Hotellit Berrier

Vertaa 3 896 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 41 €

Alkamispäivä: Tulopäivä valittu.
Päättymispäivä: Lähtöpäivä

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Berrier: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Berrier

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Berrier
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Berrier tutustuminen

Berrier tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Berrier ja sen lähellä kuuluu:

  • Aira Force (vesiputous)
  • Ullswater
  • Penrithin linna
  • Castlerigg Stone Circle (esihistoriallinen monumenntti)
  • Lowther Castle and Gardens
  • Skiddaw
  • Derwent Pencil Museum

Kun järjestät lomaa kohteeseen Berrier, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Carlisle (CAX). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Berrier?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Berrier, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Berrier, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Joulukuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja toukokuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 8 °C ja öisin 2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 391 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 16 °C päivisin ja 4 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 275 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 17 °C ja öisin 9 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 434 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 12 °C ja 3 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 532 mm.
  • Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Berrier on 1633 cm.

Berrier: Hotellitiedot

Majoitukset
3 896
Halvin hinta
41 €
Korkein hinta
210 €
Suositut hotellit
Ox Hotel Carlisle, The Windermere Hotel, Low Wood Bay Resort & Spa, Keswick Country House Hotel, North Lakes Hotel And Spa, Crown and Mitre Hotel, ibis Carlisle – City Centre, Ambleside Salutation Hotel & Spa, Shap Wells Hotel, Cumbria Park Hotel, Carlisle Station Hotel, Sure Hotel Collection by BW, The Daffodil Hotel, Lake District Castle Inn , The Temperance Inn, Ambleside. The Inn Collection Group, The Derwentwater Hotel