Hotelli 6 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Harbour City -ostoskeskus
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu mikroaaltouuni yleisissä tiloissa, jääkaappi julkisissa tiloissa ja pyykinpesutilat. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, express-uloskirjautuminen ja kiertoajelu-/lippupalvelu.
The One Inn tarjoaa 10 huonetta, joissa on ilmastointi. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Kylpyhuoneista löytyy suihku. Siivous on saatavilla päivittäin.
The One Inn sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Harbour City -ostoskeskus. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja pyykinpesutilat.
Ilmainen Wi-Fi
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, pyykinpesutilat ja hissi
Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Harbour City -ostoskeskus ja Hongkongin satama
The One Inn tarjoaa asiakkaiden käyttöön kiertoajelu- tai lippupalvelun, pyykinpesutilat ja huonepalvelun (rajoitettuina aikoina). Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. The One Inn tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös express-uloskirjautumisen, kampaamon ja tallelokeron vastaanotossa.
Tämä 3 tähden hotelli on savuton.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
Tekemistä
Ostoskeskus
Perheystävällinen
Pyykinpesutilat
Mukavuudet
Jaettu jääkaappi
Jaettu mikroaaltouuni
Kampaamo
Matkatavarasäilytys
Pankkiautomaatti
Pyykinpesutilat
Tallelokero vastaanottotiskillä
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Siivouspalvelu (päivittäin)
Esteettömyys
Hissi
Muuta
Savuton majoituspaikka
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Pyyhkeet saatavilla
Suihku
Yksityinen kylpyhuone
Ruoka ja juoma
Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
Vedenkeitin
Muuta
Ilmastointi
Työpöytä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 6.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Express-uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Majoituspaikka veloittaa 5 prosenttia luottokorttimaksuista
Sisäänkirjautuminen tapahtuu muualla kuin majoituspaikan tiloissa. Sisäänkirjautumispaikka: Check-in Counter At Flat A6, 11/F, Block A.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
2.7272 prosentin suuruinen kaupunki-/paikallisvero peritään
Palvelumaksu: 10 prosenttia
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä, ensiapupakkaus, ikkunakalterit ja ulkovalaistus
Tämä majoituspaikka ei tarjoa kertakäyttöisiä henkilökohtaisia tarvikkeita, kuten kampoja, pesusieniä, partateriä, kynsiviiloja ja kengänkiillotustarvikkeita
Sisäänkirjautumispaikka poikkeaa majoituspaikan sijainnista. Sisäänkirjautuminen tapahtuu täällä: Check-in Counter At Flat A6, 11/F, Block A Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
The One Inn Hotel
The One Inn Kowloon
The One Inn Hotel Kowloon
The One Inn – arvostelut
Arvostelut
5,6
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 5 kautta 26 arvostelua
10–Loistava
5
Arvosana 8 - Hyvä. 5 kautta 26 arvostelua
8–Hyvä
5
Arvosana 6 - OK. 4 kautta 26 arvostelua
6–OK
4
Arvosana 4 - Huono. 3 kautta 26 arvostelua
4–Huono
3
Arvosana 2 - Hirveä. 9 kautta 26 arvostelua
2–Hirveä
9
5,6/10
Siisteys
5,4/10
Henkilökunta ja palvelu
4,8/10
Palvelut/mukavuudet
4,8/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
6/10 OK
Ting Hon
12.10.2025
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Wrong information about the location in hotels.com
Ting Hon
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
2/10 Hirveä
??
23.6.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Stay away
This "Hotel" is so bad, no windows, hotel is in an apartment building, very difficult to find, room so small we decided NOT to stay and we left and found a lot better hotel. were also charge 65 hkd in "Service charge" if you want to shower you must sit on toilet and shower. Will never, ever recommend this "hotel", worst place so far.
Tor inge
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025
8/10 Hyvä
Mehran
11.4.2025
Hyvää: Siisteys
Great difficulty finding the place
Mehran
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
2/10 Hirveä
Ansoon
Liikematkailija
24.7.2024
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Ansoon
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024
10/10 Loistava
Eric
16.4.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Eric
Yöpyi 13 yötä tammikuussa 2024
4/10 Huono
Mineko
Matkusti ryhmän kanssa
12.4.2024
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat