Lahden rannalla oleva hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja kauden mukainen ulkouima-allas
Ravintola, baari/aulabaari ja allasbaari kuuluvat tämän hotellin palveluihin. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen buffetaamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on välipalabaari/deli, kauden mukainen ulkouima-allas ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Kalamar Hotel tarjoaa 63 huonetta, joissa on minibaari ja hiustenkuivaaja. Satelliittikanavat takaavat viihteen. Kylpyhuoneista löytyy suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet.
Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Siivous on saatavilla pyynnöstä.
Tässä hotellissa käytössäsi on kauden mukainen ulkouima-allas.
Kalamar Hotel sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Kalkanin basaari. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ravintolan.
Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin
Ilmainen Wi-Fi
Jos paikallinen ja kansainvälinen keittiö on sydäntäsi lähellä, ota suunnaksesi Sunset Lounge, jossa voit nauttia kaiken lisäksi myös valtamerinäköalasta
Voit käydä uimassa majoituspaikan kauden mukaisessa ulkouima-altaassa
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, kielitaitoinen henkilökunta ja terassi
Sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Kalkanin basaari ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Kalkanin venesatama
Majoituspaikasta löytyy ravintola ja välipalabaari/deli. Voit nauttia juomista yhdessä majoituspaikan baareista, joihin kuuluu allasbaari ja baari/lounge. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.
Kalamar Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kauden mukaisen ulkouima-altaan, terassin ja kielitaitoisen henkilökunnan.
Tämä hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen buffetaamiainen joka päivä klo 8.00–10.30.
Sunset Lounge – ravintola, jonka erikoisuutena on paikallinen ja kansainvälinen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen, ja sieltä on näkymä valtamerelle. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista ja nauttia illallisen ulkona (sään salliessa).
Infinity Pool Bar – uima-altaalla sijaitseva baari, jonka erikoisuutena on Välimeren keittiö. Ravintola tarjoilee kevyitä aterioita. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista. Auki joka päivä
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Lentokenttäkuljetus pyynnöstä
Majoituspaikan alueella on pysäköintimahdollisuuksia
Ruoka ja juoma
Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin klo 8.00–10.30
Allasbaari
Baari/aulabaari
Ravintola
Välipalabaari/herkkukauppa
Paikan päällä olevat ravintolat
Infinity Pool Bar
Sunset Lounge
Tekemistä
Kauden mukainen ulkouima-allas
Mukavuudet
Tallelokero vastaanottotiskillä
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Kielitaitoinen henkilökunta
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Laukunkantaja
Siivouspalvelu (pyynnöstä)
Ulkotilat
Aurinkotuoleja uima-altaalla
Aurinkovarjoja uima-altaalla
Lahden rannalla
Terassi
Esteettömyys
Ei hissiä
Muuta
Merkityt tupakointialueet
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Suihku
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
Televisio ja satelliittikanavat
Ruoka ja juoma
Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
Minibaari
Muuta
Ilmastointi (säädettävä)
Puhelin
Työpöytä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.30
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä. Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Remontit ja kiinniolokaudet
Seuraavat tilat on suljettu kausittain joka vuosi. Ne on suljettu 1. 11ta – 19. 4ta:
Uima-allas
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Alle 7-vuotiaita lapsia ei sallita tässä majoistuspaikassa. Kaikki vähintään 7-vuotiaat asiakkaat ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Kalamar Hotel tarjoaa kuljetukset lentokentältä. Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 2022-7-1315
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Kausiluontoinen uima-allas avataan 01. toukokuuta ja suljetaan 31. lokakuuta.
Uima-allasta voi käyttää klo 10.00–19.00.
Korkeintaan 7 vuoden ikäiset lapset eivät voi yöpyä tässä majoituspaikassa.
