Hostal La Guaca

2.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hostal La Guaca valokuvagalleria

Terassi/patio
Terassi/patio
Ulkopuoli
Bed in 5 - Female Dormitory Shared Bathroom | Televisio
Ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Aamiainen saatavilla
  • Pyykinpesu
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Torices sector loma del diamante, Carrera 14 #42B-36, Cartagena, Bolivar, 13002
  • Place, Marbella Beach (ranta)
    ‪9 min kävelymatka‬
  • Place, Castillo San Felipe de Barajas
    ‪17 min kävelymatka‬
  • Place, Cartagenan muurit
    ‪17 min kävelymatka‬
  • Airport, Rafael Núñezin kansainvälinen lentoasema (CTG)
    ‪7 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen standard-huone

  • 15 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hostal La Guaca

Hostelli lähellä kohdetta Kellotorni
Tämän savuttoman hostellin palveluihin kuuluu pyykinpesutilat, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja tallelokero vastaanotossa. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Kylpyhuoneet ovat jaetut.
Hostal La Guaca tarjoaa 23 ilmastoitua huonetta, joissa on jaettu keittiö ja kannettava tuuletin. 32-tuumainen taulutelevisio, kaapelikanavat.

Asiakkaat voivat käyttää jaettuja kylpyhuoneita. Kylpyhuoneista löytyy suihku. Tämä hostelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous on saatavilla päivittäin.

Hostal La Guaca sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Kellotorni. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä aamiaisen (lisämaksusta) ja pyykinpesutilat.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Englantilainen aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, lokeroita ja pyykinpesutilat
  • Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Cartagena de Indias -messukeskus ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Kellotorni
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin ilmaiseksi
Hostal La Guaca tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin, pyykinpesutilat ja tallelokeron vastaanotossa. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.

Tämä hostelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia englantilaisen aamiaisen joka päivä klo 7.30–10.30.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla englantilainen aamiainen lisämaksusta klo 7.30–10.30; 10 000 COP per aikuinen ja 10 000 COP per lapsi

Perheystävällinen

  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Lukolliset lokerot
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Terassi

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Ei hissiä
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Portaaton kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)

Muuta

  • Savuton majoituspaikka
  • Vähintään 80 % kaikesta valaistuksesta on peräisin LED-lampuista

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Jaettu kylpyhuone (pesuallas huoneessa)
  • Suihku
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen taulutelevisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Jaetun keittiön käyttöoikeus

Muuta

  • Ilmastointi
  • Kannettava tuuletin
  • LED-valaistus

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Majoituspaikka veloittaa 8 prosenttia luottokorttimaksuista
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 24 tuntia ennen saapumista. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita ja yöpyvät ilmaiseksi

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Sinua saatetaan pyytää maksamaan seuraava maksu majoituspaikassa: Kolumbian arvonlisävero (19 %). Arvonlisävero ei välttämättä koske matkailijoita, jotka ovat varanneet turistimatkapaketin (majoituksen sekä muun matkapalvelun), jotka maksavat ulkomaisella kortilla tai pankkisiirrolla ulkomailta sekä esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin osoittaakseen, että he eivät ole Kolumbian asukkaita.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu englantilaisesta aamiaisesta: noin 10000 COP aikuisille ja 10000 COP lapsille
  • Pyyhemaksu: 3000 COP per henkilö per yöpyminen (tai asiakkaat voivat tuoda omansa)
  • Luottokorttimaksuista veloitetaan 8 %:n suuruinen lisämaksu

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 48 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 24 tuntia ennen saapumista. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 195687
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Jos matkustat lapsen kanssa, majoituspaikka saattaa vaatia sinua esittämään seuraavat asiakirjat: Kolumbiaan alle 18-vuotiaan lapsen kanssa matkustavia vanhempia voidaan pyytää esittämään lapsen syntymätodistus ja kuvallinen henkilöllisyystodistus (ulkomaalaisilta vierailta passi) sisäänkirjautumisen yhteydessä. Jos sukulainen tai huoltaja matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, sukulainen tai laillinen huoltaja voi joutua esittämään molempien vanhempien allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan ja kopion molempien vanhempien henkilöllisyystodistuksista. Jos vain toinen vanhemmista matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, hän voi joutua esittämään toisen vanhemman allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan. Lasten kanssa matkustavien asiakkaiden tulee olla yhteydessä Kolumbian konsulaatin toimistoon ennen matkaa saadakseen lisäohjeita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hostal La Guaca Cartagena
Hostal Casa Torres Campestre AdultsOnly
Hostal La Guaca Hostel/Backpacker accommodation
Hostal La Guaca Hostel/Backpacker accommodation Cartagena

Hostal La Guaca – arvostelut