Huvilamme sijaitsee rauhallisessa ja luonnollisessa ympäristössä pienessä kreetalaisessa kylässä lähellä Almiridan rantaa.
Se sopii kaikille, jotka haluavat rentouttavan loman lähellä luontoa, samalla kun et ole poissa kaupoista, rannoista ja muista aktiviteeteista
Talo mahtuu mukavasti 8 henkilöä ja tarjoaa kaikki mukavuudet, joita pysyvä talo tarjoaa. Olemme sisustaneet sen monilla antiikkihuonekaluilla, jotka antavat upean historian tunteen yhdistettynä nykyaikaiseen mukavuuteen. Luotu ilmapiiri on todella hämmästyttävä.
Mitä tulee sen asetteluun:
Alakerrassa keittiö on täysin varustettu liesi, jääkaappi, astianpesukone ja kaikki pienet kodinkoneet ja keittiövälineet, jotka tekevät vierailustasi mahdollisimman helpon.
Keittiöön kiinnitetyllä ruokasalilla on takka ja iso pöytä, jossa 8 ihmistä voi mukavasti istua. Tällä alueella on myös pieni wc portaikon alla, jota voidaan käyttää myös varastona - täältä löydät ensiapupakkauksen. Tämän huoneen ulkopuolella on myös pieni terassi, jossa on vanha kaivo, jonka olemme muuttaneet pieneksi pöydäksi, joka sopii täydellisesti aamiaiseksi.
Olohuone on myös alakerrassa ja se on kytketty ruokailutilaan kivikaaren kautta. Oleskelualueella on vähintään kuusi henkilöä. Siellä on tv ja toinen takka. Olohuoneen ympärillä on kaksi makuuhuonetta - toisessa parivuode ja yhden hengen makuuhuone (näistä sängyistä voi tulla yksi parivuode) ja kylpyhuone suihkulla. Meillä on asennettu suihkukaappi, jota ei ole kuvissa.
Kaikissa neljässä makuuhuoneessa on ilmastointi, vaikka talokin itsessään on tarpeeksi viileä rakenteensa ja asentamamme eristyksen takia.
Yläkerrassa on kaksi makuuhuonetta, joissa parivuode ja kylpyhuone kylpyammeella ja pesukoneella - olemme lisänneet myös suihkulasin. Siellä on upea veranta, joka on peitetty pyöreällä pergolalla. Se on epäilemättä yksi upeimmista paikoista, joita villa voi tarjota. Suuret ulkokohvat ja henkeäsalpaavat näkymät Soudan lahdelle toisella puolella ja alueelliselle vuorelle toisella puolella, tämä veranta voi olla paras paikka auringonlaskun aikaan!
Mitä ulkona on, on valtava puutarha jossa nurmikkoa, iso uima-allas, grilli, jossa on paljon istumatilaa ja poreallas. Allasalueeseen on kiinnitetty ulkouima-allas.
Grillausalue on myös uima-altaan vieressä. Siellä on iso puinen pöytä niille, jotka haluavat syödä ulkona.
Poreallas on talon etupihalla. Sitä voidaan käyttää ympäri vuoden ilman lisäkustannuksia.
Mitä tulee meihin, olemme perheyritys, joka todella haluaa tarjota parhaan mahdollisen kokemuksen niille, jotka valitsevat talomme lomalleen. Tämä on suurin huolenaiheemme, ja siksi yritämme parhaamme saavuttaaksemme tämän !!