Avalon House Hostel

2.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Avalon House Hostel valokuvagalleria

Ravintola
Pelihuone
Pelihuone
Pyykkitupa
Biljardi

Arvostelut

7,0 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Businesspalvelut
  • Pyykinpesu
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
55 Aungier Street, Dublin
  • Place, Grafton Street
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, St. Stephen's Green
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Dublinin linna
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Airport, Dublin (DUB)
    ‪20 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Avalon House Hostel

Tämän savuttoman hostellin palveluihin kuuluu ravintola, business center ja pyykinpesutilat. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen mannermainen aamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, tietokonepiste ja pelihuone. Siivouspalvelu ei ole saatavilla.
Avalon House Hostel tarjoaa 72 huonetta. Tämä hostelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Kylpyhuoneista löytyy suihku. Silitysrauta/-lauta ja hiustenkuivaaja ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Avalon House Hostel sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta St. Stephen's Green. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ravintolan.
  • Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, lokeroita ja business center
  • Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista St. Stephen's Green ja Grafton Street
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Asiakkaiden käytössä on business center paikan päällä. Avalon House Hostel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, pelihallin/-huoneen ja kielitaitoisen henkilökunnan.

Tämä viktoriaaninen hostelli on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen mannermainen aamiainen joka päivä klo 8.00–10.00.
Majoituspaikassa on ravintola.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin klo 8.00–10.00
  • Ravintola

Tekemistä

  • Pelihalli/-huone
  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Pelihalli
  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Juomavesiautomaatti
  • Lukolliset lokerot
  • Myyntiautomaatti
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Business center
  • Tietokonepiste

Esteettömyys

  • Hissi

Muuta

  • 1 rakennus
  • 4 kerrosta
  • Rakennettu vuonna 1874
  • Savuton majoituspaikka
  • Takka aulassa
  • Viktoriaaninen arkkitehtuuri

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
  • Suihku

Muuta

  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Hostellin yhteishuoneet ovat sekamajoitushuoneita. Jos haluat varata paikan naisten huoneesta, pyydä tätä hyvissä ajoin.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Otathan huomioon, että tämä majoituspaikka voi hylätä varaukset, jos ne on tehty ryhmätapahtumiin tai juhliin, kuten polttareihin, osallistumista varten.

Kansallinen luokitus

Tällä majoituspaikalla ei ole maan Irlanti matkailulautakunnan luokitusta. Asiakkaidemme hyödyksi olemme tehneet luokituksen oman luokitusjärjestelmämme perusteella.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Avalon Hostel
Avalon House
Avalon House Dublin
Avalon House Hostel
Avalon House Hostel Dublin
Hostel Avalon
House Avalon
Avalon House Hotel Dublin
Avalon House Hostel Dublin
Avalon House Hostel Hostel/Backpacker accommodation
Avalon House Hostel Hostel/Backpacker accommodation Dublin

Avalon House Hostel – arvostelut

Arvostelut

7,0

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 28 kautta 230 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 95 kautta 230 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 72 kautta 230 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 22 kautta 230 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 13 kautta 230 arvostelua

7,0/10

Siisteys

7,4/10

Henkilökunta ja palvelu

6,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu

Shoppailu

Sijainti loistava,bussi nro 16 tuli suoraan kentältä Hostellin luo. Lyhyt matka kävellä ostoskadulle.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
3 yön vierailu. Viereisten huoneiden äänet(toisinsanoen melu) kantautui huoneeseemme. Lisäksi huone oli suomalaiseen makuun aika likainen. Henkilökunta ystävällistä ja auttavaista. Sijainti hyvä, sillä kaikki nähtävyydet ja pelipaikat kävelymatkan päässä. Suosittelen erityisesti reppureissaajille.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Huoneen mukavuus

