Hotellit Kundang
Vertaa 660 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 31 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kundang: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kundang

Hatten Hotel Melaka

Courtyard by Marriott Melaka

Doubletree by Hilton Melaka

Estadia Hotel

Dusit Princess Melaka

Holiday Inn Melaka by IHG

Attic Home Melaka Imperio Residence

Rest Collection RedHouse Melaka

Swiss-Garden Hotel Melaka

ibis Melaka

Moty Hotel

The Pines Melaka

Rosa Malacca

Bayview Hotel Melaka

Puri Melaka
Kohteeseen Kundang tutustuminen
Kundang tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kundang ja sen lähellä kuuluu:
- Gelam
- Wetex Paraden ostoskeskus
- Gunung Ledang Johorin kansallispuisto
- A' Famosa Vesipuisto
- Malaccan eläintarha
- Portugalilainen setlementti
- Multimediayliopisto
Kun järjestät lomaa kohteeseen Kundang, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Malaccan kansainvälinen lentoasema (MKZ). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kundang?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Kundang, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Toukokuu ja maaliskuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kundang, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 31 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 481 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 31 °C päivisin ja 25 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 592 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 25 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 481 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 31 °C ja 24 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 821 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Kundang on 2375 cm.
Kundang: Hotellitiedot
Majoitukset | 660 |
---|---|
Halvin hinta | 31 € |
Korkein hinta | 86 € |
Suositut hotellit | Hatten Hotel Melaka, Courtyard by Marriott Melaka, Doubletree by Hilton Melaka, Estadia Hotel, Dusit Princess Melaka, Holiday Inn Melaka by IHG, Attic Home Melaka Imperio Residence, Rest Collection RedHouse Melaka, Swiss-Garden Hotel Melaka, ibis Melaka, Moty Hotel, The Pines Melaka, Rosa Malacca, Bayview Hotel Melaka, Puri Melaka |