Diamant la Ville Rouge

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Diamant la Ville Rouge valokuvagalleria

Sisätilat
Aulan oleskelutila
Aulan oleskelutila
Näkymä majoituspaikasta
Sisätilat

Arvostelut

8,2 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Ilmastointi
  • Pyykinpesu

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Riad Zitoun Lakdim Derb ben Aamrane 14, Marrakech, 40000
  • Place, Jemaa el-Fnaa
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Koutoubian moskeija
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, Bahian palatsi
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Airport, Marrakech (RAK-Menara)
    ‪11 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen comfort-huone, 1 keskisuuri parisänky

  • 10 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen comfort-huone (kaksi sänkyä), 2 yhden hengen sänkyä

  • 10 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Diamant la Ville Rouge

Riad, jonka tarjontaan kuuluu kattoterassi ja joka sijaitsee 6 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Jemaa el-Fnaa
Tämän riadin palveluihin kuuluu ravintola, kattoterassi ja kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen paikallinen aamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on ympärivuorokautinen huonepalvelu, kuivapesulapalvelu ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto.
Diamant la Ville Rouge tarjoaa 4 ilmastoitua huonetta, joissa on ilmaiset hygieniatuotteet ja tuuletin. Vuoteissa on untuvapeitot. Tämä riad tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Kylpyhuoneista löytyy suihku ja sadesuihkupää. Silitysrauta/-lauta ja hiustenkuivaaja ovat saatavilla pyynnöstä. Ilmaisia vauvansänkyjä voidaan myös järjestää pyynnöstä. Turndown-palvelu joka ilta. Siivouspalvelu saatavilla päivittäin.
Diamant la Ville Rouge sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Jemaa el-Fnaa. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ravintolan.
  • Ilmainen paikallinen aamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Jos marokkolainen keittiö on sydäntäsi lähellä, sinun kannattaa ottaa suunnaksesi Diamant la Ville Rouge
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee 6 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Jemaa el-Fnaa ja 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Avenue Mohamed VI
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
  • Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran ilmaiseksi
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Diamant la Ville Rouge tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kattoterassin, kirjaston ja kielitaitoisen henkilökunnan.

Tämä 3 tähden riad sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen paikallinen aamiainen joka päivä klo 8.30–10.30.
Diamant la Ville Rouge – ravintola, jonka erikoisuutena on marokkolainen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen. Varaus on pakollinen.
Myöhäisillan tarjoilu on tilattavissa ympärivuorokautisesta huonepalvelusta.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Pysäköintipaikkoja saatavilla majoituspaikan alueen ulkopuolella (EUR 3 per yö)
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen paikallisen keittiön mukainen aamiainen saatavilla päivittäin klo 8.30–10.30
  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Ravintola

Paikan päällä olevat ravintolat

  • Diamant la Ville Rouge

Tekemistä

  • Kirjasto
  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Vauvansänky huoneessa

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)
  • Turndown-palvelu

Ulkotilat

  • Kattoterassi

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • Merkityt tupakointialueet
  • Perinteinen arkkitehtuuri

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Ilmainen vauvansänky
  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot
  • Untuvapeitto

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Sadesuihku
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Ruoka ja juoma

  • Ympärivuorokautinen huonepalvelu

Muuta

  • Ilmastointi
  • Lämmitys
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Tuuletin

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 48 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 0.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita ja yöpyvät ilmaiseksi
  • Vain koirat ja kissat sallitaan
  • Korkeintaan 1 lemmikkiä

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 2 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Ilmaiset vauvansängyt!

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 2.50 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 15.00 EUR per huone yhteen suuntaan
  • Pysäköintimaksu läheisellä pysäköintipaikalla: 3 EUR per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata vauvansängyn
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Diamant la Ville Rouge tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon 48 tuntia ennen saapumista antaaksesi saapumistietosi. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 0.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Yksi korkeintaan 2 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Diamant Ville Rouge Hotel Marrakech
Diamant Ville Rouge Hotel
Diamant Ville Rouge Marrakech
Diamant Ville Rouge
Diamant la Ville Rouge Riad
Diamant la Ville Rouge Marrakech
Diamant la Ville Rouge Riad Marrakech

Diamant la Ville Rouge – arvostelut

Arvostelut

8,2

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 4 kautta 11 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 6 kautta 11 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 11 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 11 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 11 arvostelua

8,8/10

Siisteys

9,2/10

Henkilökunta ja palvelu

6,8/10

Palvelut/mukavuudet

7,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

8/10 Hyvä

Kathrin, Bergisch Gladbach

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Kleines Riad, einfache aber saubere Zimmer. Sehr freundliches Personal. Das Frühstück war sehr lecker. Allerdings war es nachts sehr kalt. Wir waren im Januar da und es gibt keine Heizung. Alles in allem aber zu empfehlen.
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2020

2/10 Hirveä

OricchioSergio, Milano

Matkusti ryhmän kanssa
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nulla di cui essere felici ! Trattati come degli stracci vecchi , spostati da una struttura all’altra senza preoccuparsi del minimo disagio che poteva creare questa cosa .Responsabile della struttura assente , introvabile ( capita la situazione si è negato spudoratamente) . È una loro abitudine abbiamo saputo poi , fate queste cose a discapito di chi arriva a soggiornare da loro . Fate molta attenzione ...sono alquanto nebulosi ! Dispiace scrivere queste cose ma è la verità che noi abbiamo trovato .
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2019

8/10 Hyvä

Mariella

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2019

10/10 Loistava

Aen, Essen

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Tolle & saubere Unterkunft, klasse Lage in der Medina und Joel ist ein super Gastgeber! Sehr nett & zuvorkommend ohne dabei aufdringlich zu sein.
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2019

10/10 Loistava

Edmund

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Superb hospitality. Johansson is an expert host and multi-lingual. Great location.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2018

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2018

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great location

Small lovely riad.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2018

8/10 Hyvä

Don

Great location; very good; great price

The location is great... very close to the main square. Considering the location and price I would stay again. Positives: location, price, breakfast included (crepe, bread, coffee), private room for price of hostel. Negatives: Problem finding my reservation, put in another building not shown in pictures. I recommend this place for people that want a value place to stay and are not looking to hang around the hotel. For people that want the full on hotel experience you will want to spend more and go else where. Considering the price... this place worked just great for a budget traveler. And the location can't be beat if you are wanting to stay right in the thick of old world Marrakesh. Also, if you are a cat lover -- pack some dry cat food in your luggage to give to the many stray cats that roam Marrakesh. They need food! Have Fun!!!
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2018

10/10 Loistava

Lydia, Valencia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Estancia tranquila y agradable.

Llegamos tarde debido a un retraso del vuelo y Mohamed nos recibió con un agradable y fresquito vaso de agua. Durante toda la estancia se preocupó de que estuviera todo en su sitio la verdad. Se nos estropeó la cadena del wc y solo tardo 1 día en arreglarlo, súper rápido!!!. En este Riad de TODO se ocupa Mohamed, siempre está pendiente de ayudar en lo que pueda, la señora que tienen hace los desayunos y las habitaciones pero no sabe inglés. Cualquier cosa que necesitéis tenéis que decírselo a Mohamed. Dispone de terraza arriba muy chula pero los desayunos se dan abajo. Si queréis una estancia tranquila y trato personalizado este Riad ea ideal.Recomiendo 100x 100.
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2018

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Nel centro ma non nel caos

Molto bella da visitare, cordiali gli abitanti ma frenetica per chi non sopporta i rumori e la confusione.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2018