Helppoutta trooppiseen lomaan tässä absoluuttisessa rannalla sijaitsevassa kodissa Cairnsin pohjoisrannoilla. Hotelli sijaitsee kauniilla Kewarra Beachillä, lyhyen kävelymatkan päässä Kewarra Beach Resortista ja lähellä Palm Coven lomakohteita. Se on ihanteellinen paikka perheille ja ystäville, jotka matkustavat Cairnsiin häihin tai erityiseen juhliin.
Kewarran ranta on täydellinen paikka tutkia trooppista Pohjois-Queenslandia, jossa Ison Valliriutan ja Wet Tropicsin sademetsien maailmanperintökohdat ovat vierekkäin. Se on vain 20 minuutin ajomatkan päässä Cairnsin lentokentältä ja 30 minuutin päässä CBD: stä. Ota luonnonkaunis 40 minuutin ajomatka pitkin Korallimeren reittiä Port Douglasiin ja matkusta sademetsän läpi Kurandaan vain 20 minuutissa. Nähtävyydet, kuten Skyrail Rainforest -köysirata, Tjapukai Aboriginal-kulttuuripuisto, köysiratajärvi, kartingrata ja maailmanluokan golfkenttä, ovat alle 10 minuutin ajomatkan päässä.
Tässä kaksikerroksisessa täysin kalustetussa kodissa on kaikki tarvittava trooppiselle lomalle, mukaan lukien uima-allas, sohva, täydellinen ilmastointi ja tilavat ulkoilmaviihdyttävät alueet, jotka vangitsevat merituulen. Ryppaa joitakin katkarapuja Weberillä, kun ihailet näkymää palmujen läpi, kävelet takapihaltasi valtamerelle aikaisin aamulla sukellaksesi ja virkistäytyä ulkosuihkun alla tai uida kierroksia 12 metrin lämmitettyssä uima-altaassa.
Moderni, täysin varustettu keittiö, josta on näkymä Coral Sea-merelle, avautuu kahdelle parvekkeelle, joista jokaisessa on ruokailutilat, ja pääaunalla on oleskelutila. Sisällä on 12-paikkainen muodollinen ruokapöytä oleskelutilassa tai ruokailla alakerrassa epävirallisessa ympäristössä mukavan mediahuoneen ulkopuolella. NBN-nopea laajakaista ja Foxtel ovat mukana. Suuri ulkona viihdyttävä alue, jossa on faneja, on näköala uima-altaalle, ja siellä on minikeittiö, joten voit pilata cocktailin menemättä yläkertaan.
Kuudessa suuressa makuuhuoneessa tässä ylellisessä kodissa voi nukkua 14 ihmistä mukavasti, 8 aikuista ja 6 lasta. Makuuhuoneessa ja sen parvekkeella on upeat näkymät merelle. Siellä on parisänky, televisio, pukuhuone hänen ja hänen vaatehuoneidensa kanssa ja tilava kylpyhuone, jossa kaksoissuihku. Alakerrassa on kolme ensuite-makuuhuonetta king-size-vuoteella ja kaksi makuuhuonetta joissa molemmissa kolme punkkaa ja toisessa ensuite. Ylimääräisessä isossa isossa kylpyhuoneessa on kylpyamme.
On autotalli, C-Bus-valaistus ja sähköinen hallintajärjestelmä, taustahälytys, turvakoodattu portti, joka johtaa rantaan ja uima-altaalle, ja tilavaa 1650 neliömetrin tonttia ylläpidetään joka toinen viikko.
Ostoskeskus, jossa on suuri supermarket, pullokauppa, sanomalehti, posti, apteekki, ravintoloita ja lääketieteellisiä palveluita, on 7 minuutin ajomatkan päässä.