Koko huoneisto

Huoneisto Méribel, 3 huonetta, 6 henkilöä

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Huoneisto Méribel, 3 huonetta, 6 henkilöä valokuvagalleria

Oleskelualue
Ruokailu
Jääkaappi, uuni, liesi, astianpesukone
2 makuuhuonetta
Kylpyhuone

Arvostelut

4,0 kautta 10.

Koko huoneisto

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta6 henkilöä36 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ulkotilat
  • Näkymä vuoristoon

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Méribel, Auvergne-Rhône-Alpes
  • Place, Majoja
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Châtelet
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Méribelin laskettelukeskus
    ‪16 min kävelymatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Huoneisto Méribel, 3 huonetta, 6 henkilöä

Huoneisto Plan du Lac 409E Tämän huoneiston olohuoneessa on vuodesohva, astella sänky ja vuodesohva, TV. Makuuhuoneessa on parivuode ja mökin huone, jossa on kerrossänky. Keittiössä on sähköliesi, uuni, astianpesukone ja jääkaappi. Kylpyhuone wc ja suihkuhuone wc. Parveke. Nosta ja hiihtokotelo asunnossa. Vieraiden arvosanat * = keskiarvo 7. 5/10 (* Huoneistot yöpyneet talvella 2017-2018) Asuinpaikka: Asuinpaikan ihanteellinen sijainti Plan du Lac tekee siitä lomakohteen. Voit hyödyntää täysipainoisesti asuinpaikan välittömässä läheisyydessä sijaitsevia rinteitä ja yrityksiä. Päiväkoti on helposti saatavilla. Alue: Meribel Mottaretin asuinalue ja äskettäin sijaitseva alue. Jotta lomasi olisi helpompaa, on suositeltavaa varata pysäköintitila viikolle. Matkailu vero maksetaan paikan päällä
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Pas du Lac 1. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja 2 kylpyhuonetta.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, 2 kylpyhuonetta ja parvekkeen tai pation
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille hissin
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla hiihtoyhteys rinteeseen
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Majoja ja Châtelet
Huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön hiihtoyhteyden rinteeseen, puutarhan ja hissin. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Hiihto

  • Hiihtoyhteys rinteeseen
  • Lumilautailumahdollisuus lähistöllä
  • Lähellä hiihtomahdollisuutta

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: internetyhteys (lisämaksusta)

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 2 yksityistä kylpyhuonetta

Oleskelutilat

  • Olohuone

Ulkotilat

  • Parveke/patio
  • Puutarha

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Savuton majoituspaikka

Sijainti

  • Vuoristossa

Tekemistä

  • Hiihtoyhteys rinteeseen

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • Puutarha
  • Yksikön koko: 36 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 17.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 73015015438SB
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Meribel, 2 Bedrooms, 6 Persons
Apartment Méribel 2 Bedrooms 6 Persons
Lejlighed Méribel 3 Værelser 6 Personer
Apartment Méribel, 2 Bedrooms, 6 Persons Apartment
Apartment Méribel, 2 Bedrooms, 6 Persons Les Allues
Apartment Méribel, 2 Bedrooms, 6 Persons Apartment Les Allues
13775354065

Family apartment in Méribel Mottaret with balcony – arvostelut

Arvostelut

4,0
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

Arvostelut

Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

4/10 Huono

Migeon A.

Logement vieillot dommage

Nous étions 3 à occuper le Logement ; c’était donc confortable . On appréciera l étage avec la chambre ainsi que les 2 salles de bains et 2 wc il y a de nombreux rangements. Par contre le Logement est vieillot et mériterait une mise au goût du jour: Moquette au sol, des plaques électriques vétustes pas de micro onde et le clic clac appréciable mais de petite qualité. De plus l absence de radiateur dans les salles de bains ne facilite pas le séchage des serviettes surtout si l on y vient à 5. Nous avons malgré tout passé un bon séjour