(Jos et ole kÀytettÀvissÀ, tarkista myös muut tÀysin kunnostetut huoneistoni, jotka sijaitsevat 3 minuutin kÀvelymatkan pÀÀssÀ tÀstÀ!) LöydÀt ne lisÀÀmÀllÀ yhden nÀistÀ numeroista Homeawayn hakukoneeseen ----> 1931345 tai 8585484)
Maksu voidaan jÀrjestÀÀ jopa 3 aikataulua pyynnöstÀ! Voit vapaasti viestiÀ minulle!
Todella koskematon ja hiljattain remontoitu (2017) ylellinen huoneisto, joka sijaitsee kÀvelymatkan pÀÀssÀ kaikista Ateenan tÀrkeimmistÀ nÀhtÀvyyksistÀ, kuten Parthenon, Akropolis-museo, Filopappou-kukkula ja Herodes Atticus. 5 minuutin kÀvelymatkan pÀÀssÀ lÀhimmÀstÀ Metro S. Parvekkeelta on jopa osittainen nÀkymÀ Akropolikselle!
Avaruus:
Asunto, jossa aiot yöpyÀ, on aivan uusi ja tÀysin remontoitu (72 neliömetriÀ), korkeimmalle tasolle perheen rakennusyhtiömme (Clever Constructions Co) ja tunnettu arkkitehti Dimitris Moschos. Se sijaitsee ensimmÀisessÀ kerroksessa ja siihen pÀÀsee kunnostetulla hissillÀ.
Suuri talo tarjoaa todennÀköisemmin loistavan kokemuksen; ja sitÀ me tavoitteemme, varsinkin kun kyse on lomista!
Siksi kunnostuksemme materiaaleihin ja työn laatuun ei ole sÀÀstynyt kuluja asuntojemme yksinoikeuden varmistamiseksi;
Kuten kuvista voi nÀhdÀ, asunto on erittÀin ylellinen. Kaikkialla on piilotettu valaistus, joka varmistaa rentouttavan ja kauniin ilmapiirin paikassa. Asunnossa on 2 makuuhuonetta, 1 tilava olohuone, tÀysin varusteltu keittiö ja erittÀin tilava kylpyhuone. Kaikki patjat ovat anatomisia ja tarjoavat rentouttavan ja mukavan unen kaikille vieraille. Kylpyhuoneessa on myös sÀhkölÀmmitin, joka antaa pyyhkeiden ripustaa. Asunto on ihanteellinen jopa 5 vieraalle, koska toinen makuuhuone voidaan erottaa olohuoneesta valtavan liukuoven avulla, kuten kuvista nÀhdÀÀn. TÀmÀ tekee asunnosta erittÀin tilavan 2 tai 5 vieraalle, koska toista makuuhuonetta voidaan kÀyttÀÀ myös olohuoneena. Olohuoneessa on iso sohva (sininen), jota voidaan kÀyttÀÀ myös sÀngynÀ 5. vieraalle. Rakennuksen edessÀ on neliö ja puisto, joka on tÀynnÀ puita, mikÀ saa sinut tuntemaan etkÀ jÀÀdÀ Ateenan sydÀmeen.
Se on varustettu kaikilla tarvittavilla ja ylellisillÀ mukavuuksilla, kuten meillÀ on ammattimainen ilmastointi (daikin) yksikkö jokaisessa huoneessa, nopea ja luotettava ilmainen internetyhteys, tÀysin varustettu keittiö, jossa astianpesukone, pesula (pesukone), mikroaaltouuni, uuni ja keittotaso, Nespresso-kahvi kone, silitysrauta, hiustenkuivaaja, pölynimuri, 3 televisiota, yksi 48 tuumaa toisessa makuuhuoneessa, yksi 43 tuumaa olohuoneessa ja viimeinen yksi 32 tuumaa makuuhuoneessa (yksi jokaisessa huoneessa). Kaikki televisiot ovat SMART-tekniikkaa (Samsung), joten voit kytkeÀ USB-laitteesi elokuvien katseluun, musiikin kuunteluun tai jopa Netflix!: N katsomiseen. Ammattimainen ÀÀnijÀrjestelmÀ (CD-DVD-soitin) ja 4 kaiutinta, jotka on sovitettu kattoon tÀydellisen ÀÀnen takaamiseksi, ja ulkoinen portti on kÀytettÀvissÀ myös laitteen kytkemiseen (iPhone jne.) Ja viimeisenÀ mutta ei vÀhÀisimpÀnÀ 2 kaunista parveketta, joissa on oleskelualue, jossa voit juoda kahvia tai lounasta, kaikki vÀlttÀmÀttömyydet parantavat vierailua Ateenassa. Parvekkeelta, jossa oleskelualue on, voit jopa ihailla Akropolisia, myös sÀngystÀsi tai sohvallasi nÀhden (toinen makuuhuone)!
Rauhallinen rakennus, hienovaraisella alueella.
Vieras pÀÀsy:
Huoneisto on tÀysin kalustettu, yhdellÀ parisÀngyllÀ (1. 60m.) leveys, 2. 10 m. pituus.) ja toinen taitettava sohva (tummanharmaa), josta tulee 1,60 m. x 2,40 m. parisÀnky. Toinen huone voidaan erottaa jopa yksittÀiseksi makuuhuoneeksi sulkemalla iso liukuovi tai pitÀÀ se olohuoneena pitÀmÀllÀ liukuovi avoinna.
