Koko loma-asunto

2 makuuhuoneen majoitus Almondburyssä

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan 2 makuuhuoneen majoitus Almondburyssä valokuvagalleria

2 makuuhuonetta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Syöttötuoli, keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet
Ulkopuoli
Ulkoalueet
2 makuuhuonetta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet

Arvostelut

9,8 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta4 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla
  • Grilli

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Almondbury
  • Place, Castle Hill
    ‪9 min ajomatka‬
  • Place, John Smith's Stadium
    ‪12 min ajomatka‬
  • Place, Peak District National Park
    ‪17 min ajomatka‬
  • Airport, Leeds (LBA-Leeds-Bradford)
    ‪53 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

2 makuuhuoneen majoitus Almondburyssä

Tämä luokan II luettelossa oleva kunnostettu navetta sijaitsee korotetussa asemassa, josta on upeat näkymät rauhallisessa ja viehättävässä laaksossa .. Maantaso:
Avoin suunnitelma.
Asuinalue: Kaasupuun poltin, satelliitti-tv, DVD-soitin, CD-soitin, palkit ja patioihin johtavat ranskalaiset ovet.
Ruokailualue.
Keittiöalue: Aamiainen, sähköliesi ja mikroaaltouuni.
2 vaihetta…
Makuuhuone 1: erillisillä vuoteilla, patioihin johtavilla ranskalaisilla ovilla ja kylpyhuoneella, jossa on suihku ja wc.
Ensimmäinen kerros:
Makuuhuone 2: Kuvattu erillisillä vuoteilla, rajoitetulla alahuoneella, Velux-ikkunoilla, palkeilla ja kylpyhuoneella, jossa kylpyamme, suihku ja wc .. Kaasukeskuslämmitys, kaasu, sähkö, vuodevaatteet, pyyhkeet ja Wi-Fi. Matkasänky ja syöttötuoli. Puhelin - vain saapuvat puhelut. Autotalli jääkaappi / pakastin, pesukone ja kuivausrumpu. Suuri suljettu lawned-puutarha, jossa on patio, puutarhakalusteet ja grilli. Pyöräkauppa. Yksityinen pysäköinti 2 autolle. Tupakointi kielletty. Huomaa: Vain pariskunnat ja perhevaraukset. Puutarhassa on 7 askelmaa ja viisto pankki. Kiinteistön takana on seinä, jolla on tippa terassille .. Appleshine Cottage on luokkaan II kuuluva lato, joka juontaa juurensa 1700-luvulta ja joka on rakkaudella restauroitu luontaiseksi lomamökiksi. Appleshine Cottage sijaitsee pienessä Yorkshiren kylässä Almondburyssä, ja se sijaitsee korkealla paikalla rauhallisessa ja viehättävässä laaksossa ja tarjoaa upeat 360 asteen maaseudunäkymät. Kiinteistö on näköala linnan kukkulalle ja Victoria-torniin, joka on rakennettu kuningatar Viktorian Diamond Jubileen muistoksi. Peak-alueen reunalla ja lähellä Pohjois-Yorkshiren maureja, tämä on loistava tukikohta niille, jotka rakastavat ulkona monia kävellen ovelta, lempeästä kävelystä haastavampiin vaelluksiin ja polkuja. Muita paikallisesti tarjolla olevia vapaa-ajanviettomahdollisuuksia ovat pyöräily, golf, ratsastus ja savikiekko. Almondbury sijaitsee ”Summer of the Wine Wine” -maan reunalla vain 4 kilometrin päässä suositusta Holmfirthin kaupungista, jossa on laaja valikoima kauppoja, baareja, kahviloita ja ravintoloita. On myös hyvä valikoima pubeja 15 minuutin kävelymatkan päässä, joista osa tarjoaa ruokaa. Laajempi valikoima tiloja löytyy Huddersfieldistä, joka on jälleen noin 4 kilometriä. Alueella on runsaasti kulttuuria, jossa on merkittäviä teattereita Bradfordissa (Alhambra) ja Leedsissa (The Grand). Alueella on myös useita musiikkifestivaaleja ympäri vuoden, mukaan lukien Marsdenin jazzfestivaali ja Huddersfieldin nykytaiteen festivaali. Perheet nauttivat erityisesti Eurekasta! Tiedemuseo Halifaxissa, 11 kilometriä, Bradfordin kansallinen mediamuseo, 16 kilometriä ja Kuninkaallinen armeija Leedsissa, 22 km. Muita mielenkiintoisia paikkoja, jotka ovat helpon ajomatkan päässä, ovat Brettonin veistospuisto, 9 mailia, Haworth and Bronte Country, 22 mailia, Manchester, 32 mailia ja Harrogate 36 mailia. Yorkin historiallinen kaupunki pääsee myös autolla hieman yli tunnin. National Trust ominaisuudet helposti ulottuvilla ovat Nostell Priory ja Parkland, Hardcastle Crags, sekä 15 kilometriä, East Riddlesden Hall, 18 kilometriä ja Lyme Park, 23 mailia. Kauppa 1 maili, pubi 1 ½ mailia ja ravintola 1 maili.
Ilmainen WiFi

Puutarhassa on 7 askelta ja viistot pankit. Kiinteistön takana olevasta matalasta seinästä on tippu alla olevaan patioon. Ominaisuutta käyttää karkea raita. Tämän omaisuuden omistaja pitää lampaita ja kanoja, mutta tämä ei ole toimiva maatila. Olohuoneesta / keittiöstä on 2 vaihetta, joissa on tukeva kaide, pohjakerroksen makuuhuoneeseen, jossa on oma kylpyhuone. Vain lomailijat, perheen ja pariskunnat.
Tämä mökki sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Woodsome Hall Golf Club. Majoituspaikassa on saatavilla pyykinpesutilat. Mökissä tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Mökissä tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja 2 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Woodsome Hall Golf Club ja 14 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Peak District National Park
Mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä mökki on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla mökissä: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Pyyhkeet saatavilla

Viihdetarjonta

  • Kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Sijainti

  • Maaseudulla

Tekemistä

  • Hevosten ratsastusmahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Puutarha

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

The guest will be charged 50% amount for a cancellation after the reservation is made.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, ettei majoituspaikassa ole häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

2 Bedroom Accommodation in Almondbury Huddersfield
2 Bedroom Accommodation in Almondbury Private vacation home
su-28659-28659

2 bedroom accommodation in Almondbury – arvostelut

Arvostelut

9,8

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 6 kautta 7 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 7 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 7 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 7 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 7 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Karen R.

Hyvää: Siisteys
Loved our stay at Appleshine! Magnificent spot with views looking out to Castle Hill and surrounding area. Rolling hills and local farms making up a picturesque scene. Cottage is small but has everything you need. It is furnished tastefully and feels like home. Beds are comfortable and linen is crisp. We hope to enjoy another stay in the not too distant future. Thank-you! Kaz & Dave, Melbourne, Australia
Yöpyi 6 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Tim A., St Helens

Hyvää: Siisteys

Beautiful Cottage

This cottage was beautiful, fantastic views over to the castle, (which is walkable, through the fields, a three mile round walk which we did with children). The cottage is spotless and well equipped. the setting is very tranquil, shops and pubs within a 2/3 mile drive. Would definately recommend this property Hosts very helpful and friendly.
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2024