Huoneistohotelli

Dormio Resort Les Portes du Grand Massif

Valitse pÀivÀt nÀhdÀksesi hinnat

Majoituspaikan Dormio Resort Les Portes du Grand Massif valokuvagalleria

32–tuumainen taulutelevisio, jossa satelliittikanavat
Terassi/patio
32–tuumainen taulutelevisio, jossa satelliittikanavat
SisÀporeallas
Terassi/patio

Huoneistohotelli

1 makuuhuone5 henkilöÀ40 mÂČ

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Baari
  • Kuntosali
  • Keittiö
  • LemmikkiystĂ€vĂ€llinen
  • Ulkotilat
  • PysĂ€köinti sisĂ€ltyy hintaan

Tutustu alueeseen

Map
Les Gérats, Rte de Flaine, Araches-la-Frasse, Arùches-la-Frasse, 74300
  • Flainen hiihtokeskus
    â€Ș1 min kĂ€velymatka‬
  • Golf Flaine Les Carrozin golfkenttĂ€
    â€Ș8 min kĂ€velymatka‬
  • Samoens-laskettelukeskus
    â€Ș46 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Huoneisto, kylpyhuone makuuhuoneen yhteydessÀ, vuoristonÀköala (avec terrasse)

  • 40 mÂČ
  • 1 makuuhuone
  • 5 henkilöÀ

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Dormio Resort Les Portes du Grand Massif

Laskettelukohde, jonka palveluihin/mukavuuksiin kuuluvat ravintola ja baari/lounge
TÀmÀ huoneistohotelli sijaitsee lÀhellÀ rinteitÀ ja tarjoaa asiakkailleen baarin, jossa voit rentoutua rinteissÀ vietetyn pÀivÀn jÀlkeen. Huoneistossa on keittiö, jossa on jÀÀkaappi, sekÀ ruokailualue, taulutelevisio ja satelliittikanavat. Asiakkaiden kÀytössÀ on oleskelualue ja espressokone.
Huoneissa on espressokoneet. Huoneissa on oleskelualue. Keittiö, jossa jÀÀkaappi ja erillinen ruokailualue.

Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku. 32-tuumainen taulutelevisio, satelliittikanavat.

TÀssÀ huoneistohotellissa kÀytössÀsi on hiihtoyhteys rinteeseen ja kuntosali.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan pÀÀllÀ tai sen lÀhistöllÀ, ja ne saattavat olla maksullisia.

TÀmÀ huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kÀvelymatkan pÀÀssÀ kohteesta Flainen hiihtokeskus. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen omatoimisen pysÀköinnin sekÀ ravintolan ja kuntosalin. Huoneistossa tarjoaa asiakkaiden kÀyttöön muun muassa keittiön ja taulutelevision.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, ruokailualueen ja oleskelualueen
  • Ilmainen omatoiminen pysĂ€köinti
  • Voit tilata itsellesi syötĂ€vÀÀ majoituspaikan ravintolassa tai vaihtoehtoisesti nauttia juoman sen baarissa/loungessa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat hissi ja terassi
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla kuntosali, hiihtoyhteys rinteeseen ja hiihtovĂ€lineiden vuokrausmahdollisuus
  • Sijaitsee kivenheiton pÀÀssĂ€ kohteesta Flainen hiihtokeskus ja 7 minuutin kĂ€velymatkan pÀÀssĂ€ kohteesta Golf Flaine Les Carrozin golfkenttĂ€
  • Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisĂ€maksusta
TÀmÀ huoneistohotelli tarjoaa asiakkaidensa kÀyttöön hiihtoyhteyden rinteeseen ja kuntokeskuksen. Majoituspaikasta löytyy ravintola. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistÀ.

TÀmÀ huoneistohotelli tarjoaa asiakkaiden kÀyttöön myös terassin ja hissin. Omatoiminen pysÀköinti on ilmainen.

TÀmÀ huoneistohotelli sallii tupakoinnin merkityillÀ alueilla.

Majoituspaikassa on ravintola.

