Kauniin ruusun nimellä nimetty Banksiae on keidas piiloutua maailmaan ja paeta maailmaa. Ympäröivän englantilaisen Cotswold-maaseudun ympäröimänä, mutta myös kivenheiton päässä Oxfordin ja Woodstockin kaupungista, se tekee siitä ihanteellisen paikan tutustua alueeseen ja nauttia ylellisestä lomasta .. Maantaso
Sisäänkäynti yksityisen etuoven kautta eteiseen ja portaat, jotka johtavat ensimmäiseen kerrokseen. Ensimmäinen kerros
Olohuone: istumapaikat neljälle, SMART TV, Bluetooth-kaiutin, lautapelejä, ulkotakka (ei käytössä) pöytä ja kolme istuinta
Keittiö: sähköuuni ja liesi, kahvinkeitin, astianpesukone, jääkaappi ja pakastin
Makuuhuone: (nukkuu 2), king-size-vuode, joka on räätälöity 7'6 "pitkäksi pitemmille vieraille
Makuuhuone kaksi: (nukkuu 1), sänky
Kylpyhuone: iso suihkukaappi. Ulkopuolella
Yksityinen suljettu puutarha, jossa pöytä ja tuolit. Täydellinen romanttinen loma Banksiae on sijoitettu tämän kauniisti tyylikkään maalaistalon siipiin. Kätevästi lähellä Woodstockia ja Blenheimin palatsia Cotswoldsin laidalla. Omassa kasvitieteellisessä paratiisissaan sijaitseva hotelli on vain kivenheiton päässä Bicesterin kylästä, Sohon maalaistalosta ja historiallisesta Oxfordin kaupungista.
Tämä ylellinen kahden makuuhuoneen huoneisto on todellinen herkkupala, koska olet ainutlaatuisessa ympäristössä perinteisen taimitarhan perusteilla. Tämän tilavan ensimmäisen kerroksen huoneiston sisustus on yksinkertaisesti viehättävä. Omistajat ovat huolella sekoittaneet alkuperäiset piirteet moderneihin kodin mukavuuksiin. Banksiae on koristeltu ihastuttavalla sekoituksella vintage- ja nykyaikaisia huonekaluja, mukaan lukien runsas mittatilaustyönä valmistettu 7 '' -sänkyvuode. Viihtyisää ja kutsuvaa ilmapiiriä lisää entisestään yksinkertainen, mutta tyylikäs sisustus ja kalustus. Voit nauttia rauhallisen aamiaisen erkkeri-ikkunasta ihaillen maaseudun panoraamanäkymiä Cherwellin laakson yli.
Banksiae on inspiroitunut kiipeilyruususta "Banksiae Lutea", jonka vaalean sitruunan suihke ruiskuttaa lastentarhan seinät joka kevät. Nimetty Oxfordissa opiskelevan kurjaan tutkijaan SirJoseph Banksiin ennen kuin hän aloitti kuuluisilla kasvien metsästysmatkalla Kewille.
Kun oma päiväsi on tutkittu Oxfordshiren ihastuttavaa maaseutua ja nähtävyyksiä, voit palata lastentarhan "Tea Garden" vehreään ympäristöön. Siellä voit rentoutua ja nauttia herkullisen viipaleen käsintehtyä kakkua ja kupin tai kaksi englantilaista teetä suunnitellessasi seuraavan päivän seikkailuasi.
Kuitenkin päätät viettää aikaa Banksiaessa, lomasi on varmasti miellyttävin ja loistavin.
Valitettavasti Banksiae ei hyväksy lemmikkieläimiä. Huomaa 1. joulukuuta - 24. joulukuuta hyväntekeväisyysrahaston keräilijä, joka on joulupukin pyöräilijä, pidetään lastentarhassa välillä 0900 - 2000, mutta sen ei pitäisi pilata loman. Näinä päivinä myös lastentarha muuttuu maagiseksi joulukuusimetsäksi! Maantieajoneuvoon on varattu yksi pysäköintitila ja tarvittaessa paljon muita pysäköintialueita ajotieltä. Kiinteistö sijaitsee ensimmäisessä kerroksessa. Huomaa, että tämä ei sovellu alle 4-vuotiaille lapsille. Wifi käytettävissä
Juna-asemat: Oxford Parkway 4 Miles (Oxford tai Marylebone Via Bicester Village), Tackley 2. 7 km (Oxford tai Paddington) Kaupat: Co-op 2 mailia Waitrose 4 miles; M&S 4 mailia; Sainsburys 4 mailin pubit: 0. 4 Rock Of Gibralter (Pub) 2 The Bell 3. 3 miles; Miller & Carter (Ruokabaarit) Nähtävyydet: Blenheimin palatsi; Woodstock 2. 4 mailia, Bicester Village 7 mailia. Oxford City 7. 7 mailia Kirtlington Golf Club (avoinna muille kuin jäsenille) 1 mailin päässä Kirtlington Polo Club 2. 4 mailia (kausiluonteinen)