Koko mökki·Yksityinen majoittaja

VILLA ESTORIL

Majoituspaikan taso: 3

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan VILLA ESTORIL valokuvagalleria

Viehättävä mökki, jossa on suuri sänky, oleskelualue pöydällä sekä seinälle asennettu televisio.
Tilava huone, jossa on suuri sänky, oleskelualue pöydällä ja tuoleilla, keittiö sekä suuri kylpyamme.
Moderni olohuone, jossa on harmaa sohva, puinen portaikko ja suuri ikkuna, jossa on läpikuultavat verhot.
Makuuhuone, jossa on sänky, oleskelualue, jossa on pöytä ja tuolit, kylpyhuone, jossa on kylpyamme, ja puuseinät.
Puinen mökki, jossa on parveke, ja sen ympärillä on puutarha, jossa kasvaa monenlaisia kasveja ja kukkia.

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
ESTRADA GINJIRO ABE, 1062, Campina Grande Do Sul, PR, 83430-000
  • Place, Quielse Crisóstomo da Silvan tapahtumapuisto
    ‪5 min ajomatka‬
  • Place, Morro do Sete
    ‪15 min ajomatka‬
  • Place, Laiskuuden mutka
    ‪15 min ajomatka‬
  • Airport, Curitiba (CWB-Afonso Penan kansainvälinen lentokenttä)
    ‪41 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Comfort-mökki, poreamme, näköala uima-altaalle

  • 40 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 kaappisänky (74–100 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Comfort-mökki, poreamme, näköala uima-altaalle

  • 40 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 kaappisänky (74–100 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Comfort-mökki, poreamme, näköala uima-altaalle

  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 kaappisänky (74–100 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Comfort-mökki, poreamme, näköala uima-altaalle

  • 40 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 kaappisänky (74–100 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Deluxe-chalet, 2 keskisuurta parisänkyä, poreamme, järvinäköala

  • Näkymä järvelle
  • 45 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Deluxe-chalet, 2 keskisuurta parisänkyä, poreamme, järvinäköala

  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Comfort-mökki, useita sänkyjä, poreamme, näköala puutarhaan

  • Näkymä puutarhaan
  • 45 m²
  • 1 makuuhuone
  • 5 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky, 2 vuodesohvaa (74–100 cm leveää) ja 1 kaappisänky (74–100 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko mökki on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

VILLA ESTORIL

Ulkouima-allas ja ilmainen omatoiminen pysäköinti kuuluvat tämän mökin palveluihin. Jokaisessa 7 mökissä on yksityiset porealtaat sisätiloissa, takka, keittiöt ja jääkaapit. Asiakkaiden käytössä on ilmainen Wi-Fi ja liesi.
VILLA ESTORIL tarjoaa 7 ilmastoitua huonetta, joissa on yksityinen poreallas sisätiloissa ja takka. Tämä mökki tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 50+ Mbit/s. Tämän 3 tähden mökin huoneissa on keittiö, jossa on jääkaappi, liesi ja astiat/ruokailuvälineet.
Tässä mökissä käytössäsi on ulkouima-allas.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

VILLA ESTORIL sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Quielse Crisóstomo da Silvan tapahtumapuisto. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ulkouima-allas. Tässä 3 tähden mökissä on 7 mökkiä. Jokainen mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja porealtaat sisätiloissa.
  • Ilmastoidut mökit, joissa asiakkaille on tarjolla yksityiset porealtaat sisätiloissa, keittiöt ja takat
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 50+ Mbit/s)
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla leikkikenttä
  • Sijaitsee 2,3 km:n päässä kohteesta Quielse Crisóstomo da Silvan tapahtumapuisto ja 26,8 km:n päässä kohteesta Curitiban kasvitieteellinen puutarha
  • Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta
VILLA ESTORIL tarjoaa asiakkaiden käyttöön ulkouima-altaan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.

Tämä 3 tähden mökki sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Ulkouima-allas
  • Yksityinen poreallas sisällä

Internet

  • Saatavilla mökissä: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Perheystävällinen

  • Leikkikenttä

Keittiö

  • Grilliuuni
  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla

Oleskelutilat

  • Takka

Viihdetarjonta

  • Pelejä

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Vain kissat ja koirat tervetulleita
  • Maksu: BRL 100 per lemmikki per yöpyminen
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Määrätyt tupakointialueet (sakkorangaistus)

Palvelut ja mukavuudet

  • Kosinta-/romantiikkapaketit

Sijainti

  • Maaseudulla

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • 7 majoitustilaa

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 17.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 21.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 14.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 24 tuntia ennen saapumista. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 21.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Uloskirjautumisohjeet

Isäntä edellyttää, että suoritat seuraavat toimet ennen uloskirjautumista:
Poista henkilökohtaiset tavarat, poista tähteeksi jääneet ruoat ja juomat ja vie roskat ulos
Sammuta valot ja lukitse ovet

Sisäänpääsy

Majoittaja ottaa asiakkaat vastaan

Lemmikit

  • Lemmikit: 100.00 BRL per lemmikki per yöpyminen
  • Vain koirat ja kissat sallitaan
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lemmikit: 100.00 BRL per lemmikki per yöpyminen
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Klo 21.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 24 tuntia ennen saapumista. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.
Majoituspaikan rekisteröintinumero Chalé 4, Chalé 1

Lisämaininnat

  • Sisäänkirjautumisen yhteydessä vanhempien tai laillisen huoltajan, joka matkustaa alle 18-vuotiaan lapsen kanssa, on esitettävä lapsen syntymätodistus ja kuvallinen henkilöllisyystodistus (esimerkiksi passi). Jos asiakkaat matkustavat Brasiliaan ja vain yksi vanhemmista matkustaa lapsen kanssa, tämän vanhemman tulee esittää lapsen syntymätodistuksen ja kuvallisen henkilöllisyystodistuksen lisäksi matkan valtuutuskirje, joka on toisen vanhemman allekirjoittama ja notaarin vahvistama. Jos vanhemmat tai laillinen huoltaja eivät pysty antamaan tai eivät halua antaa tätä valtuutusta, tarvitaan laillinen lupa. Jos aiot matkustaa Brasiliaan lasten kanssa, sinun on pyydettävä Brasilian konsulaatista lisätietoja ennen matkaa.

VILLA ESTORIL – arvostelut

Arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 5 kautta 6 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 6 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 6 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 6 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 6 arvostelua

8,8/10

Siisteys

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Amelia Cristina

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä ja listauksen paikkansapitävyys
Adoramos a estadia com certeza voltaremos.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

CAROLINA

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä ja listauksen paikkansapitävyys
TUDO PERFEITO
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Lamon

Ficamos no chalé 2. Simplesmente lindo e confortável. Queria ter ficado mais
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Alma Ciunelli

Hyvää: Siisteys, huoneen mukavuus ja viestintä

Contato incrível com a natureza.

Quarto limpo, confortável. O Sr. Luiz muito atencioso e amável. Lugar fantástico.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Eduardo

Hyvää: Viestintä
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025