Hostal Bambu

2.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hostal Bambu valokuvagalleria

Näkymä ikkunasta, jossa näkyy laatoitettu katto, mahdollisesti terassi tai parveke, ja taustalla auringonlasku.
Huoneessa on riippumatto, sänky ja pieni ovi, joka johtaa toiseen huoneeseen.
Huoneessa on bambusta tehdyt kattopalkit, useita sänkyjä, joissa on kukalliset vuodevaatteet, peili ja seinä, jossa on tiikeri-aiheinen seinämaalaus.
Keittiössä on laatoitettu lattia, puukaapit, jääkaappi ja erilaisia keittiövälineitä hyllyillä.
Ravintolassa on värikäs, geometrisesti kuvioitu seinä, musta ovi ja pöytä, jonka päällä on punavalkoinen pöytäliina.

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Aamiainen saatavilla
  • Pyykinpesu
  • Siivous

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
6-78 Cra. 13, San Agustín, Huila, 418060
  • Place, Fundación Kafka
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Parque San Martín
    ‪12 min kävelymatka‬
  • Place, San Agustinin arkeologinen puisto
    ‪18 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen deluxe-huone

  • 18 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Neljän hengen economy-huone

  • 24 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 yhden hengen suurta sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kahden hengen deluxe-huone, vuoristonäköala

  • Näkymä vuoristoon
  • 24 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kolmen hengen comfort-huone, vuoristonäköala

  • Näkymä vuoristoon
  • 24 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen suuri sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Neljän hengen comfort-huone, vuoristonäköala

  • Näkymä vuoristoon
  • 24 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 2 yhden hengen suurta sänkyä
  • Ilmainen Wi-Fi

Kolmen hengen deluxe-huone

  • 24 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen suuri sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Yhteismajoitus

  • Näkymä vuoristoon
  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Yhteismajoitus

  • Näkymä vuoristoon
  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hostal Bambu

Tämän hostellin palveluihin kuuluu pyykinpesutilat, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on puutarha.
Hostal Bambu tarjoaa 9 huonetta. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 25+ Mbit/s). Siivous on saatavilla päivittäin.
Hostal Bambu sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Fundación Kafka. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja aamiaisen (lisämaksusta).
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 25+ Mbit/s)
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Fundación Kafka ja 13 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Parque San Martín
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
Hostal Bambu tarjoaa asiakkaiden käyttöön kiertoajelu- tai lippupalvelun, puutarhan ja pyykinpesutilat. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.

Tämä hostelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia paikallisen aamiaisen joka päivä klo 8.00–12.00.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 25+ Mbit/s
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen, kattamaton ja omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla paikallisen keittiön mukainen aamiainen lisämaksusta klo 8.00–12.00; 10 000 COP per henkilö

Perheystävällinen

  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Lukolliset lokerot
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Puutarha

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • Merkityt tupakointialueet (sakkomaksu)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 6.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 22.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Lemmikit

  • Lemmikit: 10000 COP per lemmikki (vaihtelee yöpymisen keston mukaan)
  • Korkeintaan 1 lemmikkiä
  • Lemmikkejä ei saa jättää valvomatta
  • Vain tietyissä huoneissa
  • Voit pyytää lemmikille sopivaa huonetta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Sinua saatetaan pyytää maksamaan seuraava maksu majoituspaikassa: Kolumbian arvonlisävero (19 %). Arvonlisävero ei välttämättä koske matkailijoita, jotka ovat varanneet turistimatkapaketin (majoituksen sekä muun matkapalvelun), jotka maksavat ulkomaisella kortilla tai pankkisiirrolla ulkomailta sekä esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin osoittaakseen, että he eivät ole Kolumbian asukkaita.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu paikallisesta aamiaisesta: noin 10000 COP per henkilö
  • Lemmikkimaksu: 10000 COP per lemmikki (vaihtelee yöpymisen keston mukaan)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Klo 22.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 28527
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Jos matkustat lapsen kanssa, majoituspaikka saattaa vaatia sinua esittämään seuraavat asiakirjat: Kolumbiaan alle 18-vuotiaan lapsen kanssa matkustavia vanhempia voidaan pyytää esittämään lapsen syntymätodistus ja kuvallinen henkilöllisyystodistus (ulkomaalaisilta vierailta passi) sisäänkirjautumisen yhteydessä. Jos sukulainen tai huoltaja matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, sukulainen tai laillinen huoltaja voi joutua esittämään molempien vanhempien allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan ja kopion molempien vanhempien henkilöllisyystodistuksista. Jos vain toinen vanhemmista matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, hän voi joutua esittämään toisen vanhemman allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan. Lasten kanssa matkustavien asiakkaiden tulee olla yhteydessä Kolumbian konsulaatin toimistoon ennen matkaa saadakseen lisäohjeita.
  • Lemmikkejä saa tuoda vain tiettyihin huoneisiin. Voit pyytää tällaisen huoneen ottamalla majoituspaikkaan suoraan yhteyttä soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta).

Hostal Bambu – arvostelut