Hang Neak Hotel

3.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Arvostelut

7,2 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Aamiainen saatavilla
  • Businesspalvelut
  • Baari

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
# 14Eo, St 201, Sangkat Toulsvayprey II, Khan Chamkamorn, Phnom Penh, 12309
  • Place, Olympiastadion
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Tuol Slengin kansanmurhan museo
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Place, Tuol Tom Pong Market (markkinat)
    ‪3 min ajomatka‬
  • Airport, Techon kansainvälinen lentoasema (KTI)
    ‪34 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Yhden hengen economy-huone, 1 yhden hengen sänky

  • 19 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen standard-huone

  • 20 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky

Kahden hengen standard-huone (kaksi sänkyä), 2 yhden hengen sänkyä

  • 20 m²
  • 3 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Kolmen hengen standard-huone, 3 yhden hengen sänkyä

  • 30 m²
  • 4 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hang Neak Hotel

Ravintola, baari/aulabaari ja kattoterassi kuuluvat tämän hotellin palveluihin. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen valet-pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on kahvila, kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa ja kokoustila.
Hang Neak Hotel tarjoaa 56 huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Kaapelikanavat takaavat viihteen.

Kylpyhuoneista löytyy suihku, tohvelit, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää kiinteää tai langatonta internetyhteyttä. Siivous päivittäin ja hierontapalvelu huoneessa on saatavilla pyynnöstä.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Hang Neak Hotel sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Monireth Boulevard. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen valet-pysäköinnin ja ravintolan.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen valet-pysäköinti ja omatoiminen pysäköinti
  • Jos kaipaat syötävää tai juotavaa, majoituspaikasta löytyy kahvila, ravintola ja baari/lounge
  • Tilauksen mukaan valmistettu aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Kuninkaanlinna ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Joenvarsi
  • Alueelliset kuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola ja kahvila. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Tämä hotelli tarjoaa konferenssitilan. Tilojen koko on 20 neliömetriä. Hang Neak Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kattoterassin, kielitaitoisen henkilökunnan ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Rajoitettuja pysäköintipaikkoja on saatavilla.
Asiakkaat voivat nauttia tilauksen mukaan valmistetun aamiaisen joka päivä lisämaksusta.
City View Cafe – tämä ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella
  • Alueelliset kuljetukset (lisämaksusta)
  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä ilmainen valet-pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti valet- ja omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla tilauksen mukaan valmistettava aamiainen lisämaksusta; 3–4 USD per aikuinen ja 3–4 USD per lapsi
  • Baari/aulabaari
  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Kahvila
  • Ravintola

Paikan päällä olevat ravintolat

  • City View Cafe

Perheystävällinen

  • Elintarvikemyymälä
  • Jääkaappi huoneessa

Mukavuudet

  • Elintarvikemyymälä
  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • 20 neliömetriä kokoustilaa
  • Kokoushuone
  • Tietokonepiste

Ulkotilat

  • Kattoterassi
  • Puutarha

Kylpylä

  • Huoneessa tarjottavaa hierontaa

Esteettömyys

  • Hissi

Muuta

  • 1 rakennus
  • 8 kerrosta

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Tohvelit

Viihdetarjonta

  • 21–tuumainen televisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
  • Ilmainen pullovesi
  • Jääkaappi
  • Minibaari
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Turvalokero
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 21.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu tilauksen mukaan valmistetusta aamiaisesta: noin 3–4 USD aikuisille ja 3–4 USD lapsille

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Meluttomia huoneita ei voida taata
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 21.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hang Neak
Hang Neak Hotel
Hang Neak Hotel Phnom Penh
Hang Neak Phnom Penh
Hang Neak Hotel Hotel
Hang Neak Hotel Phnom Penh
Hang Neak Hotel Hotel Phnom Penh

Hang Neak Hotel – arvostelut

Arvostelut

7,2

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 6 kautta 57 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 25 kautta 57 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 20 kautta 57 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 4 kautta 57 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 2 kautta 57 arvostelua

7,6/10

Siisteys

7,8/10

Henkilökunta ja palvelu

7,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Hang Neak Hotel, Phnom Penh

I recommend to use ear plugs while sleeping. Some quests are making big noise and keep their room doors open. This is basic and clean hotel near by Olympic stadium. Good value for money.

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
We stayed on the third floor at first, but the room was terrible. Noisy, cigarette smell comes in through the bathroom, I woke up because of the smell. But we asked for a room change and they gave us a new room, which was great.

