Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Le Vignoble: Havre de Paix 2 ou 4pers à Porticcio Avec Piscine Privée et vue mer
Perheystävällinen huoneisto, jonka tarjontaan kuuluu ulkouima-allas
Ulkouima-allas, pyykinpesutilat ja puutarha kuuluvat tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin. Lisäksi majoituspaikassa on grillejä. Huoneistossa on yksityinen uima-allas sekä keittiö ja pyykinpesukone. Asiakkaiden käytössä on 2 kylpyhuonetta, jääkaappi, mikroaaltouuni ja älytelevisio. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Ilmastoiduissa huoneissa on yksityinen uima-allas ja tallelokerot. Huoneissa on kalusteina työpöytä, ruokailupöytä ja keittiösaareke. Keittiö, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet.
Kylpyhuoneista löytyy suihku ja hiustenkuivaaja. Huoneissa on älytelevisio. Lisäksi huoneissa on kahvin-/teenkeitin ja silitysrauta/-lauta. Pyyhkeiden vaihto ja lakanoiden vaihto ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla pyynnöstä.
Tässä huoneistossa käytössäsi on ulkouima-allas.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Mare e Monti Sud. Majoituspaikassa on saatavilla ulkouima-allas ja pyykinpesutilat. Huoneistossa tarjoaa yksityisen uima-altaan ja keittiön.
Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla yksityinen uima-allas, keittiö ja pyykinpesukone
Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Etelä-Korsikan rannat ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Mare e Monti Sud
Tämä huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön ulkouima-altaan, grillejä ja puutarhan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.
Tämä huoneisto on savuton.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Ranta
Rantapyyhkeet
Uima-altaat/kylpylä
Ulkouima-allas
Yksityinen uima-allas
Internet
Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä pysäköinti
Keittiö
Astianpesukone
Jääkaappi
Kahvin-/vedenkeitin
Keittiösaareke
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Leivänpaahdin
Liesi
Mausteita
Mikroaaltouuni
Uuni
Vedenkeitin
Ruokailu
Ruokapöytä
Makuuhuoneet
2 makuuhuonetta
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
2 kylpyhuonetta
Hiustenkuivaaja
Pyyhkeet saatavilla
Suihku
Vessapaperi
Oleskelutilat
Ruokapöytä
Viihdetarjonta
Pelejä
Älytelevisio
Ulkotilat
Grilli
Puutarha
Puutarhakalusteet
Pesulapalvelu
Pyykinpesukone
Pyykinpesutilat
Työtilat
Työpöytä
Ilmastointi ja lämmitys
Ilmastointi
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
Siivouspalvelu (pyynnöstä)
Silitysrauta/-lauta
Turvalokero
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Yleistä
Kaksilasiset ikkunat
Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
Puutarha
Pyyhkeiden vaihto (pyynnöstä)
Siivouspalvelu (pyynnöstä)
Vähintään 80 % kaikesta valaistuksesta peräisin LED-lampuista
Yksikön koko: 50 neliömetriä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Tapahtumat
Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua
Tupakointikäytännöt
Tupakointi ei ole sallittu
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Lisämaininnat
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Arvostelut
Le Vignoble: Havre de Paix 2 ou 4pers à Porticcio Avec Piscine Privée et vue mer – arvostelut
9,8
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
10/10
Siisteys
Arvosana 10 - Loistava. 7 kautta 8 arvostelua
10–Loistava
7
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 8 arvostelua
8–Hyvä
1
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 8 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 8 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 8 arvostelua
2–Hirveä
0
Arvostelut
8/10 Hyvä
FABIEN D.
31.8.2025
FABIEN D.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Sam C.
29.8.2025
Hyvää: Siisteys
Excellent séjour dans cette belle location, la vue est magnifique et la région également.
Sam C.
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2025
10/10 Loistava
Urs G.
19.7.2025
Hyvää: Siisteys
Super Aussicht! Tolles Haus und Ausstattung. Sehr freundliche Vermieter. Zufahrt echt Korsisch, aber man gewöhnt sich dran.
Urs G.
Yöpyi 14 yötä heinäkuussa 2025
10/10 Loistava
FRANÇOIS P., Louversey 27190
5.7.2025
Hyvää: Siisteys
Sejour de rêve sur les hauteurs de Porticcio
Nous avons passés un excellent séjour dans cette résidence. Le calme, la vue, le logement, la grande terrasse, la pergola bioclimatique, la decoration, l'équipement électroménager sont les points forts de cette location. Attention toutefois à bien preciser que la piscine est une piscinette pour enfant peu profonde mais finalement tout a fait suffisante pour se rafraichir. Nous reviendrons avec grand plaisir.
FRANÇOIS P.
Yöpyi 10 yötä kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Megane F.
16.6.2025
Hyvää: Siisteys
Endroit très agréable et très propre je conseille cette maison très agréable.
Megane F.
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
sylvain J.
8.6.2025
Hyvää: Siisteys
Nid douillet dans les hauteurs de Porticcio
À part la procédure d'arrivée qui arrive 24 H avant le séjour ce qui nous a stressé un peu, c'est un sans faute des propriétaires. Logement propre, très fonctionnel, calme avec une vue fantastique sur la montagne et une partie de la baie. À cette époque de l'année, on peut être à la plage, aux restaurants et commerces en moins de 10mn. Nous avons passé un excellent séjour et remercions les hôtes très gentils et attentifs à nos besoins.
sylvain J.
Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2025
10/10 Loistava
Maria M.
9.10.2024
Hyvää: Siisteys
Magnifique
Une vue a coupé le souffle de jour comme de nuit. Tout est parfait
Maria M.
Yöpyi 11 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Robert S.
6.7.2024
Hyvää: Siisteys
Geniale Ausblick
Die Unterkunft liegt sehr ruhig auf einer Anhöhe und bietet neben dem genialen Ausblick auch eine sehr gute Ausstattung mit allem was man für einen entspannten Urlaub benötigt. Alles war sehr sauber und gepflegt. Der TV bot nur 4 Programme, hat uns aber nicht gestört, da wir im Urlaub besseres zu tun haben :-) Der Weg zur Villa ist sehr steil, aber machbar (SUV ist hilfreich). Leider wurde kein Internet über WLAN bereitgestellt, der Safe ist nicht verschraubt (kann als ganzes geklaut werden) und dem Whirlpool fehlt der Whirl, also die Düsen. Aber das ist jammern auf hohem Niveau. Wenn mann mit den kleinen Kritikpunkten leben kann, ist die Villa absolut zu empfehlen. Wir würden die Villa schon alleine wegen der Aussicht nochmal buchen!