig, Travel24 Hotel |
Viimeksi varatut hotellit Schkeuditzebookersn tarkistamat arvostelut

Radisson Hotel Leipzig
"Hotelli on uusi ja siisti. Parkkihallista myös plussaa, vaikka ei olekaan hotellin oma parkkihalli"
