Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Casita Mora - Renovated house 3BR/4BA/AC

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Casita Mora - Renovated house 3BR/4BA/AC valokuvagalleria

Palmujen ympäröimä uima-allas ja olkikatteinen rakennelma.
Tunnelmallinen ulkotila, jossa on turkoosi lattia, valkoinen lepotuoli ja valoketju.
Ruokailutila, jossa on pöytä ja tuolit, kaksi seinälle asennettua valaisinta, ikkuna, jossa on sälekaihtimet, ja ilmastointilaite.
Keittiössä on liesi, mikroaaltouuni ja jääkaappi.
Riippumatto, kaksi aurinkotuolia, pieni pöytä ja ruukkukasveja valoisassa ulkotilassa, jossa on laatoitettu lattia.

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

4 makuuhuonetta4 kylpyhuonetta8 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Keittiö
  • Pyykinpesukone
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Playa del Carmen, QROO
  • Place, Plaza 28 de Julio
    ‪17 min kävelymatka‬
  • Place, Temazcal Natura
    ‪3 min ajomatka‬
  • Place, Plaza Las Américas -ostoskeskus
    ‪3 min ajomatka‬
  • Airport, Cancún, Quintana Roo (CUN-Cancúnin kansainvälinen lentoasema)
    ‪52 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Casita Mora - Renovated house 3BR/4BA/AC

Casita Mora is located within the residential area called "Los Olivos", you will have access to the community pool, swimming lane, green gardens with ping pong tables, children's playground with a tree house and private security 24/7. The space is ideal for groups of friends and families looking to rest and relax in a quiet place with a family atmosphere. The staff and I have put a lot of effort into providing a clean, functional and welcoming place to make you feel at home.

Casita Mora has 3 bedrooms that have been recently renovated, each with a private bathroom, air conditioning and internet access.

The kitchen has everything you need to prepare a delicious breakfast in the morning accompanied by a delicious coffee and start the day exploring the Riviera Maya.

In the afternoons/evenings, enjoy your favorite drink on our terrace located on the third level and lie down in the hammock or on the lounger so you can recharge your batteries for the next day.

If you prefer, we have a small reading room on the second level so you can share the adventures of the day with your friends or family.

We are just 1 mile from restaurants, cinemas, bars and shopping centers and 3.5 miles from the beach and Fifth Avenue.
Tämä loma-asunto sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Plaza 28 de Julio. Majoituspaikassa on saatavilla ulkouima-allas ja pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 4 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 50+ Mbit/s)
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Quinta-puistokatu ja 13 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Playa del Carmenin pääranta
Lomakoti tarjoaa asiakkaiden käyttöön ulkouima-altaan, grillejä ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Ulkouima-allas
  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Tehosekoitin
  • Uuni

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 4 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 4 kylpyhuonetta
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone
  • Pyykinpesutilat

Työtilat

  • Työpöytä

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa

Tekemistä

  • Ekokiertoajeluja lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei häkävaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta, mutta siellä on kaasukäyttöisiä laitteita – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei savuvaroitinta (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole savuvaroitinta)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 12.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Talon säännöt

1. Do not eat or drink in the rooms. 2. Please respect the schedule to reduce noise from 10:00 p.m. to 8:00 a.m.
3. Turn off the air conditioning when you go out. 4. Be very careful with Todo your keys. Lost keys incur a $100 MXN replacement fee.
5. Illegal substances are not allowed on the premises.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tapahtumat

Tapahtumien järjestäminen ei ole sallittua

Tupakointikäytännöt

Tupakointi ei ole sallittu

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole häkävaroitinta mutta että siellä on kaasulaitteita. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa ei ole palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Casita Mora - Renovated house 3BR/4BA/AC – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 2 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua

10/10

Siisteys

10/10

Palvelut/mukavuudet

10/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Alexandra R.

Hyvää: Siisteys, sisäänkirjautuminen, viestintä, sijainti ja listauksen paikkansapitävyys

Good for families

We had a great time here. Stayed for 2.5 months. Got to know the area, found many great restaurants and shops within walking distance (8-10 min). The security guards are very good. Lovely home.
Yöpyi 68 yötä tammikuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

LOURDES

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet, majoituspaikan kunto ja tilat ja viestintä
Gracias la verda mi familia y yo la pasamos súper bn
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2024