Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Boutique-Hotel Style Apt. Sunnyside / Laurelhurst -alueella

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Boutique-Hotel Style Apt. Sunnyside / Laurelhurst -alueella valokuvagalleria

Terassi/patio
1 makuuhuone, silitysrauta/-lauta, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Ulkopuoli
Älytelevisio
Jääkaappi, mikroaaltouuni, kahvin-/teenkeitin, vedenkeitin

Arvostelut

10 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

1 makuuhuone1 kylpyhuone4 henkilöä74 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Kuivausrumpu
  • Pyykinpesukone
  • Pysäköinti saatavilla
  • Keittiö
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Map
Portland, OR
  • Lloyd Center (ostoskeskus)
    ‪4 min ajomatka‬
  • Oregon Convention Center
    ‪4 min ajomatka‬
  • Moda Center
    ‪5 min ajomatka‬
  • Portland, Oregon (PDX-Portlandin kansainvälinen lentoasema)
    ‪16 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Boutique-Hotel Style Apt. Sunnyside / Laurelhurst -alueella

Kävele yksityistä polkua päästäksesi omaan huoneistoosi. Nuku queen-size-vuoteessa, joka on varustettu 800 vuodevaatteella.
Taita täysikokoinen vuodesohva. Keittonurkkausominaisuuksiin kuuluu kahvinkeitin, vedenkeitin, induktioliesi, mikroaaltouuni ja jääkaappi ja pakastin. Seinälle asennettu TV-näyttö vetää ulos ja kääntyy sängystä katselua varten. Ruokailutila sijaitsee lähellä valoa täytettyjä ranskalaisia ovia, joissa on sisäsäleiköt. Suihkuhuoneessa on liukulasiovi. Pesukone ja kuivausrumpu ovat käytettävissäsi kylpyhuoneesi kautta.
Runsaasti kadulla pysäköintitilaa on saatavana talon edessä tai vilkkaina viikonloppuyönä kiinteistön takana olevalla kadulla on aina tilaa.
Asunto saavutetaan jalkakäytävältä, joka alkaa talon oikealta etupuolelta, kun kohtaat sitä. Seuraa polkua takaportaita pitkin ja siirry kosketusnäppäimistöllä käyttämällä antamaamme pääsykoodia.

Pysäköinti: Pysäköinti kadulla. Yleensä edessä ei ole mitään ongelmaa. Joskus viikonloppuisin saattaa olla hieman enemmän tungosta, mutta Alder Ct: llä on aina ylimääräistä tilaa. Portille on pääsy takapihalle.

hinnat:
Katso kuvien alla olevaa välilehteä. Hinnat vaihtelevat kausiluonteisesti.

PET-MAKSUT: (Takapiha on aidattu).
1 päivän lemmikkieläinmaksu 10 dollaria. 2 päivän lemmikkieläinmaksu 20 dollaria muuta kuin asunto 30 dollaria. Tarkista lemmikkimaksu tarvittaessa. Useampi kuin yksi yö vain jättää saldo ennen lähtöä.
Pyydämme laittamaan toimitetun arkin ylös sängylle ja sohvalle, jotta minimoidaan seuraavan vieraamme vaikutus.

Kuljetus Portlandin kansainväliseltä lentokentältä (PDX):
Portlandin kansainvälinen lentokenttä (PDX) on vain 20 minuutin taksimatkan päässä (hinta noin 32 dollaria)
20 dollarin kiinteä maksu, jos haluat, että Art tulee hakemaan sinut.
Vaatii ennakkoilmoituksen.

Naapurusto:
Portlandin historiallinen Laurelhurst-puisto on vain 4 korttelin päässä pohjoiseen, ja siellä on bukolisia kävelyreittejä, tennistä, koripalloa ja hevosenkenkäkenttiä. Kävele kauniin ankan täytetyn järven ympärillä, jonka keskellä on saari. Se on hieno paikka koiran kävelylle ja lenkille.
Kahden korttelin päässä on monia upeita ainutlaatuisia ravintoloita ja putiikkeja. Siellä on upea kesäkatumessu, jossa on paikallisia myyjiä, ruokakärryjä ja ilmaisia live-esityksiä.
Lähistöllä, vielä muutaman korttelin etelään, trendikkäät Hawthorne- ja Division-kaupunginosat ovat myös kuuluisia selaamisesta, syömisestä ja ostoksista. Bussipysäkki keskustaan on 3 korttelin päässä. Hollywood-alue Trader Joe'sin kanssa on 2 mailia pohjoiseen. Market of Choice on uusi ja 10. ja Belmont. HMart on nyt avattu 33. ja Belmonth
Whole Foods on noin 6 korttelin päässä 29. ja Burnsidessa.