Puhutut kielet

Englanti, ranska, italia ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Hiihto

  • Hiihtoalue lĂ€histöllĂ€
  • HiihtorinteitĂ€ lĂ€histöllĂ€
  • HiihtovĂ€lineiden vuokrausmahdollisuus
  • Hiihtoyhteys rinteeseen
  • LĂ€hellĂ€ hiihtomahdollisuutta

PysÀköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan pÀÀllĂ€ ilmainen omatoiminen pysĂ€köinti

Keittiö

  • Espressokeitin
  • JÀÀkaappi
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Baari/aulabaari
  • Ravintola

Makuuhuoneet

  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • Kylpyamme tai suihku

Oleskelutilat

  • Erillinen oleskelualue
  • Erillinen ruokailualue

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen taulutelevisio ja satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Puutarhakalusteet
  • Terassi
  • Terassi/patio

Ilmastointi ja lÀmmitys

  • LĂ€mmitys

Lemmikit

  • LemmikkiystĂ€vĂ€llinen
  • Vain kissat ja koirat tervetulleita
  • Maksu: EUR 35 per lemmikki per yöpyminen
  • AvustajaelĂ€imistĂ€ ei veloiteta maksuja

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytÀÀ tiettyjĂ€ esteettömyyspalveluita, ilmoita niistĂ€ majoituspaikkaan kĂ€yttĂ€en varauksen tekemisen jĂ€lkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Hissi
  • Hyvin valaistu kulkuvĂ€ylĂ€ sisÀÀnkĂ€ynnille
  • PÀÀsy pyörĂ€tuolilla (rajoituksia saattaa olla)
  • MÀÀrĂ€tyt tupakointialueet

Sijainti

  • Vuoristossa

TekemistÀ

  • Hiihto-/lasketteluvĂ€lineiden vuokraus
  • Hiihtoyhteys rinteeseen
  • Kuntosali
  • Talviurheiluvarusteita
  • Kelkkailumahdollisuus lĂ€histöllĂ€
  • Moottorikelkkailumahdollisuus lĂ€histöllĂ€

Turvallisuusominaisuudet

  • HĂ€kĂ€varoitin (majoittaja on ilmoittanut, ettĂ€ majoituspaikassa on hĂ€kĂ€varoitin)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

KÀytÀnnöt

SisÀÀnkirjautuminen

SisÀÀnkirjautuminen alkaa: klo 16.00. SisÀÀnkirjautuminen pÀÀttyy: klo 0.00.
Aikainen sisÀÀnkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Aikaisen sisÀÀnkirjautumisen hinta: 35 EUR
Kontaktiton sisÀÀnkirjautuminen saatavilla
SisÀÀnkirjautujien alaikĂ€raja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
MyöhÀinen sisÀÀnkirjautuminen riippuu saatavuudesta
LisÀmaksu myöhÀisestÀ uloskirjautumisesta: 35 EUR

SisÀÀnkirjautumisen erikoisohjeet:

TÀssÀ majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisÀÀnkirjautumisaikoina, he saavat sisÀÀnkirjautumisohjeet ja ohjeet turvalokeron kÀyttÀmiseen sÀhköpostitse aikaisintaan 7 pÀivÀÀ ennen saapumista. sisÀÀnpÀÀsy tapahtuu yksityisen sisÀÀnkÀynnin kautta.
Ota majoituspaikkaan yhteyttÀ ennen matkaasi kÀyttÀen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 22.00 jÀlkeen

SisÀÀnpÀÀsy

Turvalokero, yksityinen sisÀÀnkÀynti

Lemmikit

  • Lemmikit: 35 EUR per lemmikki per yöpyminen
  • Vain koirat ja kissat sallitaan
  • AvustajaelĂ€imistĂ€ ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • LisĂ€-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • VauvansĂ€nkyjĂ€ ei ole saatavilla.

Maksutavat

TÀrkeÀÀ tietoa

LisÀmaksut

Asiakkaita pyydetÀÀn maksamaan seuraavat lisÀmaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimĂ€ vero: 4.80 EUR per henkilö per yö. TĂ€tĂ€ veroa ei peritĂ€ alle 18 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisÀmaksut

Alla mainitut lisÀ- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun kÀytön tai sisÀÀn- tai uloskirjautumisen yhteydessÀ.

  • Lemmikit: 35 EUR per lemmikki per yöpyminen
  • AvustajaelĂ€imistĂ€ ei veloiteta lisĂ€maksuja
  • Aikainen sisÀÀnkirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 35 EUR
  • MyöhĂ€inen uloskirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 35 EUR

TÀmÀ ei vÀlttÀmÀttÀ ole kattava luettelo. LisÀ- ja takuumaksut voivat muuttua, eivÀtkÀ ne vÀlttÀmÀttÀ sisÀllÀ veroja.

