Hotellit Montet
Vertaa 655 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 134 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Montet: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Montet

Grand Hotel Suisse Majestic, Autograph Collection

Hotel Continental

MONA Ex-Eurotel

The Freddie Mercury Hotel

Royal Plaza Montreux

Hotel Lavaux

Hotel Eden Palace Au Lac

Villa Toscane

ibis Lausanne Centre

Grand Hotel du Lac - Relais & Châteaux

Lausanne Palace

Le Mirador Resort & Spa

Aquatis Hotel

Beau-Rivage Palace

Hotel Parc & Lac
Kohteeseen Montet tutustuminen
Montet tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Montet ja sen lähellä kuuluu:
- École hôtelière de Lausannen ravitsemisalan koulu
- AQUATIS Aquarium-Vivariumin akvaario
- Lavaux’n viinitila
- Corniche Lavaux Vineyards (viinitila)
- Lausannen yliopistosairaala
- Chaplin’s World
- Lausannen katedraali
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Montet?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Montet, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Montet, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Joulukuu ja heinäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas maaliskuu ja huhtikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 9 °C ja öisin -2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 298 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 21 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 347 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 23 °C ja öisin 11 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 362 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 15 °C ja 0 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 405 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Montet on 1412 cm.
Montet: Hotellitiedot
Majoitukset | 655 |
---|---|
Halvin hinta | 134 € |
Korkein hinta | 507 € |
Suositut hotellit | Grand Hotel Suisse Majestic, Autograph Collection, Hotel Continental, MONA Ex-Eurotel, The Freddie Mercury Hotel, Royal Plaza Montreux , Hotel Lavaux, Hotel Eden Palace Au Lac, Villa Toscane, ibis Lausanne Centre, Grand Hotel du Lac - Relais & Châteaux, Lausanne Palace, Le Mirador Resort & Spa, Aquatis Hotel, Beau-Rivage Palace, Hotel Parc & Lac |
Viimeksi varatut hotellit Montetebookersn tarkistamat arvostelut
