Hotellit Pelawatta
Vertaa 520 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 77 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Pelawatta: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Pelawatta

Taj Bentota Resort & Spa

Hotel Riu Sri Lanka - All Inclusive

Cinnamon Bentota Beach – Signature Selection

The Habitat Kosgoda by Asia Leisure

Thaala Bentota

NH Bentota Ceysands Resort

Sheraton Kosgoda Turtle Beach Resort

Cinnamon Bey Beruwala

Lanka Princess All Inclusive Hotel

Ahu Bay

Temple Tree Resort & Spa

Jetwing Saman Villas, A Luxury Reserve - Adults Only

Wunderbar Beach Hotel

Lunuganga Estate

Shinagawa Beach
Kohteeseen Pelawatta tutustuminen
Pelawatta tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Pelawatta ja sen lähellä kuuluu:
- Ahungalla Beach
- Bentotan ranta
- Moragallan ranta
- Sinharaja Forest Reserve (luonnonpuisto)
- Brief Garden, Bevis Bawa
- Kosgoda Beach
- Sinharaja-sademetsä
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Pelawatta?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Pelawatta, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Maaliskuu ja helmikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Pelawatta, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja tammikuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 31 °C ja öisin 20 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 509 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 31 °C päivisin ja 22 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 1017 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 28 °C ja öisin 21 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 852 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 29 °C ja 21 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1271 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Pelawatta on 3650 cm.
Pelawatta: Hotellitiedot
Majoitukset | 520 |
|---|---|
Halvin hinta | 77 € |
Korkein hinta | 438 € |
Suositut hotellit | Taj Bentota Resort & Spa, Hotel Riu Sri Lanka - All Inclusive, Cinnamon Bentota Beach – Signature Selection, The Habitat Kosgoda by Asia Leisure, Thaala Bentota, NH Bentota Ceysands Resort, Sheraton Kosgoda Turtle Beach Resort, Cinnamon Bey Beruwala, Lanka Princess All Inclusive Hotel, Ahu Bay, Temple Tree Resort & Spa, Jetwing Saman Villas, A Luxury Reserve - Adults Only, Wunderbar Beach Hotel, Lunuganga Estate, Shinagawa Beach |
Viimeksi varatut hotellit Pelawattaebookersn tarkistamat arvostelut


