Lennot kohteesta Otivar

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Otivar – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
GRX
Perillä Turussa

Lennot Otivar – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Otivar – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Otivar lähellä

Nerja VG Hostal Boutique

Nerja VG Hostal Boutique

3 out of 5
C. Pintada 74 Nerja Málaga
Nerja VG Hostal Boutique on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Balcón de Europa. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ulkouima-altaan ja kattoterassin.
9,8/10 Exceptional! (387 arvostelua)
Kaikki toimi hyvin siisti hotelli henkilökunta todella ystävällistä sijainti hybä

Arvosteltu 7.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanNerja VG Hostal Boutique
Hotel Noy

Hotel Noy

3.5 out of 5
C. Guadix 12 Almunecar Granada
Hinta on 60 € per yö ajalle 24.11. viiva 25.11.
60 €
24.11.–25.11.
sisältää verot ja maksut
Hotel Noy on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Parque Ornitológico Loro. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja aamiaisen (lisämaksusta).
9,4/10 Exceptional! (170 arvostelua)
Excellent staff and very clean hotel. Good breakfast. The room was very clean an simple. The bed was a little hard for me, but over all a great place to stay.

Arvosteltu 15.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Noy
Sibarys Hotel Boutique

Sibarys Hotel Boutique

3 out of 5
Los Huertos,46 Nerja Malaga
Hinta on 67 € per yö ajalle 24.11. viiva 25.11.
67 €
24.11.–25.11.
sisältää verot ja maksut
Sibarys Hotel Boutique on saanut mahtavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Balcón de Europa. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen aamiainen, ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja ilmaiset hotellinjohtajan kutsut.
8,8/10 Excellent! (269 arvostelua)
Great location. Short walk everywhere, Balcon de Europa and all the restaurants nearby. Friendly staff, good breakfast.

Arvosteltu 16.4.2025

Avautuu uuteen ikkunaanSibarys Hotel Boutique
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Hotel Torremar – Mares

Hotel Torremar – Mares

4 out of 5
Calle Saladero Viejo, 15 Velez-Malaga Malaga
Hotel Torremar – Mares sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Playa de Torre del Marin ranta. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ravintola ja baari.
8,6/10 Excellent! (204 arvostelua)
Mukava kaupunkihotelli lähellä kaikkea
Kiva kaupunkihotelli espanjalaisten loma-alueella. Ranta ja lähin puisto parin korttelin päässä. Kesäkuussa vielä rauhallinen kohde, heinä- ja elokuussa ei taatusti ole. Hotelli on tyylistä päätellen rakennettu 1980-luvun lopussa ja alkuperäinen tyyli on tallella - kaikki ei uusinta ja hohdoikkainta, ...

Arvosteltu 11.6.2019

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Torremar – Mares
Hotel Los Arcos

Hotel Los Arcos

3 out of 5
Urb, Nerja Golf. Carretera Malaga - Nerja Malaga
Hinta on 79 € per yö ajalle 24.11. viiva 25.11.
79 €
24.11.–25.11.
sisältää verot ja maksut
Hotel Los Arcos on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Burrianan ranta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
8,6/10 Excellent! (638 arvostelua)
Vanha hotelli mutta ihanan rauhallinen
Vanha hotelli mutta edelleen viehättävän rauhallinen. Öisin ei kuulunut huoneisiin meteliä mistään. Aamupala mallia hyvin perus,riitti meille ihan hyvin. Ainoa koominen oli että huoneessa ei ollut roskista joten roskat oli vietävä itse roskikseen. Iltaruoka oli hyvää ravintolan puolella.

Arvosteltu 26.4.2025

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Los Arcos
Ona Marinas de Nerja Spa Resort

Ona Marinas de Nerja Spa Resort

4 out of 5
CN 340 Km 289,50 Nerja Malaga
Hinta on 62 € per yö ajalle 14.12. viiva 15.12.
62 €
14.12.–15.12.
sisältää verot ja maksut
Ona Marinas de Nerja Spa Resort on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Playa El Playazo. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä täyden palvelun kylpylän ja ulkouima-altaan. Tässä 4 tähden huoneistohotellissa on 216 huoneistoa 5 kerroksessa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
8,2/10 Very Good! (935 arvostelua)
Hotel and room was clean and nice. The location is good with short distance to the beach and there is also a nice walking way along the beach to Nerja city. There were many varieties of food available, altough a bit too salty for my taste.

Arvosteltu 9.11.2023

Avautuu uuteen ikkunaanOna Marinas de Nerja Spa Resort
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Otivar
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.