Tämä romanttinen itsepalveluperiaatteella huvila perustuu 15 minuutin päässä Algheron lentokentälle ja vain 5 km päässä lähimmästä rannasta. Vanhankaupungin Alghero on yksi kauneimmista vanha aidattuja kaupungeissa Sardegna. Rannat ovat vain 5 km päässä tästä huvilasta unelmista.
Alghero, Sassari, Sardinia, Italia
Uusi Uima-allas rakennettiin huhtikuussa 2017.
Puutarha on noin 2500 neliömetriä ja erittäin hyvin ja eristäytynyt. Lähin ruokakauppa on vain 2 km päässä ja kaikki tärkeimmät ravintolat myyvät paikallisesti pyydettyä kalaa ovat Algheron.
Ryanair lentää Alghero ympäri vuoden useita kansainvälisiä lentokenttiä. Suosittelemme vuokraamalla auton Hertz.
Alueen nykypäivän Alghero on ratkaistu vuodesta esihistoriallisia kertaa. Ns Ozieri kulttuuri oli läsnä täällä 4. vuosituhannella eKr kun Nuraghe sivilisaatio oli läsnä alueella noin 1500 eKr, kuten jälkiä foinikialaisten rakennusten on todettu ole kaukana kaupungista.
Koska sen strateginen sijainti Välimerellä, Alghero rakennettiin noin linnoitettu satama, perustettiin noin 1102 genovalainen Doria perheen. Doria sulkea sitä vuosisatoja, lukuun ottamatta lyhyen ajan vallan alla Pisa (1283-1284). Vuonna 1353 se on kuvattu Aragonian nojalla Bernardo de Cabrera; vuonna 1372 jälkeen useita kapinoita, alkuperäisväestön Sardinian väestö karkotettiin, [1] ja Alghero voisi myöhemmin kasvaa ansiosta saapumista katalaani siirtolaiset. Vuoden alussa 16-luvulla Alghero sai tilan Kuninkaan kaupunki (Ciutat de l'Alguer) ja kehitetään taloudellisesti.
Catalano-Aragonian seurasi Espanjan Habsburgien, jonka valta, joka päättyy vuonna 1702, toi tyylikäs eleganssia kaupunkiin. Vuonna 1720 Alghero ja Sardinia luovutettiin Piemonten perustuu Savoijin. Noin 1750 laaja kanava kaivettiin parantaa puolustusasemiin niemimaalla. Vuonna 1821 nälänhätä johti kapinaan väestöstä, joka oli verisesti tukahdutti. Lopussa samalla vuosisadalla Alghero oli de puolisotilaallinen ja aikana fasistisen aikakauden osaksi ympäröivää suot oli talteen ja esikaupunkien Fertilian ja SM La Palma perustettiin. Toisen maailmansodan aikana (1943) Alghero pommitettiin, ja sen historiallinen keskusta kärsi raskaita vahinkoja. Läsnäolo malarian maaseudulla lopulta voittaa 1950-luvulla.
Sittemmin Alghero on tullut suosittu lomakohde.