Hotel Majestic

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Majestic valokuvagalleria

Majoituspaikan julkisivu
Ravintola
Ulkoalueet
Junior-sviitti, 1 keskisuuri parisänky | 1 makuuhuone, ylelliset vuodevaatteet, pillowtop-patjalliset sängyt
Vastaanotto

Arvostelut

9,2 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Ilmastointi
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Businesspalvelut

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
1500 Sutter St, San Francisco, CA, 94109
  • Place, Lombard Street
    ‪3 min ajomatka‬
  • Place, Moscone Convention Center
    ‪4 min ajomatka‬
  • Place, Golden Gaten silta
    ‪7 min ajomatka‬
  • Airport, San Francisco, Kalifornia (SFO-San Franciscon kansainvälinen lentoasema)
    ‪20 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Premium-huone, 1 keskisuuri parisänky

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(4 arvostelua)
  • Näkymä kaupungille
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Standard-huone, 1 keskisuuri parisänky

8,8 kautta 10
Loistava
(44 arvostelua)
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Standard-huone, 2 yhden hengen sänkyä

8,8 kautta 10
Loistava
(11 arvostelua)
  • 19 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Junior-sviitti, 1 keskisuuri parisänky

8,8 kautta 10
Loistava
(19 arvostelua)
  • 26 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Sviitti, 1 suuri parisänky ja vuodesohva

9,6 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(18 arvostelua)
  • 37 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Kahden hengen standard-huone, 1 parisänky

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(30 arvostelua)
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Standard-huone, 1 keskisuuri parisänky, esteetön

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(4 arvostelua)
  • Näkymä kaupungille
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Majestic

Edvardiaaninen hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja ympäri vuorokauden auki oleva business center
Ympäri vuorokauden auki oleva business center, kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa ja mikroaaltouuni yleisissä tiloissa kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen mannermainen aamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on business center, kokoushuone ja concierge-palvelut. Siivouspalvelu on saatavilla kerran loman aikana.
Hotel Majestic tarjoaa 58 ilmastoitua huonetta, joissa on iPod-telakointiasema ja tallelokerot. Jokainen huone on yksilöllisesti sisustettu. Huoneessa on pillowtop-patjallinen sänky, jossa on ylelliset vuodevaatteet. 40-tuumainen taulutelevisio, kaapelikanavat. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku, kylpytakit, designer-hygieniatuotteet ja ilmaiset hygieniatuotteet.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin; ilmaiset paikallispuhelut ovat myös tarjolla (voimassa saattaa olla rajoituksia). Lisäksi huoneissa on hiustenkuivaaja ja silitysrauta/-lauta. Turndown-palvelu joka ilta. Siivouspalvelu saatavilla kerran vierailun aikana.

Hotel Majestic on saanut mahtavaa palautetta ilmaisesta aamiaisestaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Van Ness Avenue. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ympäri vuorokauden auki olevan business centerin ja concierge-palvelut.
  • Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Jos amerikkalainen keittiö on sydäntäsi lähellä, sinun kannattaa ottaa suunnaksesi fine dining -ravintola Cafe Majestic
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, ympäri vuorokauden auki oleva business center ja kokoushuone
  • Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan yleiskunnosta ja siisteistä huoneista
  • Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Civic Center Plaza ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Moscone Convention Center
Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Business-palveluihin kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva business center ja kokoushuone. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Hotel Majestic tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kirjaston, kielitaitoisen henkilökunnan ja kahvi-/teetarjoilun yleisissä tiloissa.

Tämä edvardiaaninen hotelli on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen mannermainen aamiainen joka päivä klo 7.00–10.00.
Cafe Majestic – fine dining -ravintola, jonka erikoisuutena on amerikkalainen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen, brunssin, illallisen ja kevyitä aterioita. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista. Muun muassa happy hour -tarjouksia kuuluu tämän ravintolan palveluihin.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin klo 7.00–10.00
  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa

Paikan päällä olevat ravintolat

  • Cafe Majestic

Tekemistä

  • Kirjasto

Perheystävällinen

  • Minijääkaappi
  • Vauvansänky huoneessa

Mukavuudet

  • Jaettu mikroaaltouuni
  • Juomavesiautomaatti
  • Matkatavarasäilytys
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Siivouspalvelu (kerran vierailun aikana)
  • Turndown-palvelu

Businesspalvelut

  • Kokoushuone
  • Tietokonepiste
  • Ympäri vuorokauden avoinna oleva business center

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Kyltit piste-/kohokirjoituksella
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)

Muuta

  • 1 rakennus
  • 5 kerrosta
  • Edvardiaaninen arkkitehtuuri
  • Juhlasali
  • Rakennettu vuonna 1902
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Ilmainen vauvansänky
  • Pillowtop-patja
  • Pimennysverhot
  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Designer-hygieniatuotteet
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Kylpytakit
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Vessapaperi
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 40–tuumainen taulutelevisio ja kaapelikanavat
  • iPod-telakka

Ruoka ja juoma

  • Minijääkaappi

Muuta

  • Ilmaiset paikallispuhelut
  • Ilmastointi
  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Yksilöllinen sisustus

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.30.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisestä sisäänkirjautumisesta veloitetaan maksu klo 11.00–12.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Lisämaksu myöhäisestä uloskirjautumisesta: 75.00 USD

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vähintään 18-vuotiaan aikuisen on otettava täysi vastuu varauksesta.
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 7 päivää ennen saapumista. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Ilmaiset vauvansängyt!

