Yksityinen majoittaja

Refugio La Roca

2.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Refugio La Roca valokuvagalleria

Pimennysverhot
Ulkopuoli
Pimennysverhot
Huone, vuoristonäköala | Pimennysverhot
Pimennysverhot

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Mesa de los Santos, Los Santos, Santander, 684007
  • Place, Parque Nacional de Chicamocha
  • Place, Los Santosin Farmers Market
    ‪21 min ajomatka‬
  • Place, Mercado Campesino de Acuarelan markkinat
    ‪41 min ajomatka‬
  • Airport, Bucaramanga (BGA-Palonegron kansainvälinen lentokenttä)
    ‪112 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Huone, vuoristonäköala

  • Näkymä vuoristoon
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Huone, 1 parisänky, terassi, vuoristonäköala

  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Huone, oma kylpyhuone, vuoristonäköala

  • Näkymä vuoristoon
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Huone

  • Näkymä vuoristoon
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Huone, 1 keskisuuri parisänky, vuoristonäköala

  • Näkymä vuoristoon
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen huone

  • Näkymä vuoristoon
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kahden hengen huone

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Huone

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Huone, vuoristonäköala

  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Refugio La Roca

Puutarha, ilmainen aamiainen ja ilmainen omatoiminen pysäköinti kuuluvat tämän aamiaismajoituksen palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Refugio La Roca tarjoaa 20 huonetta, joissa on pimennysverhot. Pyyhkeiden vaihto ja lakanoiden vaihto ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla pyynnöstä.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Refugio La Roca sijaitsee lähellä kohdetta Los Santosin Farmers Market. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen aamiainen, ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja ilmainen omatoiminen pysäköinti.
  • Ilmainen englantilainen aamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille terassin
  • Sijaitsee 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Los Santosin Farmers Market ja 14 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Mercado Campesino de Acuarelan markkinat
  • Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Refugio La Roca tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin ja puutarhan. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.

Tämä aamiaismajoitus sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen englantilainen aamiainen joka päivä klo 7.00–10.00.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen, kattamaton ja omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen englantilainen aamiainen saatavilla päivittäin klo 7.00–10.00

Tekemistä

  • Kalliokiipeily

Mukavuudet

  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
  • Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
  • Siivouspalvelu pyynnöstä

Ulkotilat

  • Puutarha
  • Terassi
  • Vuoristossa

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • Merkityt tupakointialueet

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Pimennysverhot

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisestä sisäänkirjautumisesta veloitetaan maksu klo 19.00–18.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 21

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–20.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikit: 50000 COP per lemmikki (vaihtelee yöpymisen keston mukaan). Lisäksi veloitetaan kertaluonteinen 10000 COP:n suuruinen siivousmaksu ja 50000 COP:n suuruinen takuumaksu per yö.
  • Vain koirat ja kissat sallitaan
  • Korkeintaan 1 lemmikkiä
  • Lemmikkejä ei saa jättää valvomatta
  • Vain tietyissä huoneissa, tietyin rajoituksin
  • Voit pyytää lemmikille sopivaa huonetta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Sinua saatetaan pyytää maksamaan seuraava maksu majoituspaikassa: Kolumbian arvonlisävero (19 %). Arvonlisävero ei välttämättä koske matkailijoita, jotka ovat varanneet turistimatkapaketin (majoituksen sekä muun matkapalvelun), jotka maksavat ulkomaisella kortilla tai pankkisiirrolla ulkomailta sekä esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin osoittaakseen, että he eivät ole Kolumbian asukkaita.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lemmikkitakuumaksu: 50000 COP per yö
  • Lemmikkimaksu: 50000 COP per lemmikki (vaihtelee yöpymisen keston mukaan) sekä 10000 COP:n suuruinen kertaluonteinen siivousmaksu
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Sisäänkirjautumisesta veloitetaan lisämaksu klo 19.00–18.00

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Meluttomia huoneita ei voida taata
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 7.00–20.00.
Klo 20.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 123456

Lisämaininnat

  • Jos matkustat lapsen kanssa, majoituspaikka saattaa vaatia sinua esittämään seuraavat asiakirjat: Kolumbiaan alle 18-vuotiaan lapsen kanssa matkustavia vanhempia voidaan pyytää esittämään lapsen syntymätodistus ja kuvallinen henkilöllisyystodistus (ulkomaalaisilta vierailta passi) sisäänkirjautumisen yhteydessä. Jos sukulainen tai huoltaja matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, sukulainen tai laillinen huoltaja voi joutua esittämään molempien vanhempien allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan ja kopion molempien vanhempien henkilöllisyystodistuksista. Jos vain toinen vanhemmista matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, hän voi joutua esittämään toisen vanhemman allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan. Lasten kanssa matkustavien asiakkaiden tulee olla yhteydessä Kolumbian konsulaatin toimistoon ennen matkaa saadakseen lisäohjeita.
  • Lemmikkejä saa tuoda vain tiettyihin huoneisiin, ja myös muita rajoituksia sovelletaan (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta). Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Refugio La Roca
Refugio La Roca Los Santos
Refugio La Roca Bed & breakfast
Refugio La Roca Bed & breakfast Los Santos

Refugio La Roca – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 3 kautta 4 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 4 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 4 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 4 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 4 arvostelua

10/10

Siisteys

10/10

Henkilökunta ja palvelu

10/10

Palvelut/mukavuudet

10/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Jason

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We really loved our stay here. The room was beautiful, clean, and had amazing views. It was unique; waking up to those views was unforgettable. The staff was so kind and attentive at all times, even checking on us when we were away to make sure we were okay. I wish we had more time to stay, but every moment was exquisite. We would return in a heartbeat! Thank you for a great stay and wonderful memories!
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025

2/10 Hirveä

Leon

Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Jesus

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We enjoy the view, the nature. Very great place to unwind and be away from it all.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Alan

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Unbelievably generous breakfast and super friendly staff
Yöpyi 5 yötä helmikuussa 2025