Hôtel Préfecture - Entrée autonome, réception en ligne - Encore Mieux
Rautatie-/metroaseman yhteydessä sijaitseva kaupungin keskustassa oleva huoneistohotelli kävelymatkan päässä kohteesta St-Aurelienin kappeli
Tämän savuttoman huoneistohotellin palveluihin kuuluu mikroaaltouuni yleisissä tiloissa, concierge-palvelut ja pyykinpesutilat. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen itsepalveluaamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on kirjasto ja tallelokero vastaanotossa. Jokaisessa huoneistossa on mikroaaltouuni ja vedenkeitin sekä ilmainen Wi-Fi, LCD-televisio ja kaapelikanavat. Asiakkaiden käytössä on ylelliset vuodevaatteet, sadesuihku ja ilmaiset teepussit/pikakahvi.
Préfecture 100m de l'Opéra Encore Mieux tarjoaa 13 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja jaettu keittiö. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. 55-tuumainen LCD-televisio, kaapelikanavat.
Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 50+ Mbit/s).
Préfecture 100m de l'Opéra Encore Mieux sijaitsee rautatie-/metroaseman yhteydessä ja lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Pyhän Martialin krypta. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen aamiainen, ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja concierge-palvelut. Tässä 4 tähden huoneistohotellissa on 13 huoneistoa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja LCD-television.
Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille LCD-television, mikroaaltouunin ja ylelliset vuodevaatteet
Ilmainen itsepalveluaamiainen saatavilla päivittäin
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 50+ Mbit/s)
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, matkatavarasäilytys ja virtuaalinen vastaanotto
Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista St-Aurelienin kappeli ja Limogesin rautatieasema
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Préfecture 100m de l'Opéra Encore Mieux tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kirjaston, concierge-palvelut ja pyykinpesutilat.
Tämä 4 tähden huoneistohotelli on savuton.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen itsepalveluaamiainen joka päivä klo 7.00–10.00.
Puhutut kielet
Englanti, ranska ja espanja
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
Perheystävällinen
Syöttötuoli
Vauvan hoitopöytä
Vauvan kylpyamme
Ruoka ja juoma
Jaetun keittiön käyttöoikeus
Mikroaaltouuni
Teepussit/pikakahvi
Vedenkeitin
Ruokailu
Ilmainen itsepalveluaamiainen saatavilla päivittäin klo 7.00–10.00
Makuuhuoneet
Korkealuokkaiset vuodevaatteet
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Sadesuihkupää
Suihku
Viihdetarjonta
55–tuumainen LCD-televisio ja kaapelikanavat
Kirjasto
Pesulapalvelu
Pyykinpesutilat
Ilmastointi ja lämmitys
Ilmastointi
Lemmikit
Vain avustajaeläimet (ei lemmikkejä)
Sopivuus/esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
Hissi (110 senttimetriä leveä ovi)
Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille
Pyörätuolille soveltuva lounge
Pääsy pyörätuolilla (rajoituksia saattaa olla)
Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
Concierge-palvelut
Matkatavarasäilytys
Silitysrauta/-lauta
Tallelokero vastaanottotiskillä
Turvalokero
Virtuaalinen vastaanottotiski
Sijainti
Kaupungin keskustassa
Lähellä lentokenttää
Lähellä outlet-ostoskeskusta
Lähellä rautatieasemaa
Rautatie- tai metroaseman yhteydessä
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Yleistä
13 majoitustilaa
Äänieristys
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 16.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet älylukon avaamiseen sähköpostitse 48 tuntia ennen saapumista. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Ennen saapumista sinun on suoritettava verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestasi varauksen jälkeen
Asiakkaiden tukena on virtuaalinen vastaanotto
Sisäänpääsy
Yksityinen sisäänkäynti, älylukko
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupungin perimä vero: 1.87 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 18 vuotta vanhoilta lapsilta.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Ennen saapumista asiakkaiden on suoritettava majoituspaikan verkkorekisteröinti turvallisen linkin kautta. Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio virallisesta kuvallisesta henkilöllisyystodistuksestaan ennen saapumista.
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet älylukon avaamiseen sähköpostitse 48 tuntia ennen saapumista. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta. Asiakkaiden tukena on virtuaalinen vastaanotto.
Lisämaininnat
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
La Loge Gogaille Préfecture
Les Loges Gogaille Préfecture
Gogaille Préfecture Accès autonome
Préfecture 100m de l'Opéra Encore Mieux
La Loge Gogaille Préfecture Accès digital
La Loge Gogaille Préfecture Accès autonome
Hôtel Préfecture - Entrée autonome, réception en ligne - Encore Mieux – arvostelut
Arvostelut
8,0
Erittäin hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 17 kautta 34 arvostelua
10–Loistava
17
Arvosana 8 - Hyvä. 9 kautta 34 arvostelua
8–Hyvä
9
Arvosana 6 - OK. 2 kautta 34 arvostelua
6–OK
2
Arvosana 4 - Huono. 3 kautta 34 arvostelua
4–Huono
3
Arvosana 2 - Hirveä. 3 kautta 34 arvostelua
2–Hirveä
3
9,2/10
Siisteys
8,0/10
Palvelut/mukavuudet
9,4/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,4/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
10/10 Loistava
Jérôme
Liikematkailija
17.4.2025
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Comme à la maison
Apparemment bien placé et pratique à utiliser
Jérôme
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025
8/10 Hyvä
Jérôme
17.12.2024
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Jérôme
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024
10/10 Loistava
Julien
Liikematkailija
17.12.2024
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Expérience extraordinaire
Expérience incroyable! Hôtel sublime au centre de Limoges, décoré avec beaucoup de goût.
