Hotel Park 6

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Park 6 valokuvagalleria

Kahden hengen perushuone, 1 parisänky | Työpöytä, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Kahden hengen perushuone, 1 parisänky | Työpöytä, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Suihku, ilmaiset hygieniatuotteet, pyyhkeet
Ilmainen päivittäinen mannermainen aamiainen
Majoituspaikan julkisivu

Arvostelut

6,2 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Siivous
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Circular 6 N66B-01, Av. Bolivariana, Medellín, 050031
  • Place, Universidad Pontificia Bolivariana
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Unicentron ostoskeskus
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, Plaza Mayorin messukeskus
    ‪11 min kävelymatka‬
  • Airport, José María Córdovan kansainvälinen lentoasema (MDE)
    ‪32 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen perushuone, 1 parisänky

  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Neljän hengen huone

  • 4 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä ja 1 parisänky

Huone, useita sänkyjä

  • 6 henkilöä
  • 2 kerrossänkyä (74–100 cm leveää) ja 1 parisänky

Kolmen hengen huone

  • 3 henkilöä
  • 1 yhden hengen sänky ja 1 parisänky

Kahden hengen perushuone (kaksi sänkyä), 2 yhden hengen sänkyä

  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Park 6

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, kiertoajelu-/lippupalvelu ja tallelokero vastaanotossa. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen mannermainen aamiainen.
Hotel Park 6 tarjoaa 4 huonetta, joissa on ilmaiset hygieniatuotteet ja tuuletin. Taulutelevisio, kaapelikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous on saatavilla päivittäin.

Hotel Park 6 sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Universidad Pontificia Bolivariana. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen aamiainen ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa.
  • Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee 14 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Plaza Mayorin messukeskus ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Plaza Boteron aukio
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Hotel Park 6 tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kiertoajelu- tai lippupalvelun ja tallelokeron vastaanotossa.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen mannermainen aamiainen joka päivä klo 7.00–9.00.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin klo 7.00–9.00

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja kaapelikanavat

Muuta

  • Tuuletin
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 0.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Hotel Park 6 ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 5 vuotta vanhat lapset yöpyvät ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Sinua saatetaan pyytää maksamaan seuraava maksu majoituspaikassa: Kolumbian arvonlisävero (19 %). Arvonlisävero ei välttämättä koske matkailijoita, jotka ovat varanneet turistimatkapaketin (majoituksen sekä muun matkapalvelun), jotka maksavat ulkomaisella kortilla tai pankkisiirrolla ulkomailta sekä esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin osoittaakseen, että he eivät ole Kolumbian asukkaita.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Klo 0.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Jos matkustat lapsen kanssa, majoituspaikka saattaa vaatia sinua esittämään seuraavat asiakirjat: Kolumbiaan alle 18-vuotiaan lapsen kanssa matkustavia vanhempia voidaan pyytää esittämään lapsen syntymätodistus ja kuvallinen henkilöllisyystodistus (ulkomaalaisilta vierailta passi) sisäänkirjautumisen yhteydessä. Jos sukulainen tai huoltaja matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, sukulainen tai laillinen huoltaja voi joutua esittämään molempien vanhempien allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan ja kopion molempien vanhempien henkilöllisyystodistuksista. Jos vain toinen vanhemmista matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, hän voi joutua esittämään toisen vanhemman allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan. Lasten kanssa matkustavien asiakkaiden tulee olla yhteydessä Kolumbian konsulaatin toimistoon ennen matkaa saadakseen lisäohjeita.
  • Korkeintaan 5 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Ayenda 1219 Park 6 Hotel Medellin
Ayenda 1219 Park 6 Hotel
Ayenda 1219 Park 6 Medellin
Hotel Park 6 Hotel
Ayenda 1219 Park 6
Hotel Park 6 Medellín
Hotel Park 6 Hotel Medellín

Hotel Park 6 – arvostelut

Arvostelut

6,2
Arvosana 10 - Loistava. 7 kautta 21 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 4 kautta 21 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 2 kautta 21 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 21 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 8 kautta 21 arvostelua

7,4/10

Siisteys

7,2/10

Henkilökunta ja palvelu

5,6/10

Palvelut/mukavuudet

6,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

2/10 Hirveä

Ricardo

Matkusti ryhmän kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Pésima experiencia

Llegué al Hotel y el hotel “no existía” Había cambiado de nombre hace un tiempo y me reservación no estaba. Al final no tenían espacio y tuve que irme a otro lugar; y me hicieron el cobro de este hotel.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

2/10 Hirveä

Jaime

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Hay muchos mejorer por menos!!!