Perustason hostelli mahtavalla sijainnilla

Olin syyslomamatkalla siskoni kanssa ja halusimme kokeilla perinteisessä hostellissa yöpymistä. Henkilökunta oli vahingossa varannut huoneemme väärälle kuukaudelle, mutta asia selvitettiin joutuisasti. Muutenkin palvelu oli erityisen ystävällistä. Pienehkökin huone sopi tarpeisiimme hyvin, ja yhteisvessat ja -suihkut olivat toimivia. Aamupalalle olisimme kaivanneet monipuolisuutta. Sijainti oli todella hyvä, joka paikkaan oli lyhyt matka.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Huoneen mukavuus

Tällä hinnalla ei voi enempää vaatia

Hostel oli sellainen kuin hostelit on.Ihan siedettävän siisti jos on valmis yhteisvessoihin ja suihkuun .On otettava huomioon että kun buukkaa 1 huoneen 2:lle hengelle tarkoittaa se että siihen voi tulla kuka tahansa seuraksi.Kuvittelin buukatessani että huone kahdelle on sellainen että vain kaksi sänkyä siinä on mutta kyseessä olikin 4 hengen pieni koppi kahdella kerrossängyllä.Vastaanotosta kerrottiin että siihen voi tulla kaikki petipaikat täyteen. Ei välttämättä mukava yllätys kun olimme pariskuntana liikkeellä.Lämmitys ei ollut käytössä ja ikkunasta veti reippaasti, aika kylmä koppi näin lokakuussa.Mutta näin edulliseen hintaan ei voi muuta vaatia, kuuluihan siihen perusaamiainen(continental) kahveineen ja toasteineen.Nuorta sakkia ,ei mikään perhematkailu-unelma tosiaankaan. Aulassa netti käytössä, henkilökunta ok.Eikä ollut mitään kännisten mölinää.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Minna

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Hostelli kaipaisi pientä pintaremonttia. Sängyt olivat hyvät ja peitot lämpöiset, muuten huoneessa oli kylmä, onneksi suihkussa tuli kuitenkin lämmintä vettä! Henkilökunta oli todella mukavaa ja auttoivat tarvittaessa! :) Sopii hyvin reppureissaajille ja sellaisille, jotka eivät vietä lomaansa hostellissa. Aamupala oli hyvä, vaikkakin hieman yksinkertainen. Äänet kuuluivat todella hyvin joka puolelta. Ihanan kansainvälistä porukkaa kuitenkin oli ja kaiken ikäistä! Rento meininki ja kaikki tervehtivät! :)
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Emma

Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Hostelli hyvällä paikalla

Hostelliksi oikein mukava - ilmainen netti ja aamiainen plussaa. Sijainti todella hyvä: kävelymatkan päässä kaikesta ja alueella jossa paljon kivoja ravintoloita ja kahviloita.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

viola

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Edullinen & hyvä sijainti

Siisti ja simppeli hostelli, jossa (etukäteen tiedetty) hyvin pieni ja yksinkertainen huone (kerrossänky + omalla wc). Hlökunta rennon ystävällistä, aamupala suht nuiva (weetabix, paahtoleipää, muroja, kahvia, teetä, hilloa). Sijainti erinomainen, kävelymatkan päässä "kaikesta". Hyvä hinta-laatu-suhde.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja huoneen mukavuus

Edullista keskusta-asumista

Todella edullista majoitusta etsivälle sopiva kohde. Oman wc&suihkun sisältäneet huoneet olivat erittäin pieniä. Sijainniltaan erinomainen ja reppureissaajalle hostellissa oli runsas valikoima palveluita.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Huoneen mukavuus

sehr zentral gelegen

Die Fenster waren im Dez. undicht und das führte zu Zugluft und Kälte in der Nacht. Am nächsten Tag bekamen wir einen Heizlüfter. Besser als nichts. Die Reparatur konnte am Wochenende nicht durchgeführt werden
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu

Un hostel en el centro

Si pasas 2 o 3 días está muy bien, porque la ubicación está muy bien. Pero para más días puede que no sea el alojamiento más cómodo.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Sebastian