L’espace commun est très appréciable avec thé, café, fruit à disposition.
Julien
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024
8/10 Hyvä
Jean-Michel
Matkusti perheen kanssa
15.12.2024
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Bien pour un we en famille
Jean-Michel
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024
8/10 Hyvä
Joel
Liikematkailija
6.9.2024
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Joel
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024
2/10 Hirveä
Yohan
Liikematkailija
3.9.2024
Huonoa: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yohan
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024
2/10 Hirveä
Emily
Matkusti perheen kanssa
5.8.2024
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Well presented property but the remote reception caused problems for our stay
Emily
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
10/10 Loistava
Coraline
Matkusti perheen kanssa
5.8.2024
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Coraline
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
4/10 Huono
Michael Jr.
26.7.2024
Hyvää: Siisteys
Virkelig besværligt at tjekke ind.
Vi boede på øverste etage - her var alt for varmt skønt deres aircondition var på det maximale. Fik ikke sovet mere end et par timer i nat.
Michael Jr.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024
8/10 Hyvä
Allai Winona
19.7.2024
Hyvää: Siisteys
Smooth checkin, staff not 24/7, stains found
The stay is well, checked in over the phone smoothly, room condition is good and tidy. Pros:
Extra items are accessible at basement for self service (toothbrushes, cotton pads, sanitary products, extra towels/ pillows); good kitchen space; limited but enough breakfast items; noice isolating is good (or no one is living next door)
Cons:
Some minor stains on pillow case/ towels/ toilet tissue rollw. Staff are not accessible 24/7, they would be working on normal working hours only (starts replying at about 9am); Hot water goes cold after 15 minutes into shower; after paying €20 for delayed check out, the access code on phone has disappeared, have to call the contact number to re-enter the room after 12pm.
Allai Winona
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
14.7.2024
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Petit déjeuner très décevant, tant dans l'expérience que dans la variété de produits. Les chambres sont en revanche très belles, design, agréables.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024
10/10 Loistava
NATHALIE
Liikematkailija
9.7.2024
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Très bon séjour
Tout s'est très bien passé, la chambre est spacieuse et le lit très confortable. Petit déjeuné très bien, il manquait juste un peu de salé dans les propositions.
Je recommande !
NATHALIE
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024
8/10 Hyvä
Sophie
17.6.2024
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Un peu de mal à trouver la chambre. Je n'ai pas trouvé le numéro de chambre dans les mails. Rencontré personne, car ouverture des portes par QRcode. Bonne localisation, facile pour ce garer
Sophie
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024
8/10 Hyvä
Mathieu
Liikematkailija
21.4.2024
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
bien placé et en bon état
Enregistrement fastidieux. Principe d'accès particulier.
Hôtel bien placé et en bon état.
Mathieu
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2024
8/10 Hyvä
Florian
10.4.2024
Florian
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2024
10/10 Loistava
Jean Claude
Liikematkailija
18.3.2024
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Jean Claude
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2024
4/10 Huono
Bruno
Liikematkailija
28.2.2024
Huonoa: Siisteys
Je n'ai du tout apprécié les conditions d'accès, menage moyen, équipements moyen, une climatisation pour chauffage bruyante.
Bruno
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2024
10/10 Loistava
Daniel
Matkusti pienten lasten kanssa
25.2.2024
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Top
Daniel
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2024
10/10 Loistava
Anaïs
Liikematkailija
18.2.2024
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Un cocon ultra cosy
Je recommande à 3000%, je voyageais pour le travail, et c’est exactement ce que je recherchais. la chambre était magnifique, propre, décorée avec goût et très confortable ! J’ai passé une très bonne nuit. L’arrivée autonome est très pratique. Le petit dej était super, les lieux sont vraiment charmants je reviendrais avec grand plaisir !
Anaïs
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2024
10/10 Loistava
Jules
Liikematkailija
30.1.2024
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Autonome, propre et bien placé.
Jules
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2024
8/10 Hyvä
Le strat
Liikematkailija
19.10.2023
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Un peu déroutant le process d’arrivée sans personnel avec des codes mais tout a bien fonctionné et très bel hôtel, jolie décoration, très propre, chambre bien agencée, une très bonne adresse!
Le strat
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2023
10/10 Loistava
Fabrice
5.10.2023
Fabrice
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2023
4/10 Huono
Tarkistettu asiakas
Liikematkailija
26.9.2023
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Où est l’humain ?
Hôtel déshumanisé, aucun salarié sur site (uniquement joignable par téléphone) malgré mon Check in digital, et l accès sans soucis à ma chambre le soir, je suis considérée le lendemain matin comme no show : résultat pas d’accès à ma chambre à 7h30 après avoir pris le petit déjeuner! Autre consequence impossible d obtenir ma facture via la plateforme car je n’aurais pas séjourné malgré mon règlement !