Hotellit Kampung Kiulu
Vertaa 643 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 75 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kampung Kiulu: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Kiulu

Hyatt Regency Kinabalu

Shangri-La Rasa Ria, Kota Kinabalu

Le Meridien Kota Kinabalu

The Magellan Sutera Resort

Hyatt Centric Kota Kinabalu

Shangri-La Tanjung Aru, Kota Kinabalu

Hilton Kota Kinabalu

Kota Kinabalu Marriott Hotel

The LUMA Hotel - A Member of Design Hotels

Bunga Raya Island Resort & Spa

Dreamtel Kota Kinabalu

Promenade Hotel Kota Kinabalu

The Pacific Sutera Hotel

Margo Hotel KK

The SIGAR Hotel at Sutera Bay
Kohteen Kampung Kiulu hotellit
Kampung Kiulu on loistava vierailukohde, mutta jos majoituksen löytäminen täältä on vaikeaa ja etsit muita vaihtoehtoja, tämä lähellä sijaitseva kaupunki saattaa tarjota sopivia vaihtoehtoja.
- 2 hotellia kohteessa Tamparuli
Kohteeseen Kampung Kiulu tutustuminen
Kampung Kiulu tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Kiulu ja sen lähellä kuuluu:
- Shangri-la Rasa Rian luonnonsuojelualue
- 1Borneo-ostoskeskus
- University of Malaysia Sabah (yliopisto)
- Borneo Marine Research Institute (merentutkimuslaitos)
- Likas Stadium (stadion)
- Jesselton Point Ferry Terminal (lauttasatama)
- Suria Sabah -ostoskeskus
Kun suunnittelet lomaasi kohteessa Kampung Kiulu, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Kota Kinabalu (BKI-Kota Kinabalun kansainvälinen lentokenttä). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Kiulu?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Kampung Kiulu, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Toukokuu ja kesäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Kiulu, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä helmikuu ja maaliskuu. Tammikuu ja marraskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 29 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 609 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 30 °C päivisin ja 24 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 682 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 30 °C ja öisin 24 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 671 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 29 °C ja 24 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 869 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Kampung Kiulu on 2831 cm.
Kampung Kiulu: Hotellitiedot
Majoitukset | 643 |
|---|---|
Halvin hinta | 75 € |
Korkein hinta | 273 € |
Suositut hotellit | Hyatt Regency Kinabalu, Shangri-La Rasa Ria, Kota Kinabalu, Le Meridien Kota Kinabalu, The Magellan Sutera Resort, Hyatt Centric Kota Kinabalu, Shangri-La Tanjung Aru, Kota Kinabalu, Hilton Kota Kinabalu, Kota Kinabalu Marriott Hotel, The LUMA Hotel - A Member of Design Hotels, Bunga Raya Island Resort & Spa, Dreamtel Kota Kinabalu, Promenade Hotel Kota Kinabalu, The Pacific Sutera Hotel, Margo Hotel KK, The SIGAR Hotel at Sutera Bay |
Viimeksi varatut hotellit Kampung Kiuluebookersn tarkistamat arvostelut

Shangri-La Rasa Ria, Kota Kinabalu
Lähialueen hotellit
Hotellit lähellä…
Lisää majoitusvaihtoehtoja
Kotimaan matkailuhelmet 2026
Tutustu kohteeseen
Suosituimpia
- Huvilat Forssa
- Kajaanin Linna – lähellä sijaitsevat hotellit
- Marina Elite Hotel
- H10 Berlin Ku'Damm
- Hotel Savonia
- Karavaanialueet Pieksamäki
- Oittaan uimaranta – lähellä sijaitsevat hotellit
- Lomamökit Ylä-Lappi
- Majatalot Kitee
- Mökit Hyvinkää
- Hania – All Inclusive hotellit
- Oulu – Porealtaalla varustetut hotellit
- Hautajärvi Majoitus
- Helsingin kaupungin keskusta – hotellit
- Maatilamajoitukset Karjala
- Lossisaari
- Sippola Majoitus
- Aamiaismajoitukset Itä-Suomi

