Huoneistohotelli

Las Clementinas

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Las Clementinas valokuvagalleria

Studio, 1 suuri parisänky, tupakointi kielletty, yhdistettäviä huoneita | Ylelliset vuodevaatteet, tallelokero huoneessa
Näkymä huoneesta
Huoneisto, 1 keskisuuri parisänky ja vuodesohva, tupakointi kielletty, keittiö | Ylelliset vuodevaatteet, tallelokero huoneessa
Ravintola
Majoituspaikan julkisivu

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ravintola
  • Baari
  • Pysäköinti saatavilla
  • Ulkotilat
  • Ilmastointi
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Casco Antiguo, Calle 11 Y Ave B, Panama City, Panama
  • Place, Cinta Costera
    ‪9 min kävelymatka‬
  • Place, Albrook-ostoskeskus
    ‪4 min ajomatka‬
  • Place, Islas Calzada de Amador
    ‪5 min ajomatka‬
  • Airport, Panama City (PTY-Tocumenin kansainvälinen lentokenttä)
    ‪22 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Huoneisto, 1 keskisuuri parisänky ja vuodesohva, tupakointi kielletty, keittiö

  • 809 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Studio, 2 parisänkyä, tupakointi kielletty, yhdistettäviä huoneita

  • 329 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 4 henkilöä
  • 2 parisänkyä

Studio, 1 suuri parisänky, tupakointi kielletty, yhdistettäviä huoneita

  • 329 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Standard-studio, 1 keskisuuri parisänky

  • 249 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Las Clementinas

Kävelysillalla/promenadilla oleva huoneistohotelli, jonka tarjontaan kuuluu ravintola ja baari/aulabaari
Ravintola, baari/aulabaari ja itsepalvelupysäköinti kuuluvat tämän savuttoman huoneistohotellin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on puutarha, tallelokero vastaanotossa ja juhlasali. Jokaisessa huoneistossa on jääkaappi ja mikroaaltouuni sekä ilmainen Wi-Fi, plasmatelevisio ja kaapelikanavat. Asiakkaiden käytössä on liesi, ylelliset vuodevaatteet ja kahvin-/teenkeitin. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Las Clementinas tarjoaa 9 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja ilmainen pullovesi. Jokainen huone on yksilöllisesti sisustettu ja kalustettu. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Asiakkaat voivat käyttää huoneissa olevia jääkaappi, mikroaaltouuni ja kahvin-/teenkeitin. Kylpyhuoneista löytyy suihku, kylpytakit, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

Tämä huoneistohotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Plasmatelevisio, kaapelikanavat. Lisäksi huoneissa on silitysrauta/-lauta ja kattotuulettimet. Siivous on saatavilla pyynnöstä.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Las Clementinas sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Avenida Balboa. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja baarin. Tässä vuonna 1930 rakennetussa 3,5 tähden huoneistohotellissa on 9 huoneistoa 3 kerroksessa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja plasmatelevision.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille plasmatelevision, jääkaapin ja mikroaaltouunin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Voit tilata itsellesi syötävää majoituspaikan ravintolassa tai vaihtoehtoisesti nauttia juoman sen baarissa/loungessa
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa ja terassi
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla polkupyörien vuokrausmahdollisuus
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Avenida Balboa ja Cinta Costera
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Las Clementinas tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, puutarhan ja tallelokeron vastaanotossa. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.

Tämä 3,5 tähden huoneistohotelli on savuton.

Majoituspaikassa on ravintola.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta
  • Paikan päällä pysäköinti (PAB 18 per per päivä; sisältää saapumis- ja poistumisoikeuden)

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni

Ruokailu

  • Baari/aulabaari
  • Kokkipalvelu
  • Ravintola

Makuuhuoneet

  • Korkealuokkaiset vuodevaatteet
  • Lisä-/varavuode: PAB 20 per yöpyminen

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpytakit
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Oleskelutilat

  • Hyönteispuitteet

Viihdetarjonta

  • Piano
  • Plasmatelevisio ja premium-kaapelikanavat

Ulkotilat

  • Puutarha
  • Terassi

Pesulapalvelu

  • Pesulapalvelu

Työtilat

  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Kattotuuletin

Lemmikit

  • Ei lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Sopivuus/esteettömyys

  • Ei hissiä
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Ateriatoimituspalvelu
  • Ilmainen pullovesi
  • Pimennysverhot
  • Pistokeadapterit
  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)
  • Silitysrauta/-lauta
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Turvalokero
  • Vastaanotto avoinna osan vuorokaudesta

Sijainti

  • Historiallisella alueella
  • Lähellä metroasemaa
  • Lähellä rautatieasemaa
  • On the boardwalk/promenade

Tekemistä

  • Polkupyörien vuokrausmahdollisuus
  • Ekokiertoajeluja lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • 1 rakennus
  • 3 kerrosta
  • 9 majoitustilaa
  • Juhlasali
  • Polkupyörien vuokrausmahdollisuus
  • Puutarha
  • Rakennettu: 1930
  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet
  • Äänieristys

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.30.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 48 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 8.00–22.30
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 72 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 12.00 jälkeen
Asiakkaat voivat joko siivota majoituspaikan itse ennen uloskirjautumista tai maksaa 15 PAB:n suuruisen ylimääräisen siivousmaksun uloskirjautumisen yhteydessä

