Hotellit Hopkins Valley
Vertaa 197 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 62 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Hopkins Valley: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Hopkins Valley

Lake Ruataniwha Holiday Park

Haka House Aoraki Mt Cook

High Country Motel and Backpackers

Aoraki Court Motel

Glentanner Park Centre

The Hermitage Hotel Mount Cook

Alps Motel Apartment Twizel

Aoraki Mount Cook Alpine Lodge

The Lakes Motel Twizel

Mt Cook Lodge & Motels

Glencairn Glamour

Pukaki Air Lodge

Distinction Mackenzie Country Hotel

Mountain Chalets Motel

Lakestone Lodge
Kohteeseen Hopkins Valley tutustuminen
Hopkins Valley tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Hopkins Valley ja sen lähellä kuuluu:
- Ohau-järvi
- Pukaki-järvi
- Lake Pukaki Information Center
- Ohaun hiihtokeskus
- Mount Brewster
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Hopkins Valley?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Hopkins Valley, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Helmikuu ja tammikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Hopkins Valley, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä heinäkuu ja elokuu. Toukokuu ja syyskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 12 °C ja öisin 2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 846 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 7 °C päivisin ja -5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 981 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 2 °C ja öisin -7 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1013 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 10 °C ja -3 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 990 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Hopkins Valley on 3830 cm.
Hopkins Valley: Hotellitiedot
Majoitukset | 197 |
|---|---|
Halvin hinta | 62 € |
Korkein hinta | 309 € |
Suositut hotellit | Lake Ruataniwha Holiday Park , Haka House Aoraki Mt Cook, High Country Motel and Backpackers, Aoraki Court Motel, Glentanner Park Centre, The Hermitage Hotel Mount Cook, Alps Motel Apartment Twizel, Aoraki Mount Cook Alpine Lodge, The Lakes Motel Twizel, Mt Cook Lodge & Motels, Glencairn Glamour, Pukaki Air Lodge, Distinction Mackenzie Country Hotel, Mountain Chalets Motel, Lakestone Lodge |

