Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Cocoon 2 steps from the Linga slopes

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Cocoon 2 steps from the Linga slopes valokuvagalleria

Ulkopuoli
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
1 makuuhuone
Televisio
Ulkoalueet

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

1 makuuhuone2 kylpyhuonetta4 henkilöä20 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pysäköinti saatavilla
  • Näkymä vuoristoon

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Châtel, Haute-Savoie
  • Place, L'Oyn hiihtohissi
    ‪16 min kävelymatka‬
  • Place, Forme d'O -kylpylä
    ‪3 min ajomatka‬
  • Place, Super Chatel -hiihtohissi
    ‪3 min ajomatka‬
  • Airport, Sion (SIR)
    ‪53 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Cocoon 2 steps from the Linga slopes

Vuoristossa oleva huoneisto, jonka tarjontaan kuuluu keittiö ja joka sijaitsee aivan kohteen Les Portes du Soleil vieressä
Tämä huoneisto tarjoaa pysäköinnin, hissin ja merkityt tupakointialueet. Huoneistossa on keittiö, jossa on jääkaappi, uuni, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on 1.5 kylpyhuonetta, kahvin-/teenkeitin, parveke ja televisio.
Huoneissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Huoneessa on parveke. Keittiö, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Les Portes du Soleil. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi keittiön ja 1.5 kylpyhuonetta.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, 1.5 kylpyhuonetta ja parvekkeen
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille hissin
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Les Portes du Soleil ja 15 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Avoriazin hiihtokeskus
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön hissin. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1,5 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Parveke
  • Puutarhakalusteet

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Määrätyt tupakointialueet

Sijainti

  • Vuoristossa

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • Yksikön koko: 20 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi sallittu: määrätyillä alueilla

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 74063001180OP

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Cocoon 2 steps from the Linga slopes – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Jean-Philippe G.

Hyvää: Siisteys

Bien placé et bien arrangé

Très bien placé à 100 m des remontées du Linga, au calme et à côté d'une station de bus. J'ai apprécié d'avoir sur place tout ce qu'on a pas envie d'amener ou d'acheter pour quelques jours en cuisine, salle de bain et nettoyage.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2023