Pyörä PDX:
Suunnittele seuraava seikkailusi ja tutustu parhaisiin onnellisiin hetkiin, mikronäytteisiin ja herkkuihin pyöräkeskeisessä kaupungissa. Meillä on paljon oppaita, joita voit käyttää referenssinä tai yksinkertaisesti puhua kanssamme, ja voisimme mielellämme jakaa suosikki pyöräreittejä ja syömiä! Kun sää on mukava, kutsumme sinua käyttämään kolmea tarjoamaamme kaupunkipyörää tutustumaan, imbibeerumaan ja nauttimaan kaikesta upeasta Kaakkois-Portlandin tarjonnasta!

HUOMAUTUS: Meillä on kaksi koiraa. Tucker on 6-vuotias ja erittäin käyttäytyvä. Meillä on Nikki, joka on 2 vuotta ja on alueemme verkkovierailija-maskotti.
He nousevat noin 7ish pottaiseksi takaisin. Päästimme heidät vain etuovesta ja he tulevat takaisin. Hän vetää häntä ja paini hänen kanssaan matkalla takaisin sisäänkäynnin alueen ja keittiön lattian läpi ennen aamiaista. Tämän seurauksena lattialla on jyriseviä ääniä ja ehkä hän murisee kohti Tuckeria. Tämä kestää vain muutama minuutti joka kerta. Jälkeenpäin he tulevat takaisin yläkertaan hypätäkseen sängylle ja chilliin. Joten pyydämme anteeksi etukäteen häiritsemään unta. Hei, minun on myös noustava aina. Ei aina hauskaa.
Valkoisessa astiassa on korvatulpat. Toivottavasti sen kypsymisen jälkeen se kapenee.

Siivousmaksu: 30 dollaria

Lisäsimme 5 jalkaa. seinäpeili lipaston oikealla puolella vs. kuvassa näkyvä vesiputouskuva.

PALAUTUSPOLITIIKAN ILMOITUS:
Meiltä veloitetaan varausmaksut ja verot, eikä minulla ole mitään keinoa vangita tätä uudelleen. Joten jos joudut peruutuskäytäntöön, huomaa, että osa siitä 100% tai lähetetystä prosenttimäärästä vähenee tällä summalla.
Tämä loma-asunto on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Belmont. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
  • Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla keittonurkkaus, pyykinpesukone/kuivausrumpu ja patio
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
  • Sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Oregon Convention Center ja 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Moda Center
Tämä loma-asunto tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoittaja

Art Fleming

Puhutut kielet

Englanti

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rantatuolit

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Pysäköinti kadulla saatavilla
  • Autoa ei tarvita
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittonurkkaus

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Pakastin
  • Tehosekoitin
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Älytelevisio

Ulkotilat

  • Aidattu piha
  • Patio
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone/kuivausrumpu
  • Pyykinpesutilat

Työtilat

  • Työtuoli

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa
  • Kylässä
  • Maaseudulla
  • Sairaalan lähellä
  • Terveys-/kauneushoitolan lähellä

Tekemistä

  • Polkupyöriä
  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Koripallomahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Luiistelumahdollisuus lähistöllä
  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Teemapuisto lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Palosammutin
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Polkupyöriä
  • Puutarha
  • Yksikön koko: 74 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaat saavat pääsykoodin
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Uloskirjautumisohjeet

Isäntä edellyttää, että suoritat seuraavat toimet ennen uloskirjautumista:
Poista tähteeksi jääneet ruoat ja juomat
Sammuta valot ja lukitse ovet

Sisäänpääsy

Pääsykoodi

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
  • Majoittajan kommentti: Tucker is 7 and Nikki is 3

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Asiakkaat saavat pääsykoodin. Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 14-214866-000-00-HO

Lisämaininnat

  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Boutique-hotel Style Apt. Sunnyside/laurelhurst Area House
Boutique-hotel Style Apt. Sunnyside/laurelhurst Area Portland
Boutique-hotel Style Apt. Sunnyside/laurelhurst Area
hotel Style Apt Sunnysilaurel

Pet friendly apartment with covered patio and fenced-in yard. – arvostelut

Arvostelut

10

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 274 kautta 294 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 16 kautta 294 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 4 kautta 294 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 294 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 294 arvostelua

10/10

Siisteys

10/10

Henkilökunta ja palvelu

9,8/10

Palvelut/mukavuudet

10/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,8/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

10/10 Loistava

William A.

Hyvää: Siisteys

Awesome home base

I drove my dogs up to visit friends in the area and this was perfect for our stay. Property was clean and cozy. The gated backyard is a huge benefit for traveling with dogs! The owners were very welcoming and dog owners as well
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Byung C., Burlingame, California

Hyvää: Siisteys

Wonderful little place

Great for two adults and our little dog. A little cramped to have a third adult but we knew that going in. The backyard is very tranquil.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Sarah Baucum O.

Hyvää: Siisteys

Portland OR

Great stay in Portland. Perfect location for walking to many restaurants and shops. Accommodations were cozy and quiet and the bed was really comfortable.Recommend 10/10!
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Rebecca S., Spokane

Hyvää: Siisteys

Our dog loved it!

