Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Maison au Bord de la Falaise

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Maison au Bord de la Falaise valokuvagalleria

Ulkoporeallas
2 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Ilmakuva
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Sekalaista

Arvostelut

6,0 kautta 10.

Koko koti

2 makuuhuonetta1 kylpyhuone4 henkilöä90 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Poreallas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Baubigny, Côte-d'Or
  • Place, La Rochepot'n linna
    ‪5 min ajomatka‬
  • Place, Domaine Mazilly Père & Fils
    ‪8 min ajomatka‬
  • Place, Meursaultin linna
    ‪10 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Maison au Bord de la Falaise

Loma-asunto, jossa on keittiö ja patio
Tämän savuttoman loma-asunnon palveluihin kuuluu poreallas, pyykinpesutilat ja puutarha. Lisäksi majoituspaikassa on grillejä. Loma-asunnossa asiakkaiden käytössä on 2 makuuhuonetta sekä ilmainen Wi-Fi ja terassi. Asiakkaiden käytössä on takka sekä keittiö, jossa on jääkaappi ja uuni.
Huoneissa on takka ja kahvin-/teenkeitin. Huoneessa on patio. Huoneissa on kalusteina ruokailupöytä ja keittiösaareke. Keittiö, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja erillinen ruokailualue.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Lisäksi huoneissa on hiustenkuivaaja ja silitysrauta/-lauta.

Tässä loma-asunnossa käytössäsi on poreallas.
Tämä loma-asunto sijaitsee lähellä kohdetta Domaine Roy. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi porealtaan ja pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja takan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee 8 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Domaine Roy ja 8 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Domaine Mazilly Père & Fils
Lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön porealtaan, grillejä ja puutarhan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Poreallas

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Jääkone
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittiösaareke
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone
  • Ruokapöytä
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Kirjoja
  • Stereot
  • Televisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Patio
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta

Tekemistä

  • Polkupyöriä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Polkupyöriä
  • Puutarha
  • Yksikön koko: 90 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Pitkäaikaisvuokraajat tervetulleita
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Maison au Bord de la Falaise – arvostelut

Arvostelut

6,0
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

6,0/10

Siisteys

Arvostelut

6/10 OK

rich e.

Ambiguous listing

Photos of the property focused more on the jacuzzi than the layout of the living area. Photos of bedrooms then bathroom appeared that they were next to each other. But bedrooms were upstairs in the attic and bathroom was downstairs 21 steep stairs down, not safe for nighttime visits to bathroom. Kitchen was fairly well equipped. But the 4 knives provided were dangerously Dull! Communication with owner was limited, any questions we had, were not answered completely before we arrived, and owner didn’t seem interested in welcoming us at all!Or checking that we had all that we needed, the house was ver difficult to find. When we contacted home to help us find the house he seemed put off. Very ambiguous listing and ghost host/ owner!
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025