Joidenkin tilojen käyttöoikeudet voivat olla rajalliset. Saat lisätietoja ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Hotel Kalamar
Kalamar Hotel
Kalamar Hotel Kalkan
Kalamar Kalkan
Kalamar Hotel Kas
Kalamar Kas
Kalamar Hotel Kas
Kalamar Hotel Hotel
Kalamar Hotel Hotel Kas
Arvostelut
Kalamar Hotel – arvostelut
7,6
Hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
7,0/10
Siisteys
7,6/10
Henkilökunta ja palvelu
6,6/10
Palvelut/mukavuudet
7,2/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
7,6/10
Ympäristöystävällisyys
Arvosana 10 - Loistava. 53 kautta 153 arvostelua
10–Loistava
53
Arvosana 8 - Hyvä. 49 kautta 153 arvostelua
8–Hyvä
49
Arvosana 6 - OK. 29 kautta 153 arvostelua
6–OK
29
Arvosana 4 - Huono. 8 kautta 153 arvostelua
4–Huono
8
Arvosana 2 - Hirveä. 14 kautta 153 arvostelua
2–Hirveä
14
Arvostelut
4/10 Huono
Tarkistettu asiakas
Matkusti perheen kanssa
14.8.2025
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
yataklar kötü
Otelin yatakları inanılmaz kötü bütün yaylar hissediliyor.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025
8/10 Hyvä
Ruth
Matkusti perheen kanssa
10.8.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This property has arguably the best views in all of Kalkan. The staff are absolutely lovely- personable and kind.
The only gripe is that some facilities are not quite up to scratch at that price point.
Would still go back in a heartbeat.
Ruth
Yöpyi 8 yötä elokuussa 2025
4/10 Huono
Seda
Matkusti perheen kanssa
3.8.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Seda
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
10/10 Loistava
Enes
31.7.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
HARİKA BİR DENEYİM
Otel beklediğimizden iyiydi. Sadece konaklayacak yer olsun diye tutmuştuk ancak havuzunu çok beğendik. Kalkan'da çok iyi bir konumdaydı. Çalışanlar çok nazik ve yardımseverdi. Kahvaltı çok zengin olmasa da yeterli, taze ve temizdi. Kalkan tatili için kesinlikle tavsiye ederim.
Enes
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
Matkusti perheen kanssa
30.7.2025
Hyvää: Huoneen mukavuus
Otel Konum ve manzara açısından çok güzel bir otel sonsuzluk havuzu oteli diğer otellerden ayıran bir özellik. Lakin kahvaltı her gün aynı ve çeşit bakımından yetersiz
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025
10/10 Loistava
Fatmanur
14.7.2025
Fatmanur
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
10/10 Loistava
Mevlüt
Matkusti perheen kanssa
5.7.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Çok güzel bir deneyim
Mevlüt
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
8/10 Hyvä
hilal
30.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
hilal
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Mert
21.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tatil
Güzel bir deneyim
Mert
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025
10/10 Loistava
Cecilia
8.10.2024
Cecilia
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024
6/10 OK
Selcuk
27.9.2024
Selcuk
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2024
2/10 Hirveä
Beytullah
Matkusti kumppanin kanssa
26.9.2024
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Ich fasse es kurz das personal war sehr schlecht, frühstück sehr klein gehalten und jedesmal das gleiche die zimmer sauberkeit war sehr schlecht man hat sich kaum wohl gefühlt, wegen Reinigung kam das personal morgens reingeplatzt als man am schlafen war es gab kein schild zum aufhängen vor der tür das man nicht gestört werden will…. Es hieß das die Rezeption 24/7 geöffnet wäre war aber in Wirklichkeit nicht so, sehr kleine zimmer und nichts war dort stabil die toilette hat sich bewegt, toilettenpapier halter fiel runter ich empfehle es keinem wirklich dorthin hinzugehen auch wenn es nur zum übernachten ist so wie es bei mir eig gedacht war
Beytullah
Yöpyi 10 yötä syyskuussa 2024
8/10 Hyvä
Eleanor
Matkusti ryhmän kanssa
8.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Stunning views! Lovely staff! A really great place to relax
Eleanor
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2024
2/10 Hirveä
Hatice
Matkusti perheen kanssa
5.9.2024
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Otelin manzarası ve konumu dışında hiçbir şeyinden memnun kalmadık. Özellikle kahvaltı yapılan restaurant kısmında çalışan beyaz saçlı beyefendi ve diğer çalışanlar turistlere ekstra ilgi gösterirken bize sadece surat astılar ve bedava konaklıyoruz gibi davrandılar. İlgi alaka felaket ötesi kötüydü. Odalarda hazır kahve yapabileceğimiz kettle dahi yoktu. Çay ve kahve ücrete tabiydi. Otelin imajını oldukça kötüleyen bi hareket bu. Buzdolabının kapağı o kadar zor açıl ıyordu ki bir gün boyunca bu sebeple soğuk su içemedik. Nitekim manzarası harika olduğu için bunları tolere etmeye çalıştık
Hatice
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Waqas
Matkusti perheen kanssa
4.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice
Waqas
Yöpyi 6 yötä elokuussa 2024
6/10 OK
Zekeriya
2.9.2024
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja huoneen mukavuus
Manzara mükemmel temizlik kötü
Mükemmel bir konum ve manzara ancak berbat bir temizlik anlayışı. Odanın içerisine girilip yalnızca nevresim yenilenip yerler moplanıp çıkılmış.
