Hotellit Kampung Alor Bangsa
Vertaa 68 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 18 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kampung Alor Bangsa: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Alor Bangsa

T+ Premium Hotel

Royale Signature Hotel

The Leverage Business Hotel Mergong

Raia Hotel & Convention Centre Alor Setar

StarCity Hotel Alor Setar

The Leverage Lite Hotel - Kuala Kedah

Grand Alora Hotel

Fuller Hotel

Frazel Heritage Hotel

Big Orange Hotel Jitra

T Hotel Jalan Sultanah

The Jerai Hotel Alor Star

Q Bintang Hotel

Urban Inn Alor Setar
Kohteeseen Kampung Alor Bangsa tutustuminen
Kampung Alor Bangsa tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Alor Bangsa ja sen lähellä kuuluu:
- Alor Star Mall
- Pekan Rabun kompleksi
- Zahirin moskeija
- Alor Setar -torni
- Aman Central -ostoskeskus
- Darul Aman Stadium (stadion)
- Kuala Kedahin lauttaterminaali
Kun järjestät lomaa kohteeseen Kampung Alor Bangsa, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Alor Setar (AOR-Sultan Abdul Halim). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Alor Bangsa?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Kampung Alor Bangsa, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Maaliskuu ja helmikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Alor Bangsa, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja tammikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 33 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 291 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 32 °C päivisin ja 25 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 672 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 25 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 729 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 23 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 788 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Kampung Alor Bangsa on 2479 cm.
Kampung Alor Bangsa: Hotellitiedot
Majoitukset | 68 |
---|---|
Halvin hinta | 18 € |
Korkein hinta | 75 € |
Suositut hotellit | T+ Premium Hotel, Royale Signature Hotel, The Leverage Business Hotel Mergong, Raia Hotel & Convention Centre Alor Setar, StarCity Hotel Alor Setar, The Leverage Lite Hotel - Kuala Kedah, Grand Alora Hotel, Fuller Hotel, Frazel Heritage Hotel, Big Orange Hotel Jitra, T Hotel Jalan Sultanah, The Jerai Hotel Alor Star, Q Bintang Hotel, Urban Inn Alor Setar, AST Hotel |
Lähialueen hotellit
Hotellit lähellä…
Kotimaan matkailuhelmet 2025
Tutustu kohteeseen
Suosituimpia
- Luxor Hotel and Casino
- Karavaanialueet Málagan maakunta
- Hotellit Reims
- Hotellit Seinäjoki
- Radisson Hotel Kaunas
- Selene Beach & Spa Hotel
- Ukko-Koli – lähellä sijaitsevat hotellit
- Tromssa kohteen Hotellit joissa ravintola
- Huvilat Oulu
- Hotellit Chiclana de la Frontera
- Hotellit Lago di Garda
- Original Sokos Hotel Seurahuone Kotka
- Hotellit Sevilla
- Lissabon kohteen Rantahotellit
- Buena Vida Social Club
- Karavaanialueet Kreeta