Lo escogimos como una opcion economica para dormir unas horas y seguir nuestro largo viaje por carretera, temino sindonun grave error, nos salieron con unos cargo adicionales he impuestos que jamas me an cobrado en otro hoteles en medellin, termino sinedo una opcion muy costosa para lo incomodas que son la camas, si aire acondicionado y un pobre ruidoso ventilador, pelos en los baños y todo lo que ofrese un mal hotel
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2024

2/10 Hirveä

Miriam

Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2023

2/10 Hirveä

Zhann

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Not much. Dirty place, they provide no soap.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2022

10/10 Loistava

Jose

Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2022

10/10 Loistava

Kamar

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Kamar the Passport Emperor

It was a great stay. The staff treated me very well and they even let me stay in the same room when i booked another night. I would stay again.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2022

2/10 Hirveä

Andres felipe

Yöpyi 1 yön toukokuussa 2022

10/10 Loistava

Raul, Chihuahua

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Lugar comodo, pero el cuarto es pequeño y la regadera es facil de que se tire el agua alrededor del baño. Almohadas duras
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2022

10/10 Loistava

Luis

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2022

10/10 Loistava

Nori

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Todo super bien!

Fantasticooo! El staff demasiado amable ,specialmente la señora de las limpieza Debora, mille gracias a ella,desalluno basico pero bueno.hay un centro comercial unicentro muy cerca para caminar.si yo vuelvo para Medellin algunos dias volviera en ese hotel con placer.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2021

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Matkusti ryhmän kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nada nos gusto! Nada de lo que aparece en las fotos se asimila a lo que hay en realidad. Sin aire acondicionado, desayuno pésimo, área incómoda en la habitación para colocar ropa y accesorios (zapatos,etc) parece una pensión.
Yöpyi 14 yötä maaliskuussa 2021

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The staff was friendly at my late-hour check-in. I was given a larger room than what I had reserved. Tower and toiletries were not provided to me the night of the check-in, but they were provided the following morning when I asked for them. I liked the traditional hot breakfast in the mornings. The wireless internet speeds were fast allowing me to conduct business meetings online. The furniture was lacking for me to be able to work in the room, but I was able to improvise. They did allow me to work in the dining area after they stopped serving food. Showers had hot water though they lacked shower heads. They allowed me to park my bicycle in my room. There was always staff to greet me in the morning and whenever I left or returned to the property. I liked the location of the hotel near restaurants. For what I paid each night, I consider it to be an excellent value. Although there was no airconditioning, they had a fan and I was able to open two windows to allow the air to flow through the room to keep it cool. I loved the view from my window out to the busy street.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2021

10/10 Loistava

Sandra

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2021

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Matkusti ryhmän kanssa, Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
The hotel is clean and close to the 70. but they charge the same price of the room for every guest you bring over. they also charged me on my credit card even though they said the charge did not go through and asked me to pay in cash, so i paid twice the room and have to try to get a refund from the credit card company which takes several months.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2021

8/10 Hyvä

Santiago

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2021

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Horrible hotel! Nothing like the pictures, horrible bed and sheets, left the next night because I could not sleep there another night
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2020

8/10 Hyvä

Tsad

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

bom

estaba tranquilo la estadia, lo malo fue el ruido. Volveria.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2020

8/10 Hyvä

Adriana

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2019

6/10 OK

Isma, Marseille

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Manque mobilier (table, cintres ou autres pour les vêtements), douche laisse à désirer.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2019

8/10 Hyvä

Malado

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
pas loin du métro très propre et le personnel très sympa a l écoute
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2019

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2018