Hotellit Kampung Derang
Vertaa 85 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 20 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kampung Derang: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Derang

The Leverage Lite Hotel - Kuala Kedah

The Leverage Business Hotel Mergong

Royale Signature Hotel

StarCity Hotel Alor Setar

Raia Hotel & Convention Centre Alor Setar

Frazel Heritage Hotel

Grand Alora Hotel

T Hotel Changlun

The Jerai Hotel Alor Star

Fuller Hotel

Motel TwoU

Urban Inn Alor Setar

AST Hotel

Hotel Seri Malaysia Alor Setar

EDC Hotels & Resorts
Kohteeseen Kampung Derang tutustuminen
Kampung Derang tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Derang ja sen lähellä kuuluu:
- Fantasia-vesipuisto
- Darul Aman Stadium (stadion)
- Alor Setar -torni
- Aman Central -ostoskeskus
- Kedahin kuninkaallinen museo (Muzium Diraja Kedah)
- Zahirin moskeija
- Pekan Rabun kompleksi
Kun järjestät lomaa kohteeseen Kampung Derang, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Alor Setar (AOR-Sultan Abdul Halim). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Derang?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Kampung Derang, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Maaliskuu ja helmikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Derang, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja tammikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 33 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 291 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 32 °C päivisin ja 25 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 672 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 25 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 729 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 23 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 788 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Kampung Derang on 2479 cm.
Kampung Derang: Hotellitiedot
Majoitukset | 85 |
|---|---|
Halvin hinta | 20 € |
Korkein hinta | 71 € |
Suositut hotellit | The Leverage Lite Hotel - Kuala Kedah, The Leverage Business Hotel Mergong, Royale Signature Hotel, StarCity Hotel Alor Setar, Raia Hotel & Convention Centre Alor Setar, Frazel Heritage Hotel, Grand Alora Hotel, T Hotel Changlun, The Jerai Hotel Alor Star, Fuller Hotel, Motel TwoU, Urban Inn Alor Setar, AST Hotel, Hotel Seri Malaysia Alor Setar, EDC Hotels & Resorts |
Lähialueen hotellit
Hotellit lähellä…
Kotimaan matkailuhelmet 2025
Suosituimpia
- BLUESEA Callao Garden
- Leppäjärvi – hotellit
- Utsjoki – hotellit
- Saint-Martin – hotellit
- Etelä-Hollanti – hotellit
- Comfort Hotel Xpress Tromso
- Kajaani – Hotellit maksuton pysäköinti
- Kap Verde – All Inclusive hotellit
- Kuressaare – hotellit
- Orfeus Park
- Trondheim – Kylpylähotellit
- Benalmádena – All Inclusive hotellit
- Jyväskylän yliopisto – lähellä sijaitsevat hotellit
- Puumala – hotellit
- Lappi – hotellit