6/10 OK

Wayland, New York

Standard Double Room is 15 m2, not 20 m2

Their Standard Double Room is 15 m2, not 20 m2 as advertised. There's a rooftop restaurant that has a nice view. Walking distance from the hotel, there's three options for nightlife, Venise KTV, Marock Club, or City Light KTV.

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Very helpful and accommodating staff!

Kind Staff. Clean room, reasonable price. Good food

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
This is a comfortable and good value for money hotel with a great city view from the top floor restaurant. The room, though small, was clean and comfortable. The staff were friendly and helpful. The only drawback is the location, which is a little back from the action.

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

No room safe!!!! Dark dingy, smell of urine

No room safe!!! Rickety door to room. Smell of urine from bathroom Dark and dingy. Saying that it's ok for students as the majority of them enjoy living in their own squalor!!

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

very good !!♡

새 호텔이어서 깨끗하고 직원들도 매우 친절했ㅇ어요 아침식사는 부페가 아니라 원하는 음식을 시켜서 먹는것도 너무 좋았고 맛있었어요

10/10 Loistava

raphael, carcassonne (france)

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

je suis pleinement satisfait

je recommande l'hotel hang neak. c'est un bon etablissement.

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Although it is a bit small, the hotel has everything the 3 star hotel should have. Would recommend to those solo getaway :-)

6/10 OK

PAULINE, Paris

voyage en Asie pour 5 semaines donc 3 nuits à HNH

Nous avons restés 3 nuits en famille (2 Adultes et 2 enfants 11 et 14 ans) à cet hôtel sans petit déjeuné inclus : 5 à 7 et 9 juillet 2015. Positifs : -les staff étaient sympa -à 100 m de marché olympique Négatif : -salle douche un peu vieille -quelques cafards

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu

Fine

Had to xfer in a short notice due to previous hotel's overbooking. Staff were very polite, room was not the usual queen bed (two single beds combined) ac was not so strong but a fan did helped, way too far from the city center but the food served in their coffee shop were fine.

8/10 Hyvä

Nicandro, California

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

A gem of a hotel in Phnom Penh

I stayed in Phnom Penh for 10 days. I loved this hotel, and I will book it the next time I go to Phnom Penh. The staff are very friendly and accomodating. There is a lovely rooftop restaurant, and the food is quite excellent at a very reasonable cost. The rooms are clean, fairly basic, but more than adequate, with standard bathroom and showering facilities. A local central market is within walking distance, as are a number of other restaurants and daily life of people from all walks of life in the city. You can get anywhere by tuk-tuk or taxi, and the hotel was very well located for my needs.

6/10 OK

chris, London

Huonoa: Siisteys ja huoneen mukavuus

A cheap alternative if you don't mind walking.

The hotel was exactly as expected given how much I paid. The room was nothing fancy, but everything worked, although the leaking shower head was slightly annoying. The hotel is quite far away from the main tourist attractions, so unless you like to walk, you should factor tuktuk fares into the price.

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Hidden backstreet, staff whom English wasn't great

The room was clean but well below standard. The staff whist friendly couldnf speak any English and we're unable to help us Ina anyway. The breakfast was ok but very limited.monly good thing was the rooftop area witha. Nice cool breeze. We won't be coming back.

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Clean & Reasonable price.

Hotel is away from the attractions and requires a taxi or tuk-tuk ride to everywhere. The restaurant on the roof is reasonable without being exciting- but as there are no other options locally you either eat & drink there or catch a taxi.

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

8/10 Hyvä

Thes

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

가격대비 괜찬은 호텔

가격대비 괜찮습니다. 공항에서 가깝습니다.

2/10 Hirveä

ramon, mrs france

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Ordimary hotel with small rooms quite expensive.

Way far from the center in a very poor quarter unsecure at night The only places of interest around are the olympic stadium where you can join the popular Aerobic sessions, and the market.

8/10 Hyvä

Take, Tokyo, Japan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

A cozy hotel on 201 street

The hotel staff is enough kind. This should be a hotel for safe stay in Phnom Penh. The room is clean.

8/10 Hyvä

Peter, Malaysia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Facilities: Good; Value: Moderate; Service: Friendly; Cleanliness: Faultless;

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu

Great, cheap hotel

For a hotel that costs less than $20 dollars a night and throws in breakfast all comments need to be taken with this in mind. The rooms are variable, we started with a fairly small dark room. Clean, but aged from probably a higher spec hotel in the past. The second room we stayed in, after our Halong Bay trip, was at the front with a big window and city view. This was a very nice room, for the money. The staff are very friendly, especially Tony who has great English and loves to have a joke. We were given directions anywhere, and travel advice. There was no selling of their own trips either, which was refreshing. Felt really welcome at this hotel, and for us that was the most important thing.