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Las Clementinas ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 20.00 PAB:n suuruista maksua vastaan per yöpyminen.
  • Vauvansänky on saatavilla 20.00 PAB:n suuruista maksua vastaan per yöpyminen.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 35.00 PAB per henkilö yhteen suuntaan
  • Lentokenttäkuljetus/lapsi: 5.00 PAB
  • Omatoiminen pysäköinti: 18 PAB per päivä (ilman kulkurajoituksia)
  • Vauvansänky: 20.00 PAB per yöpyminen
  • Lisävuode: 20.00 PAB per yöpyminen

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Meluttomia huoneita ei voida taata
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Las Clementinas tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon 48 tuntia ennen saapumista antaaksesi saapumistietosi. Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 8.00–22.30.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 72 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 12.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Asiakkaat voivat joko siivota majoituspaikan itse ennen uloskirjautumista tai maksaa 15 PAB:n suuruisen ylimääräisen siivousmaksun uloskirjautumisen yhteydessä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

CLEMENTINAS
LAS CLEMENTINAS
LAS CLEMENTINAS Aparthotel
LAS CLEMENTINAS Aparthotel Panama City
LAS CLEMENTINAS Panama City
Las Clementinas Hotel Panama City
Las Clementinas Panama/Panama City
Las Clementinas Hotel Panama/Panama City
Las Clementinas Aparthotel
Las Clementinas Panama City
Las Clementinas Aparthotel Panama City

Arvostelut

Las Clementinas – arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

9,8/10

Siisteys

9,2/10

Henkilökunta ja palvelu

9,0/10

Palvelut/mukavuudet

9,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,0/10

Ympäristöystävällisyys
Arvosana 10 - Loistava. 126 kautta 168 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 30 kautta 168 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 8 kautta 168 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 168 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 3 kautta 168 arvostelua

Arvostelut

6/10 OK

Jeroen

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys
In itself it is a very nice hotel and we had a very spacious room. But having to climg 6 stairs every time was a drag, so be aware there is no elevator. Also, our AC made a rediculous amount of noise and there was hardly any option to control it.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

steven

Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Paul

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great Food , excellent bar.... soft beds and pillows.... five stars will come again !
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Virginia

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lovely and convenient in Casco Viejo. The staff are friendly and helpful. Be aware that they have no elevator.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

David

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location and super helpful staff. They allowed us to check our bags early before check-in which was greatly appreciated. The unit is spacious and was perfect for our needs. The single bathroom is off the bedroom which may be a concern for some but was not a problem for us.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Amy

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Dennis

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

Great location and a lot of space!

I was very pleasantly surprised when I arrived. I had a huge space on the second floor. The bathroom had all the amenities of a hotel. Full kitchen was great. I made my own coffee every morning. Location was great. No complaints.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

meghan

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The best patio experience. The sun deck was a plus to enjoy the outdoors. Highly recommend the apartments. There is so much room! THe staff are the best and whatsapp is so convenient to communicate.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

María Carolina

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

P

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Cristina

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Love it !!!
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

luis

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Muy buena ubicacion
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Jyotirmay

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location and property!
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Lea

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
AMAZING! Such a great property! The acommodations were stellar and very clean. The staff were awesome!
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Diane

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Lizzz

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

Stephani

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

With just a few tweaks, we'd rate as excellent...

I'll begin with why our overall score is good vs excellent (but do read to the end!): we arrived slightly ahead of schedule and waited over an hour (even with our calling) to be picked up by the driver we had arranged for with Las Clementinas. It was frustrating.Taxis came and went; we waited, not knowing what a taxi would charge us. FYI, an uber back to the airport was cheaper but we were paying for the convenience of someone waiting for us with our names on their sign. Secondly, we were grateful for air conditioning in our suite, but it was located in the bedroom and very loud. We stayed one additional night in a room vs suite on our way home. The ac was not located in the room, but adequately cooled and was much quieter. Not a "ding" but just be aware: front desk personnel speak English to varying degrees. We were able to communicate adequately. Now the great stuff: staff is very friendly, the suite and room were very spacious, welcoming and cool style. Loved the attached restaurant/bar (Mahalo)! Very good food and enjoyed dining on the outside patio. Great location! Easy to get wherever we wanted to go. We always stay in the "old town" wherever we go if there is one and the location did not disappoint. Great restaurants and bars, plazas for people watching and hanging out, and fun shops - all easily walkable. Always felt safe. P.s. no elevator but someone did help get our bags to our room.
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Caitlin

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

Gem in Casco Viejo

Absolutely loved our stay. The staff was incredibly helpful and friendly, the room exceeded our expectations. It was spacious, and the location was perfect for having a ton of options of places to walk to in Casco Viejo. We stayed on a Saturday night so the club nearby was bumping music pretty late, but the air unit drowned it out a long with our white noise machine! The restaurant attached to the building was delicious and the patio was very cute. We will definitely be staying again
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Justin

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great place to stay! Great staff. Cute restaurant and patio on first floor. Worked nice for a convenient breakfast option.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Kelsey

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

brooke

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Charming!! Lovely staff, beautiful rooms, fantastic food. Will definitely return!!
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

10/10 Loistava

CYNTHIA

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus

A place with character & prime location

This older hotel has a quaint, nostalgic vibe that adds to its charm. Our room was spacious and included a kitchen. The location was ideal, providing easy access to many tourists sites we wanted to explore. The staff were incredibly friendly and accommodating. One of the highlights was the rooftop area.
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

John

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beautiful property reflecting the old world charm of Casco Viejo. Parking can be an issue, but there is nearby parking for $15 per night. The Mahalo restaurant is very nice with a charming outdoor patio seating area.
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Javier

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Melissa

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Pros: very nice staff, great cafe on site. Big, clean apartment. Perfect location. Cons: Steep stairs, 3rd floor. Very loud air conditioner.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024