Hotellit Kampung Dingin
Vertaa 54 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 16 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kampung Dingin: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Dingin

Luscious Hotel

Wellesley Hotel

Galaxy Hotel

D'concept Hotel Kulim

OMG Hotel

MARC Co - Living

Fuller Hotel Kulim

OYO 90855 Vince Villa

Hotel Seri Malaysia Kulim

My Hotel Bukit Mertajam

Oyasumi Hotel

OYO 89486 Kulim Inn

ERNES Hotel Alma Bukit Mertajam

Chariton Hotel Alma

Summit Hotel Bukit Mertajam
Kohteeseen Kampung Dingin tutustuminen
Kampung Dingin tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Dingin ja sen lähellä kuuluu:
- Sedim Tree Top Walk (näköalareitti)
- Keladi-joki
- Landmark Central Shopping Centre (ostoskeskus)
- Mengkuang Dam
- Bukit Hijaun virkistyspuisto
- Putra Lake Park (puisto)
- Punaisen joen kukkula
Kun suunnittelet lomaasi kohteessa Kampung Dingin, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Penang (PEN-Penangin kansainvälinen lentokenttä). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Dingin?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Kampung Dingin, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Maaliskuu ja kesäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Dingin, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja kesäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 32 °C ja öisin 22 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 572 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 32 °C päivisin ja 23 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 702 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 608 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 22 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1081 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Kampung Dingin on 2964 cm.
Kampung Dingin: Hotellitiedot
Majoitukset | 54 |
---|---|
Halvin hinta | 16 € |
Korkein hinta | 45 € |
Suositut hotellit | Luscious Hotel, Wellesley Hotel, Galaxy Hotel, D'concept Hotel Kulim, OMG Hotel, MARC Co - Living, Fuller Hotel Kulim, OYO 90855 Vince Villa, Hotel Seri Malaysia Kulim, My Hotel Bukit Mertajam, Oyasumi Hotel, OYO 89486 Kulim Inn, ERNES Hotel Alma Bukit Mertajam, Chariton Hotel Alma, Summit Hotel Bukit Mertajam |