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Buena estadía

Muy bien, el personal dispuesto a ayudar, la limpieza bien, la cama no era doble eso no nos gustó y era Pequeña
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

laetitia

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu

Un bon hôtel pour les globe-trotters

Un hôtel à réserver aux voyageurs en solo plutôt qu'aux familles. La salle de bain n'est pas du tout adaptée aux familles avec jeunes enfants : douche collée à la paroi, en hauteur et impossible à régler ni en direction, ni en température, ni en pression. Le petit-déjeuner était bon et très copieux. Le personnel est serviable et disponible.
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
It's a cheap option considering its location within Dublin, but it was not comfortable at all.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

kelly

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Stay here!

Great location!!!
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Good location. Very small rooms a bit unconftible public toilet.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Silvia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

good place to stay in Dublin

alltogether it was quite nice, only the taps / waterpressure in the ensuite was pathetic.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Huoneen mukavuus

Günstige Unterkunft in Zentrumsnähe. Nachts ruhig.

Gut zu Fuß von der Hauptstraße erreichbar. Pubs und Busstation in unmittelbarer Nähe.
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Awful hostel

Room was not very clean. Bathroom smelled of mildew. Poor matching of people in room as I was the only female with 3 other males in a mixed dorm. One guy was up all night having sex in the bed across from me which kept me up all night. Seeing as this was my first hostel stay ever, I didn't know the rules. Otherwise I would have reported it. Loud location.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Un petit placard en guise de chambre, l'ascenseur qui ne fonctionne pas, on entend tout ce qui se passe dans les couloirs et tout est payant y compris la consigne à bagage, alors qu'on a déjà payé trop cher pour une si petite chambre.
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

It's a hostel not a hotel.

A twin room is actually a 2 bunkbed dorm without the other 2 people
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Yuval

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
I had a great time....
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Roger Cameron

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Came in solo for the weekend, great location close to everything but far enough to get some sleep at night. great hostel.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Julie

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

auberge à deux pas du centre historique

Une personne à l'accueil 24/24, une chambre plutôt confortable, les douces sont légèrement petite mais propre. Quant au petit déjeuner celui - ci s'arrête au minimum (si vous voulez un complément, il faut l'acheter au bar balista de l'auberge). A choisir pour la localisation en priorité!
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Kerstin

Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Huoneen mukavuus

Zentral aber völlig runtergekommen

Das Haus hat eine Toplage da es sehr zentral liegt.wir hatten ein privat Zimmer für zwei Personen mit Dusche. Die Dusche ist extrem klein und auch die übrigen Sanitären Anlagen sind in die Jahre gekommen und stimmlich und manchmal auch nicht wirklich schön anzusehen. Da die Zimmer wände extrem dünn sind bekommt man auch alles mit was im Nachbarzimmer so vor sich geht, wir hatten das Glück ein Pärchen neben uns zu haben das alle höhen und Tiefen ihre Beziehung durchgemacht hatten bis morgens um fünf. Ohne Gehörsschutz geht es in diesem Hostel wirklich nicht. Das Personal ist ganz nett die haben uns auch nachts geholfen dass endlich Ruhe in unser Nachbarzimmer kam . Die Gemeinschaftsküche ist in einem katastrophalen Zustand ich würde meinen das sind alles Möbel vom Sperrmüll und wir wollten dort wirklich nichts kochen. Wir haben in diesem Hostel vier Nächte verbracht also ich würde dort nicht mehr schlafen wollen .Wir haben auf unserer Reise durch Irland viele andere Hostels kennen gelernt und die waren alle wirklich sehr gut, doch das hier ist leider nicht zu empfehlen.
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Laura

Hyvää: Siisteys

Great location, but not great beds.

The location was great, but the free breakfast was really minimal, the whole place didn't smell very good, and our single beds didn't have small sheets, they had big sheets that were folded over so you couldn't really tuck them in well, but instead it's like sleeping in a taco. Therefore, when you sleep, nothing stays in place. I thought it wasn't worth what we paid for.