Koko loma-asunto

Casa Paseo - 1 makuuhuoneen koti @ Loreto Bay

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Casa Paseo - 1 makuuhuoneen koti @ Loreto Bay valokuvagalleria

Ulkoalueet
Televisio
Ruokailu
1 makuuhuone, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Yksityiskohta ulkoa

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Koko koti

1 makuuhuone1 kylpyhuone2 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Poreallas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Kuivausrumpu
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Loreto, BS
  • Place, Bahía de Loreton merikansallispuisto
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Misión de Nuestra Señora de Loreto
    ‪14 min ajomatka‬
  • Place, Danzante Bayn golfkenttä
    ‪39 min ajomatka‬
  • Airport, Loreto, Baja California Sur (LTO-Loreton kansainvälinen lentokenttä)
    ‪12 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Casa Paseo - 1 makuuhuoneen koti @ Loreto Bay

Casita Paseo on paras vaihtoehto omaan hiljaiseen retriittisi vain muutaman askeleen päässä Loreto Bayn rannalta. Vaikka on yhden makuuhuoneen koti (1. 5 Kylpyhuone), on tilava loma-asunto, jolla on iso terassi ja rakennettu BBQ-Grill; täydellinen keittiö ja ruokasali. Rakastat tätä sijaintia; kuten lähellä kaikkia Loreto Bayn kehityspalveluita, baareja ja ravintoloita ja noin 700 metrin päässä Nopolo-rannalta.
Avaruus:
Casita Paseo on täysin turvallisessa rakennuksessa, nimeltään Loreto Bay, aivan lähellä rantaa, sillä on 24 tunnin vartiointi, casa on 1400 neliöjalkaa, mukaan lukien iso huone, jossa on oma kylpyhuone; täysin maisemoitu sisäpiha suihkulähteellä. Hienoja yksityiskohtia, kuten käsintehdyt Saltillo-laattalattiat, syvät saranoidut ikkunat, takorautaportaat. Kattotuulettimet makuuhuoneessa ja olohuoneessa sekä kaukosäädin ilmastointi / lämpö ovat läsnä kaikkialla.
Olohuoneessa on sohva, internet ja monet muut kalusteet. Ruokasali, johon mahtuu kuusi. Keittiö kaikilla laitteilla, mukaan lukien jääkaappi / pakastin, mikroaaltouuni, liesi / uuni, tehosekoitin, kahvinkeitin, keittiö- ja ruokailuvälineet, ruokailuvälineet, lasitavara, astiat jne., Yksi makuuhuone kylpyhuoneella, jossa king size-vuode. Ulkoseinäterassilla on pesualtaan sisäänrakennettu kaasugrilli pergolan varjostuksen alla. Huvilassa on myös pinottu pesukone ja kuivausrumpu.
Vuorovaikutus vieraiden kanssa:
Kiinteistönhoito paikan päällä joka päivä. Voit ottaa heihin yhteyttä saadaksesi erityisiä pyyntöjä tai ilmoittaaksesi mistä tahansa.
Naapurusto:
Casa Paseo sijaitsee Loreto Bayn kehitystyössä. (Golf, uima-altaat, Nopolo-ranta, ravintolat, baarit, kahvilakaupat, minimarkkinat ja paljon muuta paikan päällä).
Liikkuminen:
Loreton kaupunki on 15 minuutin päässä.

Talon säännöt:
 Ei sovellu imeväisille (alle 2-vuotiaille)
 Tupakointi kielletty
 Ei lemmikkejä
 Ei juhlia tai tapahtumia
 Sisäänkirjautumisaika on 9–18
Tällä varauksella on kiinteä peruutuskäytäntö - hyvitykset maksetaan 60 päivää ennen saapumista.
100% hyvitystä annetaan matkustajille, jotka peruuttaa vähintään 60 päivää ennen sisäänkirjautumista. 50%: n palautus maksetaan matkustajille, jotka peruutetaan 30–59 päivää ennen sisäänkirjautumista. Palautuksia ei makseta matkustajille, jotka peruuttaa vähemmän kuin 30 päivää ennen sisäänkirjautumista. CanadaStays -varausmaksut palautetaan, jos peruutat 48 tunnin sisällä varauspyynnön esittämisestä.
Talomme säännöt: tupakointi kielletty, ei juhlia eikä tapahtumia, ei lemmikkejä.
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Bahía de Loreton merikansallispuisto. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä porealtaan ja pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone/kuivausrumpu ja patio
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 25+ Mbit/s)
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja terassi
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Bahía de Loreton merikansallispuisto ja 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Kalifornianlahden saaret ja suojelualueet
Lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön porealtaan, terassin ja pyykinpesutilat. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Poreallas
  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Mikroaaltouuni
  • Pakastin
  • Tehosekoitin
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone

Oleskelutilat

  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Patio
  • Terassi

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone/kuivausrumpu
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Kattotuuletin

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Ei hissiä (majoituspaikka katutasossa)
  • Laattalattia yleisissä tiloissa
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
  • Savuton majoituspaikka

Sijainti

  • Lähellä lahtea

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta tai kaasukäyttöisiä laitteita (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroittimia tai kaasukäyttöisiä laitteita)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta tai kaasulaitteita
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Casa Paseo 1 Bedroom Loreto
Casa Paseo One Bedroom Villa Bahia Villa Vacations House
Casa Paseo One Bedroom Villa Loreto Bay Bahia Villa Vacations
Casa Paseo One Bedroom Villa Bahia Villa Vacations
Casa Paseo - 1 Bedroom Home @ Loreto Bay Loreto
Casa Paseo - 1 Bedroom Home @ Loreto Bay Private vacation home

Casa Paseo - 1 Bedroom Home @ Loreto Bay – arvostelut

Arvostelut

8,6

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 3 kautta 4 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 4 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 4 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 4 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 4 arvostelua

7,6/10

Siisteys

9,0/10

Palvelut/mukavuudet

7,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

4/10 Huono

Terri

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
This place was extremely dirty. There are pictures if required. I never had a dryer that worked and the "host" said a part was coming from La Paz never happened in a month. There was no deck furniture as the place is being sold and the seller did not want the furniture in any photos so removed it all. The washing machine did not really clean anything very poor. Then there was a notice in the door that we could not use the pools as the owner had not paid dues/fines. There was not enough hot water to fill a bath tub... A lot of money for the Month and so disappointing.
Yöpyi 29 yötä tammikuussa 2026

10/10 Loistava

jennifer d.

Hyvää: Siisteys

Great place

Great location, very clean, helpful host
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2022

10/10 Loistava

DIANA GABRIELA

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excelente lugar, muy cómdo y familiar. muy recomendable para pasar unos días de descanso en familia.
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2022

10/10 Loistava

Beth W.

Hyvää: Siisteys

Perfect for us!

I actually don’t think the listing did the place justice. This was the same price as the hotel down the way and you still get to use their pool, if you want. We always got parking right In front of the condo and we were right next to the little market as well. 2 min walk to the beach and lap pool. We didn’t cook much but could've as the kitchen was well stocked with what you would need. Loved that the living and kitchen space was totally separate from the bedroom. And to that point all the double doors opened for a true indoor/outdoor living situation. The water is really hard so the plumbing fixtures and kitchen items look well-used or not well cleaned but that seemed to be the case all over Loreto. Just get over it and you’ll be happier. :) My only complaint is that there wasn’t lounging furniture on the rooftop as we would’ve love to have a night cap up there.I would like to put a couple pictures in here as I don’t think the listing captured the beautiful courtyard well. We loved our time here and would definitely recommend
Yöpyi 5 yötä huhtikuussa 2021