Villa Verde on perinteinen Corfu-huvila, joka sijaitsee kukkulan varrella, jossa on amfiteatteri ja jota ympÀröi valtava oliivitarha. HÀmmÀstyttÀvÀ merinÀköala, Gouvia-meri, Vanha linnoitus, Vanhankaupungin kaupunki ja Vidon saari ovat nÀhtÀvissÀ kaikista talon ikkunoista ja verannoista. Talosta voi myös nÀhdÀ Albania ja Igoumenitsa. Villa on ihanteellinen perheille ja ystÀville. Villa Verde voi varmistaa sinulle ylellisen rentouttavan loman!
Villa Verde rakennettiin ja perustui perinteiseen Corfiot-tyyliin. Koko talo on valaistu perinteisellÀ tavalla kuin Liston Old CorfuTownissa. Talossa on monia verannat. Kaksi niistÀ on: Suuri veranta, jossa on viisi suurta kaaria ja bambu-oleskelualue ja keittiöveranta, jossa on ulkona puinen ruokapöytÀ, josta avautuu henkeÀsalpaava nÀkymÀ merelle ja vanha Korfu -kaupunki, joka takaa jumalaisen ulkouima-aterian.
Garden-Land
Villaa ympÀröi 4 hehtaaria maata, on valtava ja hyvin hoidettu puutarha, jossa on 38 oliivipuuta talon ympÀrillÀ ja muita kasveja ja puita, kuten appelsiinipuita, sitruuna, viikunapuu, karhunvatukka ja luumupuu. Asiakkaat voivat kerÀtÀ omia hedelmÀnsÀ puista.
BBQ
Villa BBQ on tÀysin varustettu, suuri wodden ruokapöytÀ kymmenen ihmistÀ, varjossa oliivipuiden suuri piha, jossa lapset voivat pelata turvallisesti.
Yksityinen uima-allas
Allas on houkutteleva ominaisuus Villa. Se on joenmuotoinen uima-allas, jossa on loputtomasti upea nÀkymÀ merelle. Myös suuri oleskelutila kymmenelle hengelle, jossa on aurinkotuoleja ja -varjoja.
sisusta
Talo on rakennettu kahdelle tasolle, joihin liittyy iso puuportaikko. Pohjakerroksessa on kaksi makuuhuonetta, joissa yksi queen-size-vuode ja toisessa parivuode, molemmissa on ilmastointi ja yksi tÀysin varustettu kylpyhuone suihkulla. Myös samalla tasolla keittiö, jossa on pieni ruokapöytÀ, on puoliksi erillÀÀn suuresta ruokailutilasta, jossa on iso kaari. Keittiö on tÀysin varustettu, voit kokata itsestÀÀnselvyyttÀÀn, kuten se on oma talo. Suuri ruokailutila ja olohuone yhdistetÀÀn toisiinsa. RuokapöytÀ ja kaikki kodin sisustus ovat puisia ja useimmat niistÀ ovat klassisia kalliita antiikkiesineitÀ. RuokapöydÀssÀ kymmenen ihmistÀ voi istua kauniin kattokruunun alla. Olohuone on tilava alue, jossa on suuri plasma-tv ja iso marmorinen takka. Kaksi ihmistÀ voi istua ja rentoutua ja nukkua, jos joku haluaa, sillÀ sohva voidaan muuttaa mukavaksi sÀngyksi.
Toisen tason talon pÀÀsee portaikon lÀpi, joka johtaa pieneen saliin. SiellÀ nÀet, kahdessa pohjakerroksessa toisessa on king-size-vuode ja toisessa on 2 erillistÀ vuodetta ja yksi kerrossÀnky, molemmissa ilmastointi ja tÀysin varustettu kylpyhuone, jossa on kylpyamme. Toisessa kerroksessa on upeat nÀkymÀt kaikista ikkunoista ja verannoista!
MitÀ Villa Verde tarjoaa
Talo tarjoaa pullon alkuperÀistÀ neitsytoliiviöljyÀ, jonka omistajat ovat tehneet huvilan oliivitarhasta. Tarjoamme myös vieraille liinavaatteet, pyyhkeet ja rantapyyhkeet.
Talon sÀÀnnöt
Vierailla on oltava 300 euroa vakuuden saapuessa. TÀmÀ summa palautetaan, jos omaisuudelle ei ole aiheutunut vahinkoa.