Koko loma-asunto

1 makuuhuoneen majoitus Bonsallissa lähellä Matlockia

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan 1 makuuhuoneen majoitus Bonsallissa lähellä Matlockia valokuvagalleria

Ulkoruokailutilat
Astianpesukone, keittoastiat/astiat/ruokailuvälineet
Ulkoalueet
Ulkoruokailutilat
1 makuuhuone, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet

Arvostelut

9,8 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

1 makuuhuone1 kylpyhuone2 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ulkotilat
  • Pysäköinti saatavilla
  • Grilli

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Bonsall, near Matlock
  • Place, Matlock Parks Country Park
    ‪6 min ajomatka‬
  • Place, Gulliver's Kingdom
    ‪8 min ajomatka‬
  • Place, Life in a Lens Museum of Photography & Old Times
    ‪9 min ajomatka‬
  • Airport, East Midlands (EMA)
    ‪68 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

1 makuuhuoneen majoitus Bonsallissa lähellä Matlockia

Peak District National Park -puistossa tämä ihana navettamuutos on ihanteellinen tukikohta akkujen lataamiseen ulkona. Maantaso:
Kaikki pohjakerroksessa.
Avoin oleskelutila.
Asuintila: Puupoltin, satelliitti-tv, DVD-soitin ja bluetooth-kaiutin.
Ruokailualue.
Keittiöalue: Sähköliesi, sähköliesi, mikroaaltouuni, jääkaappi / pakastin, astianpesukone ja kahvinkeitin.
Makuuhuone: vetoketjulla ja linkillä super kingsize-vuode (voi olla erilliset vuoteet pyynnöstä) ja kylpyhuone, jossa suihkukaappi, wc ja pyyhekuivain .. Sähkölämmitys, sähkö, vuodevaatteet, pyyhkeet ja Wi-Fi sisältyy hintaan. Puun polttopuuta saatavana paikallisesti. Tervetuliaispaketti .. Suljettu piha, jossa oleskelualue, puutarhakalusteet, tulipalo ja BBQ. Pyörävarasto. Yksityinen pysäköinti 1 autolle. Tupakointi kielletty.. Kodikas ja todellinen "wow" tekijä, tämä viehättävä, paritaloinen navetta muuntaminen sijaitsee kylässä Bonsall ja on ihana ja viehättävä paikka rentouttavaan pakoon tai kävely / pyöräily loma ja sen ympäristössä Peak District National Park . Bailey's Barn, joka on peräisin 1700-luvulta, on todella ihana paikka y��pyä. Barnin tunnelma toivottaa tervetulleeksi alkuperäisen ja rajoitetun painetun taidekokoelman, viihtyisän puupoltin sekä erittäin korkeat katot, jotka paljastavat vanhan katon tukevat muinaiset säteet. Erittäin ohjattavissa oleva sähköinen lämmitys ja hyvin kalustettu huoneistossa on avoin oleskelu- ja keittiöalue sekä erillinen makuuhuone (valitse joko super king-vuode tai kahden hengen vuode) kylpyhuoneella. On yksityinen off-road pysäköintitilaa, pyörä varastointi ja sisäpihan puutarha ominaisuus valaistus ja alkuperäinen muinainen juusto press. Bailey's Barn on asetettu kaikkiin tasoihin, tason pääsy ja 83 cm oviaukot. Arkkitehtonisesti suunniteltu kivipuut on yksi harvoista Bonsallin kodeista, jotka sijaitsevat Peak Districtin kansallispuiston sisällä sekä Bonsall Conservation Area -alueella. Ihanteellinen kävelijöille, pariskunnille ja koiranomistajille, se on helpon kävelymatkan päässä kentistä, polkuja ja kalkkikiviä. Bailey's Barn on hyvin varusteltu kävelijöille, ja siinä on hyödyllinen kuivauskaappi kuivien takkien ja saappaiden kuivumiseen sekä ulkopuolisen hanan pesuun ja koirien pesuun. Kiinteistö on kutsuviihtyisä, jossa on erityinen tervetuliaislahja ja kodikkaat puhtaat vuodevaatteet. Aseta noin 900 metriä merenpinnan yläpuolelle, korkeimmalle kukkulalle, joka on monta kilometriä, näkymät ovat erinomaiset ja kävely ja pyöräily ovat erittäin palkitsevia. On olemassa monia polkuja, jotka alkavat suoraan navetasta - se on ihanteellinen tilaisuus pysäköidä, laittaa auton avaimet pois ja rentoutua! Bonsall on historiallinen kylä, 5 minuutin ajomatkan päässä Matlockista ja Matlock Bathista sekä paikallisista Chatsworth Housesta ja monista muista historiallisista nähtävyyksistä. Peak-alueella sijaitseva navetta on erinomainen tukikohta, jossa tutustutaan alueen huipuihin, lajeihin ja jokiin. Bonsallilla on omat omituiset perinteensa, kuten Bonsallin karnevaalit, kansainväliset kilparadat, muinaiset rakennukset ja historiapolut, ihastuttava löytö kahdella pubilla ja ihastuttavalla teehuoneella, joka on puolen kilometrin päähän. Omistajat asuvat paikan päällä ja ovat valmiina auttamaan kaikkia kysymyksiä, neuvomaan koiran kävelyyn ja muihin kysymyksiin. Kauppa ja pubi 500 metriä, ravintola 2 mailia.
Ilmainen WiFi
Tämä mökki sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Gulliver's Kingdom. Mökissä tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Mökissä tarjoaa asiakkaille keittiön, takan ja television
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Sijaitsee vain 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Cromford Mill ja 12 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Peak District National Park
Mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä ja puutarhan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä mökki on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla mökissä: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja (enint 1 paikka/majoitustila)

