Villa Nemo on merenpohjainen huvila, jossa on suuret terassit, infinity-allas, puutarha ja suuri hedelmäpuutarha, kaikki vieraiden yksinomaiseen käyttöön (koko talo on varattu vain yhdelle perheelle tai ryhmälle).
Jokaisessa huoneessa on etelään ja sekä makuuhuone ja tärkein oleskelutila ovat suora pääsy terasseille.
Tärkein terassi on varjostettu kahdella sisäänvedettävällä markiisit, täydellinen lounaiden auringossa. Kaksi isoa kylpyhuonetta, yksi kylpyhuone, makuuhuone, täysin varustettu keittiö Nespresso-kahvinkeitin, taulu-tv pääsalissa ja ilmainen wifi.
Kaikissa portaissa on lapsiturvalliset portit ja kaikki terassit ovat täysin aidattu.
Pysäköintipaikat sijaitsevat huvilan seinissä ja pääsee kauko-ohjatun portin kautta. Sähköajoneuvojen hitaus latautuu.
Huomioithan, että kukkulalla sijaitsevan huviveneen pääsy on suhteellisen jyrkän tien kautta, joka haarautuu Via Aurelilta. Jokainen voi tehdä kävelymatkan rannalle ja takaisin taloon, mutta se vaatii tietysti hieman vauhtia ylämäkeen.