Persianlahden edessä 3 makuuhuoneen ja 2 kylpyhuoneen parvekkeella pääsy olohuoneeseen ja makuuhuoneeseen. Makuuhuoneessa on king-vuode, oma kylpyhuone ja pääsy parvekkeelle. Toisessa makuuhuoneessa on kaksi täyttä yli täyttä punkkaa ja kolmannessa makuuhuoneessa on king-vuode. Tämä yksikkö sijaitsee 6. kerroksessa ja tarjoaa täysin varustetun keittiön sekä pesukoneen ja kuivaajan.
Phoenix X sijaitsee 10. 5 mailia itään moottoritieltä 59 Orange Beachissä. Kiinteistössä on ulkouima-allas, uima-allas, lasten uima-allas ulkona, poreallas, kaksi saunaa, kuntosali, BBQ-alue sekä tennis- ja mailapallokentät.
Pysäköintitiedot hankitaan nyt kaikkien Phoenix-huoneistojen aulassa. Yhdessä yksikössä on korkeintaan 2 pysäköintikorttia ja sinun on näytettävä varausvahvistuksesi Liquid Life Loma-asunnoilta ostaessasi. Pysäköintikorttien kustannukset määrittelee kukin yhdistys, ja ne voivat muuttua milloin tahansa ilman erillistä ilmoitusta.