TÀysin varusteltu keittiö, jossa uuni, mikroaaltouuni, keittotasojen vakiokeittimet, ruokailuvÀlineet, Nespresso-kahvi ja suodatin, astiat, astianpesukone, jÀÀkaappi jne. Se on ilmastoitu kolmella aivan uudella Daikin-yksiköllÀ (yhteensÀ 36 000 BTU), ilmava, ja sisÀÀn virtaa runsaasti auringonvaloa. LisÀksi etuparvekkeella on istumapaikat (ihanteellinen rauhalliseen aamiaiseen aivan kukien ja Akropoliksen vieressÀ) ja sivuparvekkeelta on avoin nÀkymÀ pieneen puutarhaan, jonka olen istuttanut sinulle !. Olohuone on tilava ja viihtyisÀ, ja pehmeÀ valaistus tarjoaa rentouttavan ympÀristön. LisÀksi piilotettu valaistus luo ilmakehÀn kÀÀnteen molemmissa makuuhuoneissa, olohuoneessa ja wc: ssÀ. Mukana ovat myös seuraavat: hiustenkuivaaja, silitysrauta / -sÀnky, pyykinpesukone / kuivausparvi, vedenkeitin, kahvinkeitin, Nespresso-kahvinkeitin, pölynimuri, hÀlytys, turvaovi ja runsaasti sÀilytystilaa (kaapit). PyynnöstÀ pienten lasten perheille on saatavilla sÀnky (pyynnöstÀ) ja vauvan tuoli (pyynnöstÀ) voidaan toimittaa ilman lisÀmaksua.
-Ilmainen langaton internetyhteys tarjotaan kaikille vieraille.
-Suosituslehtiset ja metrokartat ovat saatavilla myös sinulle.
Vuorovaikutus vieraiden kanssa:
Vierailla on 24 tunnin pÀÀsy kaikkiin tarvittaviin apuihin puhelimitse; myös lisÀopastusta ja -palveluita voidaan tarjota pyynnöstÀ.
Aion aina olla paikalla toivottaakseni sinut tervetulleeksi saapuessasi ja sanoin hyvÀsti lÀhtöselvityksen yhteydessÀ nÀyttÀÀkseni sinulle asunnon ja antamaan sinulle avaimet.
Taksi voidaan jÀrjestÀÀ tarkistaessasi sinulle parhaiten sopivan tunnin. (Vaikka asuntoon pÀÀsee myös metrolla).
KotisÀÀnnöt:
- Tupakointi ei ole sallittua sisÀtiloissa, mutta parvekkeen etuosassa on tuhkakuppi.
-Ole ympÀristöystÀvÀllinen kÀyttÀmÀllÀ sÀhkölaitteita, kuten meitÀ Ilmastointi tarvittaessa
-Pienet lemmikit ovat tervetulleita.
- auta yllÀpitÀmÀÀn asuntoa sellaisena kuin se löytyi annettaessa.
- kunnioittakaa naapureidemme lepoaikoja (15: 00-17: 30 ja 23: 00-07: 00).
- pyydÀ aina kysyÀ neuvoja ja / tai teknistÀ apua.
Yleiskatsaus:
-Akropolis on 15 minuutin pÀÀssÀ. pois, jalka; (1400 m. PÀÀssÀ), ja Akropoliksen museo on vain muutaman minuutin pÀÀssÀ (10 minuuttia), samoin on Akropoliksen metroasema; LÀhin metroasema (Fix) on 400m. pois (5 min. kÀvelymatka).
- Perusrakennukset, kuten supermarketit, apteekki, poliisiasema, ruokakaupat, ovat asunnon vÀlittömÀssÀ lÀheisyydessÀ; informaatioesite, jossa on tarkat sijainnit ja kartat, toimitetaan saapuessasi.
LisÀksi lÀhistöllÀ on laaja valikoima suosittuja ja erittÀin kiitosta kreikkalaisia ravintoloita ja leivonnaisia.
- Useimpiin Ateenan keskustan yöelÀmÀpisteisiin (kuten Plaka, Thisseion, Monastiraki, Psyri, Gkazi ja Kolonaki) pÀÀsee suoraan jalka-, metro- tai bussivaunuilla.
-MeidÀn korttelinsa pÀÀssÀ on myös raitiovaunupysÀkki, joka voi viedÀ sinut Ateenan etelÀiseen esikaupunkialueeseen, kuten Glyfadaan ja Voulaan, aivan meren viereen; ihanteellinen lyhyille ja helpoille uimareiteille.
Kuljetus:
-bus
-Metro
-Raitiovaunu
-Trolley
-Taksi
(Jos et ole kÀytettÀvissÀ, tarkista myös muut tÀysin kunnostetut huoneistoni, jotka sijaitsevat 3 minuutin kÀvelymatkan pÀÀssÀ tÀstÀ!) LöydÀt ne lisÀÀmÀllÀ yhden nÀistÀ numeroista Homeawayn hakukoneeseen ----> 1931345 tai 8585484)
KIITOS, ETTĂ LUIT!