Koko loma-asunto

Elenan talo, 200 m Panormosin rannalta

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Elenan talo, 200 m Panormosin rannalta valokuvagalleria

Sisätilat
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, kahvin-/teenkeitin
3 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, Wi-Fi, vuodevaatteet
Ulkoruokailutilat
Televisio, takka

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

3 makuuhuonetta1 kylpyhuone6 henkilöä100 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmastointi
  • Takka

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Panormos in Rethymno, Crete
  • Place, Sfagia-ranta
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Agios Yiorgoksen kirkko
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Limni-ranta
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Airport, Iraklion (HER-Níkos Kazantzákis)
    ‪61 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Elenan talo, 200 m Panormosin rannalta

Kuuluisan lomakeskuksen Panormosin keskustassa ja vain 200 metrin päässä paikallisesta rannasta löydät kotisi lomalle. Se on 100 m2: n huoneisto, jossa on 3 makuuhuonetta ja johon mahtuu 6 henkilöä. Talo voi yhdistää lähellä olevan etäisyyden bechistä ja merinäköalan, koska sillä on siinä oleva piste. Lähellä moottoritietä pääsy Heraklionin tai Hanian lentokentälle on enemmän kuin helppoa, samalla kun se auttaa tutkimaan Kreetan suurimman osan.
Kotimme sijaitsee Panormon keskustassa, josta vieraamme löytävät kauniin rannan, mielenkiintoisia paikallisia aktiviteetteja, perinteisiä ravintoloita ja meren äärellä sijaitsevia kahviloita. Lisäksi kotimme voi taata rentoutumisen, joka on jokaisen loman tärkein osa. Panormos-keskuksessa on nopea pääsy kaikkiin välttämättömiin palveluihin, kuten supermarketteihin, ruokakauppoihin, leipomoon, kahviloihin, pankkiautomaatteihin, apteekkiin jne. Talon sijainti (hieman keskustan ulkopuolella) voi kuitenkin turvata yksityisyyden ja rentoutumisen välttämättömät ehdot.
Talo on 100 m2: n huoneisto kolmen huoneistohuoneiston yläkerrassa ja siinä on iso terassi aamun tai iltapäivän drinkin nauttimiseen sekä autosi pysäköintipaikka. Huoneistossa on iso huone sisäänkäynnissä, josta löydät olohuoneen, jossa on kaksi sohvaa, täysin varustetun keittiön, modernin ruokasalin, jossa on 6 istuinta ja iso televisio, jossa on kaapeli-TV. Tämä huone antaa sinulle pääsyn myös suureen terassiin. Lisäksi on 3 makuuhuonetta, joista kahdessa on yhden hengen vuoteet, jotka voidaan muuntaa kaksinkertaiseksi ja yhdessä makuuhuoneessa parivuode. Hostellissa on myös kylpyhuone, jossa on suihku ja pesukone. Talossa on myös kaksi kahvinkeitin, mikroaaltouuni, leivänpaahdin ja hiustenkuivaaja. Terassi on melko tilava, näkymä merelle ja myös lähellä olevaan luontoon, ja siinä on iso pöytä, 4 tuolia, jotta voit nauttia drinkin tai työskennellä rauhallisesti. Rauhallisuus ja näkymä turvaa rentoutumisen hetket, jotka ovat olennainen osa lomaasi. Kodin sijainti on ihanteellinen lomalle. Lukuun ottamatta Panormosin keskustassa olemista, se sijaitsee myös melkein Kreetan saaren keskustassa ja tarjoaa helpon pääsyn moottoritielle. Tämä tarkoittaa, että taloon pääsee helposti Heraklionin lentokentältä (vain 45 minuutin ajomatka) ja se antaa sinulle myös mahdollisuuden tutustua Rethymnon kaupunkiin, joka on noin 20 km päässä. Tätä lukuun ottamatta valtatie voi taata helpon pääsyn kaikkiin Kreetan kauniisiin paikkoihin
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Agios Yiorgoksen kirkko. Majoituspaikassa on saatavilla pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja takan.
  • Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja takka
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Agios Yiorgoksen kirkko ja Sfagia-ranta
Lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 0,5 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone
  • Takka

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Parveke

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Yksikön koko: 100 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 1288136
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 500 GBP:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Elena's House, 200 m From Panormos Beach Mylopotamos
Elena's House, 200 m From Panormos Beach Private vacation home

Elena's house, 200 m from Panormos beach – arvostelut

Arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 3 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 3 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Sieglinde F.

Hyvää: Siisteys

alles unseren Wünschen entsprechend

Lage,Umgebung, Strand,Unterkunft und freundliche Gastgeber alles hat einfach für einen schönen Urlaub gepasst.
Yöpyi 12 yötä syyskuussa 2022

8/10 Hyvä

Rémi B.

Hyvää: Siisteys

Village bien situé pour les visites

demander un plan pour y arriver..nous n'avions qu'un lien google map qui ne fonctionnait pas sans avoir internet! dommage alors que c'était tres simple d'y arriver. pas d'accueil à proprement parlé. maison située un peu à l'écart du village mais proche de la voie rapide. sinon tres propre et spacieuse
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2021

10/10 Loistava

Renate G.

Hyvää: Siisteys

Geräumig mit Meerblick

Viel Platz für nicht zu viel Geld. Parken direkt oben hinterm Haus. Von dort nur wenige Stufen, sonst bis in die oberste Etage etwas mühsam. Die Schnellstraße stört nur bei geöffnetem Fenster. Klimaanlage in den Schlafräumen wirkt schnell.
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2021