Lennot kohteesta Dübener Heiden alue

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Dübener Heiden alue – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
LEJ
Menopaluumatkan hinta
252 €
Perillä Turussa

Lennot Dübener Heiden alue – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Dübener Heiden alue – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Dübener Heiden alue lähellä

Radisson Hotel Leipzig

Radisson Hotel Leipzig

4 out of 5
Berliner Straße 24 Leipzig SN
Hinta on 83 € per yö ajalle 16.2. viiva 17.2.
83 €
16.2.–17.2.
sisältää verot ja maksut
Radisson Hotel Leipzig sijaitsee rautatie-/metroaseman yhteydessä ja lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Leipzigin eläintarha. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja baarin. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
9/10 Wonderful! (229 arvostelua)
Siisti hotelli

Arvosteltu 22.9.2025

Avautuu uuteen ikkunaanRadisson Hotel Leipzig
H2 Hotel Leipzig

H2 Hotel Leipzig

Sachsenseite 5 Leipzig SN
Hinta on 96 € per yö ajalle 19.2. viiva 20.2.
96 €
19.2.–20.2.
sisältää verot ja maksut
H2 Hotel Leipzig on saanut mahtavaa palautetta ilmaisesta aamiaisestaan. Majoituspaikka sijaitsee kongressikeskuksen yhteydessä, ja Promenadenin päärautatieasema Leipzig on vain lyhyen kävelymatkan päässä. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja kahvilan.
8,8/10 Excellent! (1 000 arvostelua)
Good value for the money

Arvosteltu 24.10.2025

Avautuu uuteen ikkunaanH2 Hotel Leipzig
H+ Hotel Leipzig-Halle

H+ Hotel Leipzig-Halle

Hansaplatz 1 Landsberg ST
Hinta on 82 € per yö ajalle 19.2. viiva 20.2.
82 €
19.2.–20.2.
sisältää verot ja maksut
H+ Hotel Leipzig-Halle on saanut hyvää palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee lähellä kohdetta Rechenwerk Computer- & Technikmuseum Halle. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
8,6/10 Excellent! (1 002 arvostelua)
Erinomainen ja edullinen hotelli
Hyvä hinta-laatu suhde. Hyvä sijainti.

Arvosteltu 11.6.2019

Avautuu uuteen ikkunaanH+ Hotel Leipzig-Halle
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
pentahotel Leipzig

pentahotel Leipzig

Großer Brockhaus 3 Leipzig SN
Hinta on 87 € per yö ajalle 16.2. viiva 17.2.
87 €
16.2.–17.2.
sisältää verot ja maksut
Pentahotel Leipzig sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Grassi-museo. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, sisäuima-allas ja ravintola.
8,6/10 Excellent! (998 arvostelua)
Handy stop-over with nice breakfast
Awesome Breakfast, kind service - industrial-trendy and in good condition.

Arvosteltu 7.1.2018

Avautuu uuteen ikkunaanpentahotel Leipzig
Radisson Blu Hotel, Leipzig

Radisson Blu Hotel, Leipzig

Augustusplatz 5-6 Leipzig SN
Hinta on 97 € per yö ajalle 18.2. viiva 19.2.
97 €
18.2.–19.2.
sisältää verot ja maksut
Radisson Blu Hotel, Leipzig on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Leipzigin kauppatori. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ravintola ja ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
8,6/10 Excellent! (1 000 arvostelua)
Clean room and close to everything

Arvosteltu 9.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanRadisson Blu Hotel, Leipzig
Campanile Leipzig Halle Airport

Campanile Leipzig Halle Airport

Terminalring 8, Flughafen Leipzig/Halle Schkeuditz SN
Hinta on 48 € per yö ajalle 22.2. viiva 23.2.
48 €
22.2.–23.2.
sisältää verot ja maksut
Campanile Leipzig Halle Airport on saanut hyvää palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee lähellä kohdetta Porsche Experience Center Leipzig. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä baarin ja aamiaisen (lisämaksusta).
8,4/10 Very Good! (868 arvostelua)
Zuvorkommendes Personal, schönes, kleines Zimmer, gute Lage direkt am Flughafen Leipzig.

Arvosteltu 2.2.2026

Avautuu uuteen ikkunaanCampanile Leipzig Halle Airport
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Dübener Heiden alue
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.