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Takka

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Puutarha

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Majoituspaikka katutasossa
  • Savuton majoituspaikka

Sijainti

  • Maaseudulla

Tekemistä

  • Ekokiertoajeluja lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Puutarha

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

The guest will be charged 50% amount for a cancellation after the reservation is made.

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
  • Majoittajan kommentti: This property accepts a maximum of 2 pet(s)

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, ettei majoituspaikassa ole häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

1 bedroom accommodation in Bonsall, near Matlock Property
su-UK4130-UK4130

1 bedroom accommodation in Bonsall, near Matlock – arvostelut

Arvostelut

9,8

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 8 kautta 9 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 9 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 9 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 9 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 9 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

8/10 Hyvä

Anthony HILL

Neat one bedroomed cottage, great for a couple with a dog for exploring the countryside.

Neat one bedroomed cottage, great for a couple with a dog for exploring the countryside. Two pubs in the village, 15 minute walk down roads with considerable gradients. Buxton, Matlock and Bakewell within easy reach by car.
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Hayley Gorrod

Lovely little barn for two, everything you need for a great weekend, having a superking size bed was

Lovely little barn for two, everything you need for a great weekend, having a superking size bed was fabulous, could feel a little cold at times but you have got a wood burner which we didn’t light. It was spotlessly clean and very dog friendly. Would definitely recommend
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Karen Carpenter

What a fantastic place, if you like walking this is definitely the place for you, or even just a qui

What a fantastic place, if you like walking this is definitely the place for you, or even just a quiet weekend tucked away watching to and chilling. Lots of hills so not for the faint hearted but the views are worth the walk. The barn itself is beautiful, everything you need and a little extra, couldn’t fault the place.
Arvostelu yhteistyökumppanin sivustolta

10/10 Loistava

Philip Robinson

Very good for what we needed.

Very good for what we needed..Cottage very clean and well looked after.Heights of Abraham a nice walk away.Nice pub and tea room in town.It has a low front door. Mind your head..
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jude D.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Everything was absolutely lovely. Spotless, attention to detail, cosy and thoroughly enjoyable.

100 per cent! We will be back.
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2020