HyvÀ tietÀÀ

TÀtÀ majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankÀynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
LisÀhenkilöistÀ saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
SisÀÀnkirjautumisen yhteydessÀ saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekÀ pankki- tai luottokortti tai kÀteisellÀ maksettava takuumaksu mahdollisten lisÀmaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisÀÀnkirjautumishetkellÀ, ja niistÀ saatetaan veloittaa lisÀmaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
TÀmÀ majoituspaikka hyvÀksyy luottokortit. KÀteismaksuja ei hyvÀksytÀ.
Majoittaja on ilmoittanut, ettÀ majoituspaikassa on hÀkÀvaroitin
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
TÀssÀ majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivÀt saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttÀvÀÀ asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttÀ majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
TÀssÀ majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Klo 22.00 jÀlkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttÀ etukÀteisjÀrjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttÀ kÀyttÀen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisÀÀnkirjautumisaikoina, he saavat sisÀÀnkirjautumisohjeet sekÀ ohjeet turvalokeron kÀyttÀmiseen sÀhköpostitse. Asiakkaat pÀÀsevÀt sisÀÀn majoitustilaan yksityisen sisÀÀnkÀynnin kautta.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskÀytÀntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien sÀÀdösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

LisÀmaininnat

  • Kansallisten sÀÀdösten vuoksi paikan pÀÀllĂ€ maksettavat summat eivĂ€t voi ylittÀÀ 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisĂ€tietoja asiasta ottamalla yhteyttĂ€ majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellÀ

Dormio Les Portes Du Massif
Dormio Resort Les Portes du Grand Massif Aparthotel
Dormio Resort Les Portes du Grand Massif Araches-la-Frasse

Dormio Resort Les Portes du Grand Massif – arvostelut

Arvostelut

5,8
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 7 arvostelua
Arvosana 8 - HyvÀ. 2 kautta 7 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 2 kautta 7 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 3 kautta 7 arvostelua
Arvosana 2 - HirveÀ. 0 kautta 7 arvostelua

5,0/10

Siisteys

4,0/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

4/10 Huono

John

Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 4 yötÀ huhtikuussa 2025

4/10 Huono

Nathan

Matkusti perheen kanssa

Poor service and communication

No joining instructions were sent prior to arrival. The resort had no idea of the booking because it was a private apartment rented out on Hotels.com by another company. I had to call to get someone to tell me how to gain access to the apartment. The resort were going to charge me for parking but I showed that the listing stated parking was included. When we got into the apartment there were no towels or bedding. Had to call again. Was told that the listing stated that this was not included. That is not true. I had to go to the resort and ask to rent towels and bedding which cost an additional EU 47 and I had to pay a cash deposit (which I did not have). Then during the stay the hot water tank started making loud noises all night that kept us awake. In the morning the tank had leaked water all over the floor. I turned the electricity supply to the tank off for safety reasons. Informed the management company about the problem. They did not respond. Left very disappointed with the entire experience. This is the worst experience I have had in the many hotels.com bookings I have had over many years.
Yöpyi 3 yötÀ tammikuussa 2025

4/10 Huono

Fintan

Huonoa: Siisteys ja huoneen mukavuus

Separate building to the resort

Be careful booking this location the room and resort were great but our building was under separate ownership which meant it was fully self catered the there were no towels no sheets for the beds only the duvet and pillows which were stained and not pleasant to sleep on. We found a cockroach in one of the kitchen appliances and there was no way of getting service from reception as they had nothing to do with the building/room. Be careful staying here
Yöpyi 5 yötÀ tammikuussa 2025

8/10 HyvÀ

HEE JIN

Matkusti perheen kanssa
HyvÀÀ: Huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötÀ kesÀkuussa 2023

8/10 HyvÀ

Marie

HyvÀÀ: Huoneen mukavuus

Séjour agréable

Aucun problÚme, séjour agréable Par contre, un petit kit vaisselle (dosette vaisselle, éponge, serviette) serait apprécié. Idem, un rouleau de papier WC serait également un minimum
Yöpyi 2 yötÀ elokuussa 2022

6/10 OK

MarlĂšne

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys

TrÚs décevant

TrĂšs déçue. Manque total de mĂ©nage. Matelas tachĂ©. Toilettes dĂ©goĂ»tantes. Moquette pareil. Odeur d’égouts dans la chambre et le sĂ©jour car cumulus dans la chambre. Canalisations de cuisine inappropriĂ©e. Salle de bain avec morceaux de verre au sol. SĂ©jour payĂ© avant d’y mettre un pied et aprĂšs dĂ©brouillez vous. Salon de jardin insuffisant en nombre et cassĂ©. Description des services non conformes. Je ne recommande absolument pas.
Yöpyi 5 yötÀ elokuussa 2022

6/10 OK

Martin

HyvÀÀ: Huoneen mukavuus

Wir nicht noch einmal.

Man sollte unbedingt beachten, dass das App. nicht Teil des Dormio Resorts ist. Erst mit Hilfe der Rezeption haben wir die Wohnung gefunden. Die Wohnung ist groß und etwas abgewohnt.
Yöpyi 1 yön heinÀkuussa 2022