Hotellit Balok
Vertaa 186 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 14 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Balok: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Balok

Swiss Garden Residences by Nature Home

Grand DarulMakmur Hotel Kuantan

Hyatt Regency Kuantan Resort

AC Hotel by Marriott Kuantan

Co-Didik Hotel

Swiss-Garden Beach Resort Kuantan

Adena Beach Resort

Champcity Hotel

Greenlast Hotel

Veer Hotel

De Rhu Beach Resort

IM 96 Villa

Residence Inn Cherating

Rocana Hotel

Mega View Hotel Kuantan
Kohteen Balok hotellit
Harkitsetko matkaa kohteeseen Balok? Jos haluat löytää yöpymispaikan, joka on nähtävyyksien lähellä, voit antaa lomapäiväsi ja käyttää hakutulosten vieressä olevia suodattimia löytääksesi tällaisen hotellin. Voit valita 6 hotellista ja muusta majoitusvaihtoehdosta kohteessa Balok löytääksesi parhaiten sopivan yöpymispaikan.
Kohteeseen Balok tutustuminen
Syrjäinen Balok on tunnettu rannoistaan. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Balok ja sen lähellä kuuluu:
- Luonnollinen batikkitehdas
- Bukit Cerung Kelubi
- Cherating Beach (ranta)
- Cherating-joki
- Pantai Cheratingin ranta
- Teluk Cempedakin ranta
- East Coast -ostoskeskus
Kun suunnittelet lomaasi kohteessa Balok, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Kuantan (KUA-Sultan Haji Ahmad Shah). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi tarpeitasi vastaavan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Balok?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Balok, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Toukokuu ja kesäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Balok, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä helmikuu ja tammikuu. Joulukuu ja marraskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 29 °C ja öisin 24 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 523 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 31 °C päivisin ja 25 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 634 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 30 °C ja öisin 25 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 720 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 24 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1180 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Balok on 3057 cm.
Balok: Hotellitiedot
Majoitukset | 186 |
---|---|
Halvin hinta | 14 € |
Korkein hinta | 103 € |
Suositut hotellit | Swiss Garden Residences by Nature Home, Grand DarulMakmur Hotel Kuantan, Hyatt Regency Kuantan Resort, AC Hotel by Marriott Kuantan, Co-Didik Hotel, Swiss-Garden Beach Resort Kuantan, Adena Beach Resort, Champcity Hotel, Greenlast Hotel, Veer Hotel, De Rhu Beach Resort, IM 96 Villa, Residence Inn Cherating, Rocana Hotel, Mega View Hotel Kuantan |