Zekeriya
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
6/10 OK
Marcus, Redgrave
Matkusti perheen kanssa
26.8.2024
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
We only stayed for one night as we were doing a tour of the coastal resorts around Turkey. We stayed here for one night in August 2024 on our way back to the airport. The hotel swimming pools, which is an infinity pool, is beautiful. However, the hotel in general is very tired. Light switches are not properly connected, there was no shower door, and the sheets were a little bit scratchy. There was also carpet on the floor which made the room very warm and not sure that that was really appropriate for such a hot country. The breakfast was sufficient. Service was okay. The Wi-Fi broke. We informed the staff and they didn’t care. The importance to us for the Wi-Fi was purely for satnav so that we could get back to the airport. Would we stay there again? No. But we would definitely go back to KalKan.
Marcus
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
2/10 Hirveä
Salih
23.8.2024
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Salih
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024
2/10 Hirveä
Dalmis
Matkusti perheen kanssa
16.8.2024
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Önermiyoruz
Biraz eskimiş otel, merdivenleri çok sıcakta biraz fazla geliyor. Havuza ait tuvaletlerin ışıkları yanmıyordu. Tuvalet kağıdı yoktu. Suyu akmıyordu. Oda fazla hijyenik durumda değildi.yerler sadece su serpilip her yeri aynı mopla siliniyor. Kahvaltı lezzetli değil. Wifi çoğu zaman çalışmıyordu. Havuza akşam üstü varınca yeterli havlu yoktu.
Sadece iyi yanı havuzun manzarası
Dalmis
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024
2/10 Hirveä
Cengizhan
16.8.2024
Cengizhan
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
2/10 Hirveä
Tarkistettu asiakas
Matkusti ryhmän kanssa
15.8.2024
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Çalışanlar ne kadar nazikse barda duran adam ve yetkili olduğunu söyleyen kadın bir o kadar tersiydi. Güleryüz görmedik. Çalışanlari musteri onunde devamli surette azarladılar. Bize dahi parasini odedigimiz yemegi saatinden calisanlardan rica ederek bir on dakika erken aldik diye ( cocuk aciktigi icin) yemedigimiz azar kalmadi.Kesinlikle bu davranislari icin ozur dilemediler. Cok kotu bir işletmecilik. Bir daha kesinlikle gelmem ve tavsiye de etmem.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024
8/10 Hyvä
GAMZE
Matkusti perheen kanssa
14.8.2024
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Fiyat performans
Eşimle 2 günlük tatil için geldik. Sonsuzluk havuzu,manzarası ve yemekleri güzeldi. Kliması sorunsuz çalışıyordu en önemli şeylerden biri. Müşteri ile ilgilenmeleri ve bir problem olduğunda çözüm odaklı olmaları hoştu. Lokasyon olarak kalamar beache çok yakın orda da vakit geçirmeniz önerilir.Masajı da güzeldi.Olumsuz olarak söyleyeceklerim yatakları pek rahat değildi (ekonomi oda olduğu içindir belki de) ve temizliği daha güzel olabilirdi. Ama fiyat performans bir otel kesinlikle, öneririm. İyi tatiller
GAMZE
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
4/10 Huono
Ufuk
Matkusti perheen kanssa
13.8.2024
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Die Lage des Hotels war sehr gut, und die Aussicht aus unserem Zimmer war grandios. Leider enden die positiven Aspekte hier. Das Hotelzimmer hatte zahlreiche Mängel: Beide Fernseher funktionierten nicht, die Klimaanlage war defekt, und es fehlten Handtücher. Zudem war die Unterkunft nicht richtig sauber gemacht, und die Dusche war kaputt. Für den Preis, den wir bezahlt haben, war der Aufenthalt definitiv nicht sein Geld wert. Schade, dass unsere Erfahrung trotz der tollen Lage und Aussicht so enttäuschend war.
Ufuk
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
8/10 Hyvä
yesim
11.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat