Hotellit Kampung Tebok

Vertaa 87 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 13 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Kampung Tebok: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Tebok

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Kampung Tebok
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Kampung Tebok tutustuminen

Kampung Tebok tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Tebok ja sen lähellä kuuluu:

  • Al Hussain -moskeija
  • Utama Stadium (stadion)
  • Universiti Malaysia Perlis Manufacturing School
  • Fantasia-vesipuisto
  • Kota Kayang -museo
  • Perliksen viinitarha
  • Paddy Museum (museo)

Kun järjestät lomaa kohteeseen Kampung Tebok, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Alor Setar (AOR-Sultan Abdul Halim). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi tarpeitasi vastaavan vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Tebok?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Kampung Tebok, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Maaliskuu ja helmikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Tebok, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja tammikuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 32 °C ja öisin 24 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 254 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 31 °C päivisin ja 26 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 591 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 30 °C ja öisin 26 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 701 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 29 °C ja 25 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 754 mm.
  • Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Kampung Tebok on 2300 cm.

Kampung Tebok: Hotellitiedot

Majoitukset
87
Halvin hinta
13 €
Korkein hinta
84 €
Suositut hotellit
Raia Hotel & Convention Centre Alor Setar, Royale Signature Hotel, Keteri Boutique Hotel, All In Hotel, The Leverage Lite Hotel - Kuala Kedah, Hotel Seri Malaysia Kangar, StarCity Hotel Alor Setar, The Leverage Business Hotel Mergong, The Putra Regency Hotel, T Hotel Kuala Perlis, Fuller Hotel, Frazel Heritage Hotel, Hotel Ban Cheong, Grand Alora Hotel, Noor Boutique Hotel