A great place for our quick trip! Our dog loved the fenced in yard. Laurelhurst park is close by. Good food options nearby on Belmont. We took the bus to Providence Park, about 25 mins each way. Such a convenient way to go to and from a Thorns game! Also, the Thorns won! We look forward to coming back and staying here for another trip in the future.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Natalie B.

Hyvää: Siisteys

Pawsitively adorable

Beautiful place to stay, great location and very dog friendly
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

david m.

Hyvää: Siisteys

Absolutely Amazing

Easy set up and they communicate very well.Beautiful, clean, quiet! Also a wonderful location in a adorable neighborhood!!Tons of businesses a few blocks away for coffee, food, bars and a Korean grocery store.I would love to stay there again!!
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Shawn M.

Hyvää: Siisteys

Great Little Hideout!

Great spot for basecamp city exploration when traveling with family and dogs. Awesome dog friendly outdoor space. Clean, quiet, and cozy.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Meredith F.

Hyvää: Siisteys

Great place

Great place in a great area.
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Denise H.

Hyvää: Siisteys

Would stay at this property again.

The apartment was clean and well stocked with anything we might need. I would stay at this property again.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

David M., Sammamish, WA, USA

Hyvää: Siisteys

Nice host with good communication

Despite it being a quiet street with nice neighbors (I chatted with a few of them), we had the back luck that a drunk driver hit our car where it was parked. Art was helpful, communicative, and very accommodating. He even offered a free extra night's stay to get my affairs in order. I didn't end up needing this, but it was a generous offer. I'd definitely stay here again.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Alexandra B.

Hyvää: Siisteys

Wonderful!!

Beautiful property! Very clean and cozy and welcoming! We will definitely return!
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Lukas A.

Hyvää: Siisteys

6/5 STARS

Best place for my family to relax for a weekend. Per friendly to the max and the fenced back yard was really nice . Will definitely be coming back here in the future.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Joanne F.

Hyvää: Siisteys

Perfect haven in quaint SE Portland Neighborbood

I really enjoyed my stay at this property. The bed was comfy, there was good lighting throughout and a cozy sofa in front of the TV to get through a bit of jetlag. The neighborhood is very walkable -- just a quick 5 minute jaunt to my son's home. The washer/dryer and the extra coffee, tea and treats were very appreciated. Glad I could adjust the heat - it was a cold and rainy PNW weekend. An additional heater in the bathroom would have been heaven.
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Brian H.

Hyvää: Siisteys

Great location

Came to town to get my tattoo sleeve worked on - the location was close to the studio and was nice and quiet
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Sara K.

Hyvää: Siisteys

Alder St Apt

The apartment was comfortable, and the hosts were accommodating and responsive.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

10/10 Loistava

john t.

Hyvää: Siisteys

Perfect

Perfect getaway. My wife's sister was originally going to join us, and the accomodations would have worked well fir that too. We're likely to return in the future.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

10/10 Loistava

John P.

Hyvää: Siisteys

Great place to stay with canines

The owners were very helpful and fellow dog lovers, they took great care of their dogs and property!
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Kimberly G.

Hyvää: Siisteys

Wonderful pet-friendly place

Super hospitality by the host! Sparkling clean unit and great space for our little dogs to romp in the yard
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Laura L.

Hyvää: Siisteys

Amazing

This place was wonderful. I was surprised how accommodating it was. I feel like im part of the hosts family. Just all around perfect experience with my first city experience with my family.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Kathryn J.

Hyvää: Siisteys

Great and cozy location!

We had a great visit! The location was close enough to Seattle to go into the city for a day but was in a nice suburb with a variety of places to try. The check-in process was so easy, and the hosts were responsive and checked in often.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Britt W.

Hyvää: Siisteys

Cleanest place we’ve stayed yet!

This downstairs place was PERFECT for us two and our dog. The yard is a great size and the unit was so well kept and clean!! Had everything we needed. The bed was very cozy! We ended up grabbing a couple of their business cards to recommend to friends and family visiting Portland.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Laura H.

Hyvää: Siisteys

Portland getaway

We really enjoyed our stay. Loved the quiet and the outdoor space was very inviting. Hosts were responsive to all inquiries and the dogs were fun!
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Emily R.

Hyvää: Siisteys

Lovely home in a hidden gem of a neighborhood

So many wonderful things nearby, super accessible and friendly. Art and their spouse are an unbelievably kind host! thanks for helping our XOXO be super memorable and stress free!
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024

8/10 Hyvä

Kim K., San Francisco

Hyvää: Siisteys

simple and perfect

The pet friendly basement apartment was that. It was easy and simple. My daughter enjoyed the snacks. I appreciated the amenities. Close to most things in Portland. I prefer NE, but would recommend this VRBO, especially if you have a pet.
Yöpyi 6 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Stephen L., Central Coast, CA

Hyvää: Siisteys

A Favorite Stay on a PNW Road Trip

We loved the little carrion in a cool neighborhood with restaurants in walking distance. Art welcomed us, shared a glass of wine and provided restaurant suggestions. Very comfortable bed, and a closed yard for our poor dogs who travelled 2500 miles with us. Highly Recommend!
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024