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Takuumaksu: 200.00 USD per majoitustila per yöpyminen (1.1–31.12 välisenä aikana)

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
  • Sisäänkirjautumisesta veloitetaan lisämaksu klo 11.00–12.00
  • Myöhäinen uloskirjautuminen: 75.00 USD

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 7 päivää ennen saapumista. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Varauksesta tulee olla vastuussa vähintään 18-vuotias aikuinen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Majestic
Hotel Majestic San Francisco
Majestic Hotel
Majestic San Francisco
Majestic Hotel San Francisco
Hotel Majestic Hotel
Hotel Majestic San Francisco
Hotel Majestic Hotel San Francisco

Hotel Majestic – arvostelut

Arvostelut

9,2

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 708 kautta 1028 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 220 kautta 1028 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 47 kautta 1028 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 28 kautta 1028 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 25 kautta 1028 arvostelua

9,2/10

Siisteys

9,4/10

Henkilökunta ja palvelu

8,6/10

Palvelut/mukavuudet

8,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,8/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

2/10 Hirveä

Daniel

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Joseph

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu

Perfect Inexpensive Hotel

If you want to be in/close to Pacific Heights neighborhood of San Francisco and you want a beautiful, inexpensive hotel, the Hotel Majestic is perfect.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Sarah

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Cute and clean
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Nikki

Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

daiki

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Rolando

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
We love the building. The staff is excellent, very helpful. The neighborhood is very convenient, safe and quiet.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Hwi Jin

Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Cynthia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Really enjoyed the ambiance of the hotel.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Mario

Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Heather

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
We really enjoyed our stay. Preet was amazing and friendky during checkout. We were also greeted by another front desk clerk on arrival but I did not get her name. Breakfast was delicious and served fresh every morning. We would definitely stay here again.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

2/10 Hirveä

HO-CHUNG

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Ann P

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
I’ll be back! Thank you!
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Keith

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Christa

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I booked this hotel last minute. Had no problems checking in. It was late but I felt safe. It was well lit. It was stocked with clean towels, bathroom amenities and an extra blanket for my bed. I had a view of the street and was able to wave my family goodbye from the window. The bed and pillows were extremely comfortable. Had a good nights rest. The alarm clock had a slot to charge my iPhone which I appreciated not Javi g to look for an outlet. Checkout was easy. Had a coffee bar available all night and day. Staff was very courteous. I will stay there again.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

4/10 Huono

Nathan

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beautiful hotel with an anniversary inn type feel to it. Unfortunately, there are several items that you get used to from other hotels that are missing here and, if provided, would raise the hotel's image and presence as well as helping you feel warm look and feel and thereby raising the rating I am giving. Much of these things are simple, low-hanging fruit items that could be addressed easily and at no or low cost. - Add a welcome letter placed in the room that has information on the ice machine location, breakfast time, how to use the shower faucets, etc. - Phone doesn't provide instructions on using it. I just needed to call front desk and guessed it was reached by pressing zero but I did and no one picked up. I ended up calling the front desk using my cell phone and looking up your phone number on google just to ask you what time breakfast ended. - Shorten shower curtains. The shower curtains are a trip hazard as I couldn't avoid stepping on them while showering. - Provide parking voucher for closest garage. This is my biggest complaint. I knew ahead of time that you didn't provide parking but didn't realize I needed to make a reservation in advance for the closest one. I had to walk a mile from a parking garage I found that was able squeeze me in - Bring restaurant back. Pointing to COVID as the reason behind not having the restaurant is pretty lame since the pandemic has ended - Update website if restaurant remains closed. - Sink stopper is broken.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Stephanie

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This is a really cute, boutique hotel in the Victorian style. I like the style a lot... much better than the standard 4 star chain hotels that look like they were furnished by wayfair. The room I stayed in had a clawfoot tub, beautiful crown molding and ceiling medallion, and a lovely chandelier with crystal prisms. The wallpaper and furniture were a little careworn in places, but very clean and picturesque. It's in a safe, reasonably quiet neighborhood within walking distance of restaurants, cafes and shopping. You don't have to worry about sketchy people loitering about like you do near city hall or SOMA. It's not as centrally located as the Union Square, Nob Hill or Embarcadero hotels, but it's still very walkable and close to transit. The staff was very friendly and helpful. If you want to sight-see after checking out, they'll keep your luggage for you, which I highly recommend you do to avoid a car break in, which can be a bit of a problem in San Francisco, especially in the touristy areas. My stay at the Majestic was a short one, but it was a good value and I'd recommend it.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Fasil

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

4/10 Huono

Nina

Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Mery

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lovely hotel with beautiful furniture, library, bar and Restautant for breakfast.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Tracy J.

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The building was beautiful and had an old warm charm. I loved the clawfoot tub.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Lileana

Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Allan

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Beautiful hotel. Friendly staff. Your continental breakfast is very nice!
Yöpyi 6 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

yingjun

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Hirokazu

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Maria

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
I thoroughly enjoyed my stay at Hotel Majestic. The staff were all friendly and attentive, and my room was one of the most unique I’ve ever experienced. I usually stay at chain hotels like Hilton or Marriott—reliable and consistent—but Hotel Majestic offered something truly special. I loved the vintage style, the spacious rooms, and especially the clawfoot tub, which was a standout feature. The neighborhood was charming and very walkable, with easy access to Trader Joe’s, Whole Foods, and a nearby corner store. The hotel’s central location also made it easy to get around—just a quick Lyft ride to most parts of the city. Although the fitness center was temporarily closed for renovations, I was still able to enjoy a good run through the neighborhood. Overall, I had a comfortable and pleasant four-night stay, and I would definitely recommend this hotel.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025