Kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa, pyykinpesutilat ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on pankkiautomaatti/pankkipalvelut ja myyntiautomaatti.
Red Roof Inn San Antonio - Airport tarjoaa 135 huonetta, joissa on ilmastointi. 32-tuumainen taulutelevisio, kaapelikanavat ja maksulliset elokuvat.
Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous on saatavilla päivittäin.
Red Roof Inn San Antonio - Airport on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Alamo Heights Tennis Center. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja pyykinpesutilat.
Ilmainen Wi-Fi
Ilmainen omatoiminen pysäköinti ja pysäköinti matkailuautoille, busseille ja rekoille
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat, hissi ja pankkiautomaatti
Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan siisteistä huoneista ja avuliaasta henkilökunnasta
Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta North Star Mall (ostoskeskus) ja 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta San Antonio Zoo and Aquarium
Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
Red Roof Inn San Antonio - Airport tarjoaa asiakkaiden käyttöön myyntiautomaatin, kahvi-/teetarjoilun yleisissä tiloissa ja pyykinpesutilat. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Red Roof Inn San Antonio - Airport tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös pankkiautomaatin/pankkipalvelut ja hissin. Rajoitettuja pysäköintipaikkoja on saatavilla.
Tämä hotelli on savuton.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Paikan päällä ilmainen pysäköinti matkailuautoille, busseille ja kuorma-autoille
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Esteetön pysäköinti ja pakettiauton pysäköinti saatavilla
Majoituspaikan alueella on pysäköintimahdollisuuksia
Ruoka ja juoma
Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
Perheystävällinen
Pyykinpesutilat
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Myyntiautomaatti
Pankkiautomaatti
Pyykinpesutilat
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Siivouspalvelu (päivittäin)
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
32–tuumainen taulutelevisio ja premium-kaapelikanavat
Maksulliset elokuvat
Muuta
Ilmaiset paikallispuhelut
Ilmastointi
Lämmitys
Yhdistettäviä huoneita saatavilla
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Kaikkien asiakkaiden, lapset mukaan lukien, on esitettävä voimassa oleva virallinen henkilökortti sisäänkirjautumisen yhteydessä.
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikit: 15 USD per lemmikki per yö (korkeintaan 105 USD per yöpyminen)
Vain koirat ja kissat sallitaan
Korkeintaan 2 (painoraja: 36 kg per lemmikki)
Lemmikkejä ei saa jättää valvomatta
Rajoituksia sovelletaan
Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Lemmikit: 15 USD per lemmikki per yö (korkeintaan 105 USD per yöpyminen)
Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Päivittäinen siivouspalvelu sisältyy enintään kuusi yötä kestäviin vierailuihin. Osittainen siivouspalvelu sisältyy vähintään seitsemän yötä kestäviin vierailuihin.
Lemmikit on ilmoitettava sisäänkirjautumisen yhteydessä. Vierailta, jotka tuovat mukanaan yhden lemmikin, ei veloiteta lemmikkimaksuja. Ilmoitettu lemmikkimaksu peritään vain, jos vieraat tuovat mukanaan 2 tai useampia lemmikkejä. Lemmikit on pidettävä kytkettyinä yleisissä tiloissa. Vieraiden odotetaan siivoavan lemmikkinsä jälkeen.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita on saatavilla (saatavuuden mukaan), ja niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta)
Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Red Roof Inn Hotel San Antonio Airport
Red Roof Inn San Antonio Airport
San Antonio Airport Red Roof Inn
Red Roof Inn San Antonio Airport Hotel
Red Roof Inn San Antonio - Airport Hotel San Antonio
San Antonio Red Roof Inn
Red Roof Antonio Antonio
Red Roof Inn San Antonio Airport
Red Roof Inn San Antonio - Airport Hotel
Red Roof Inn San Antonio - Airport San Antonio
Red Roof Inn San Antonio - Airport – arvostelut
Arvostelut
8,2
Erittäin hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 696 kautta 1314 arvostelua
10–Loistava
696
Arvosana 8 - Hyvä. 272 kautta 1314 arvostelua
8–Hyvä
272
Arvosana 6 - OK. 157 kautta 1314 arvostelua
6–OK
157
Arvosana 4 - Huono. 80 kautta 1314 arvostelua
4–Huono
80
Arvosana 2 - Hirveä. 109 kautta 1314 arvostelua
2–Hirveä
109
8,0/10
Siisteys
8,6/10
Henkilökunta ja palvelu
7,4/10
Palvelut/mukavuudet
7,8/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
10/10 Loistava
Michael
11.2.2026
Michael
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026
6/10 OK
Jennifer
11.2.2026
Jennifer
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026
10/10 Loistava
Juan
10.2.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
nice vibes
Juan
Yöpyi 4 yötä helmikuussa 2026
10/10 Loistava
Adam
9.2.2026
Adam
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026
10/10 Loistava
Santiago
9.2.2026
Santiago
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026
6/10 OK
Christopher
Liikematkailija
8.2.2026
Construction on the lobby. Room was very basic. Toilet flushing sounded like a airplane!
Christopher
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026
10/10 Loistava
Michael
7.2.2026
Michael
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026
8/10 Hyvä
Amanda
Matkusti ryhmän kanssa
6.2.2026
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The bed was uncomfortable but everything else was good.
Amanda
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2026
10/10 Loistava
Arturo
6.2.2026
Arturo
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2026
2/10 Hirveä
Ruben
6.2.2026
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
No frig nor microwave in room.. was told standard rooms.. only deluxe rooms which were in 2nd and 3rd floors..never heard of such thing..
Very lazy and not helpful front desk people.
Will never stay there again.
Ruben
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
6/10 OK
Claudia
6.2.2026
Claudia
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
10/10 Loistava
Keshia
5.2.2026
Keshia
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
6/10 OK
Gene
Matkusti lemmikkien kanssa, Matkusti kumppanin kanssa
5.2.2026
Staff was very nice. The bathroom was not. Toilet was loose, bolts broken on mount, tub has seen better days and you could hear water running constantly from either the toilet or the shower control which was backwards cold was hot hot was cold (cartridge put in backwards.
Gene
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2026
10/10 Loistava
Triptolemo
1.2.2026
Triptolemo
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
8/10 Hyvä
Vignesh
1.2.2026
Vignesh
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026
8/10 Hyvä
Jose Luis
1.2.2026
Jose Luis
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026
10/10 Loistava
Marvin
31.1.2026
Marvin
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026
10/10 Loistava
roberto carlos
30.1.2026
roberto carlos
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026
10/10 Loistava
Chad
26.1.2026
Great staff. Nice room
Chad
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
10/10 Loistava
Beth
23.1.2026
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Siisteys
I really liked my room at this Red Roof Inn. It was nice and clean, and I like having the refrigerator and microwave that work well - and the price was very affordable.
Beth
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2026
10/10 Loistava
Leonel
23.1.2026
Leonel
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
10/10 Loistava
Chris
23.1.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Stayed here before because of reasonable pet fees and this time was even better! The room was totally renovated and immaculate. Don’t know if we got the renovated room by booking a “deluxe” room but I’ll definitely do it again. We had no issues with noise or shady neighbors and the pet fee of only $15 for two pets was awesome. The only negative is the lack of pet owners picking up after their dogs. Piles everywhere! We’d definitely stay again though!