Hotel Los Corales

2.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Los Corales valokuvagalleria

Kuisti
Neljän hengen huone, 2 keskisuurta parisänkyä | Minibaari, työpöytä, pimennysverhot, ilmainen Wi-Fi
Ulkopuoli
Parveke
Kahden hengen huone, 2 yhden hengen sänkyä | Minibaari, työpöytä, pimennysverhot, ilmainen Wi-Fi

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Pyykinpesu
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Carretera Principal West End, Roatan, Bay Islands, 33132
  • Place, Roatánin meripuisto
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, Bahía de la Media Lunan ranta
    ‪8 min kävelymatka‬
  • Place, Elävät puutarhat
    ‪19 min kävelymatka‬
  • Airport, Roatan (RTB-Juan Manuel Galvezin kansainvälinen lentokenttä)
    ‪27 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen huone, 1 keskisuuri parisänky

8,6 kautta 10
Loistava
(4 arvostelua)
  • 17 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen huone, 2 yhden hengen sänkyä

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 15 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Neljän hengen huone, 2 keskisuurta parisänkyä

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(4 arvostelua)
  • 23 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Los Corales

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu mikroaaltouuni yleisissä tiloissa, concierge-palvelut ja kuivapesulapalvelu. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti ja ilmainen rantakuljetuspalvelu. Lisäksi majoituspaikassa on kiertoajelu-/lippupalvelu, elintarvikemyymälä ja tallelokero vastaanotossa.
Hotel Los Corales tarjoaa 11 ilmastoitua huonetta, joihin on kulku ulkokäytävän kautta ja joissa on minibaari ja hiustenkuivaaja. Huoneessa on parveke tai terassi. 32-tuumainen taulutelevisio, kaapelikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Siivous on saatavilla päivittäin.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Hotel Los Corales sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Bahía de la Media Lunan ranta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ilmaiset rantakuljetukset.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Sijaitsee vain 1 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Bahía de la Media Lunan ranta ja 13 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Bahía Oesten ranta
  • Ilmaiset rantakuljetukset
Hotel Los Corales tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin, myyntiautomaatin ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Hotel Los Corales tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös concierge-palvelut, kuivapesulan/pesulapalvelut ja elintarvikemyymälän. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.

Tämä hotelli on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta
  • Ilmaiset rantakuljetukset
  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Perheystävällinen

  • Elintarvikemyymälä

Mukavuudet

  • Elintarvikemyymälä
  • Jaettu mikroaaltouuni
  • Matkatavarasäilytys
  • Myyntiautomaatti
  • Opaskirjoja
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Pankkiautomaatti
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Terassi

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin

Muuta

  • Hyttysverkot
  • Rakennettu vuonna 2016
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen taulutelevisio ja premium-kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Minibaari
  • Ravintolaoppaita

Muuta

  • Ilmastointi
  • Sisäänpääsy ulkoisten käytävien kautta
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 13.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 19.00.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 48 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 7.00–19.00
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 19.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 11 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 20.00 USD per ajoneuvo yhteen suuntaan

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Hotel Los Corales tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon 48 tuntia ennen saapumista antaaksesi saapumistietosi. Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 7.00–19.00.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 19.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Yksi korkeintaan 11 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Los Corales Roatan
Los Corales Roatan
Hotel Los Corales Hotel
Hotel Los Corales Roatan
Hotel Los Corales Hotel Roatan

Hotel Los Corales – arvostelut

Arvostelut

8,4

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 65 kautta 128 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 40 kautta 128 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 12 kautta 128 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 4 kautta 128 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 7 kautta 128 arvostelua

9,0/10

Siisteys

8,8/10

Henkilökunta ja palvelu

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

8,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Kwame

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great Staff
Yöpyi 8 yötä joulukuussa 2025

6/10 OK

Yehlen

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys
Rooms are at the 3rd floor of the building, no elevator so you need to carry your luggage thru stairs. No drinking water available in the room. A bit noisy bec its close to hway.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025

10/10 Loistava

Marina

Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025

10/10 Loistava

Jeremiah

Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

10/10 Loistava

THAYNE

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
The rooms were clean, and the beds were comfortable. Our air conditioner worked well. The hotel is located along the main road to West End, and can be somewhat noisy with loud motor bikes, but this noise level would be the same at other properties as well. The shower water was decently hot and the shower was a large walk-in type. The room fridge worked, and there was no microwave. Filtered water was available in the office. At night, a security guard stayed on the property. The walk to Half Moon Bay was about six minutes. The gas station near the hotel has a lot of good food choices. The chinese restaurant on the first floor was really good, but be prepared for a lot of food. All things considered, this was the perfect hotel for our scuba vacation.
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2025

10/10 Loistava

Marina

Liikematkailija, Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great please
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Davy

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Everything was great location is very convenient and close to the beach in west end
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

4/10 Huono

George

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Did not like it at all,4 set of long steps to get to your room,poor shower and staff lives at 8 pm...also expensive to get to from the airport
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Kira

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice property, it’s kind of on a Main Street (I guess) so you hear a little bit more of the scooters at night but everyone is usually in by 12/1 am. I felt safe. It was about a 5-7 minute walk uphill (not bad at all) to west bay beach. I loved it, and will be revisiting
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

carlos

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great spot!

Clean and good location to half moon bay. 2 blocks of walking, safe area. Food all around.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Rajaah

Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Rajaah

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Santos Gustavo

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025

2/10 Hirveä

Karol

Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

6/10 OK

Rene

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Fue una experiencia diferente. No me abaso tanto en el hotel me abaso en las playas. Pero ya no se ba apoder viajar a Roatán muchos me dijero cuando me yebaban en taxi que las playas tienen dueño. Osea todo esta privatizadas ya no hay para escojer de decir bamos a bañar ayi. La verdad es una lastima.
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Lisa

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2025

6/10 OK

Stephanie

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The property has all the basic needs, hot shower, comfy bed, spacious rooms. Hotel is in the 3rd floor of the turtle building so be prepared to climb sets of stairs. When we walked in the rooms smelled clean with a bleach smell. Eventually through our stay we did get really bad smells of sewage and old dirty pipes. We did let the staff know, they said they were being fixed. Other than that the place doesn’t offer any restaurant or food, but there is a small Asian restaurant in the first floor and a gas station right next door. It is conveniently located super close to the famous west end bars and restaurants. If you’re traveling on a low budget, this is the place for you.
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Rubén

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Súper excelente todo
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Rosemary

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good affordable place
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Rubén

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Super limpia y la mejor Atención
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Carolina

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
The staff was very friendly, the room was really nice, it was clean. The hotel is located on a main road so it was noisy
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Dana

Yöpyi 5 yötä maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

mitchel

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean rooms, air conditioning, friendly staff, short walk to the beach and restaurants. Good price
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

6/10 OK

Carolina

Matkusti ryhmän kanssa
Not keep clean I expected better
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

mitchel

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Simple clean rooms, good bed, mini fridge, and AC. Short walk to the beach and all the shops/restaurant. Good price. Hotel is on the third floor and there is no elevator, not a problem for us but good for people to be aware of.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025