Hotellit Kampung Kubang Sapi
Vertaa 672 halpaa hotellia ja majoitusta
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kampung Kubang Sapi: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Kubang Sapi

Ascott Gurney Penang

Ixora Hotel

JEN Penang Georgetown by Shangri-La

Citadines Prai Penang

Macalister Terraces Hotel

The Granite Luxury Hotel

Citadines Tanjung Tokong Penang

The Prestige Hotel Penang

Gurney Bay Hotel, A PARKROYAL PARTNER HOTEL

Courtyard by Marriott Penang

Vouk Hotel Suites

Citadines Connect Georgetown Penang

Le Dream Boutique Hotel

Hompton by the Beach Penang

Eastern And Oriental Hotel
Kohteeseen Kampung Kubang Sapi tutustuminen
Kampung Kubang Sapi tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Kubang Sapi ja sen lähellä kuuluu:
- Muda-joki
- Keskusaukio
- Sungai Petanin kellotorni
- Penangin golfkeskus
- Amanjayan ostoskeskus
- Semeling Jetty
- Pyhän Annan kirkko
Kun järjestät lomaa kohteeseen Kampung Kubang Sapi, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Penang (PEN-Penangin kansainvälinen lentokenttä). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Kubang Sapi?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Kampung Kubang Sapi, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Maaliskuu ja helmikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Kubang Sapi, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja tammikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 32 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 395 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 32 °C päivisin ja 24 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 667 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 24 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 671 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 23 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 868 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Kampung Kubang Sapi on 2602 cm.
Kampung Kubang Sapi: Hotellitiedot
Majoitukset | 672 |
---|---|
Halvin hinta | |
Korkein hinta | |
Suositut hotellit | Ascott Gurney Penang, Ixora Hotel, JEN Penang Georgetown by Shangri-La, Citadines Prai Penang, Macalister Terraces Hotel, The Granite Luxury Hotel, Citadines Tanjung Tokong Penang, The Prestige Hotel Penang, Gurney Bay Hotel, A PARKROYAL PARTNER HOTEL, Courtyard by Marriott Penang, Vouk Hotel Suites, Citadines Connect Georgetown Penang, Le Dream Boutique Hotel, Hompton by the Beach Penang, Eastern And Oriental Hotel |