Hosteria Lekun Lekun

Majoituspaikan taso: 3

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hosteria Lekun Lekun valokuvagalleria

Lumilautailu
Ruoka ja juoma
Vastaanottosali
Majoituspaikan sisäänkäynti
Aulan oleskelutila

Arvostelut

7,6 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pyykinpesu
  • Huonepalvelu
  • Siivous
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Los Radales 65, Peninsula Manzano, Villa La Angostura, Neuquen PATAGONIA ARGENTINA, 8407
  • Place, Escondidan ranta
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Puerto Manzanon ranta
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Place, Barilochen hallintokeskus

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen huone

  • 20 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 suuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hosteria Lekun Lekun

Tämän savuttoman majatalon palveluihin kuuluu viinitila, concierge-palvelut ja kuivapesulapalvelu. Maksuttomat kutsut. Lisäksi majoituspaikassa on pyykinpesutilat, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja kirjasto.
Hosteria Lekun Lekun tarjoaa 6 huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Huoneessa on parveke. Vuoteissa on untuvapeitot. 32-tuumainen älytelevisio, kaapelikanavat ja Netflix. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, syvä kylpyamme, bidee, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Siivous on saatavilla päivittäin.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Hosteria Lekun Lekun sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Escondidan ranta. Majoituspaikassa on saatavilla ilmaiset hotellinjohtajan kutsut, viinitila ja kuivapesulapalvelu.
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Sijaitsee vain 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Escondidan ranta ja 6 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Puerto Manzanon ranta
Majoituspaikan alueelta löytyy viinitila. Hotellinjohtajan kutsut järjestetään päivittäin. Hosteria Lekun Lekun tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kirjaston, terassin ja kielitaitoisen henkilökunnan.

Tämä 3 tähden majatalo on savuton.

Tämä majatalo järjestää hotellinjohtajan kutsut joka päivä.
Huonepalvelu on käytettävissä.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ruoka ja juoma

  • Ilmaiset tervetuliaiskutsut joka päivä

Tekemistä

  • Kirjasto
  • Suksivarasto
  • Televisio yleisissä tiloissa
  • Viinitila

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Kansallispuistossa
  • Puutarha
  • Rantakadulla
  • Terassi
  • Vuoristossa

Esteettömyys

  • Ei hissiä

Muuta

  • 1 rakennus
  • 2 kerrosta
  • Hyttysverkot
  • Savuton majoituspaikka
  • Takka aulassa
  • Vastaanottosali

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot
  • Untuvapeitto

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Syvä kylpyamme
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 32−tuumainen älytelevisio ja kaapelikanavat
  • Netflix

Ruoka ja juoma

  • Huonepalvelu
  • Minibaari

Muuta

  • Lämmitys (säädettävä)
  • Turvalokero
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Myöhäisestä sisäänkirjautumisesta veloitetaan maksu klo 22.00–0.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Alle 18-vuotiaita lapsia ei sallita tässä majoistuspaikassa. Kaikki vähintään 18-vuotiaat asiakkaat ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Sinua saatetaan pyytää maksamaan seuraava maksu majoituspaikassa: Argentiinan arvonlisävero (21 %). Arvonlisävero ei välttämättä koske niitä matkailijoita, jotka maksavat ulkomaisella kortilla tai pankkisiirrolla Argentiinan ulkopuolelta ja jotka esittävät voimassa olevan passin tai henkilöllisyystodistuksen sekä Argentiinan maahanmuuttoviranomaisten antaman maahantulomerkinnän osoittaakseen, että he eivät ole Argentiinan asukkaita. Tämä poikkeus koskee pelkästään majoituksia, mukaan lukien aamiaisen sisältävät varaukset.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Sisäänkirjautumisesta veloitetaan lisämaksu klo 22.00–0.00

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Meluttomia huoneita ei voida taata
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Golfin tiiajat tulee varata etukäteen. Voit tehdä varauksen ottamalla yhteyttä majataloon ennen saapumista käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Korkeintaan 18 vuoden ikäiset lapset eivät voi yöpyä tässä majoituspaikassa.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hosteria Lekun Lekun Inn Villa La Angostura
Hosteria Lekun Lekun Inn
Hosteria Lekun Lekun Villa La Angostura
Hosteria Lekun Lekun Angostura
Hosteria Lekun Lekun Guesthouse
Hosteria Lekun Lekun Villa La Angostura
Hosteria Lekun Lekun Guesthouse Villa La Angostura

Hosteria Lekun Lekun – arvostelut

Arvostelut

7,6

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 4 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 2 kautta 4 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 4 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 1 kautta 4 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 4 arvostelua

7,6/10

Siisteys

8,6/10

Henkilökunta ja palvelu

7,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

8/10 Hyvä

Gilles

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Presque parfait...

Très bien situé. Accueil très sympathique et compétant pour les conseils des sites à visiter. Salle de bain à rénover , lavabo fendu , moquette tâchée... Dommage !!
Yöpyi 5 yötä tammikuussa 2019

8/10 Hyvä

Corinne

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Bel endroit

Très bel environnement
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2019

4/10 Huono

Mauro

Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat

Decepção

Ao chegar fiquei 15 minutos na recepcao aguardando ser atendido, depois do check in, fui direcionado a suite 11 aonde nos apresentaram a acomodacao, quando minha esposa deitou na cama sentiu cheiro de urina e fui verificar que realmente tinha um cheiro de urina de gato. Foram 2 noites mal dormidas devido ao cheiro, talvez algum gato deva ter urinado no carpete. A limpeza do quarto nao estava boa, encontrei palito de dente usado no chão. O frigobar tinha uma aparencia de velho e sujo. O café da manhã tinha poucas opcoes, cafe de sache, teve um dia que acabou a mussarela e nao tinha mais para reposicao, Enfim, nao indico esta pousada.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2018

10/10 Loistava

rosimar, brasil

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Perfeita

Curtimos muito estar em Lekun lekun ! Experiência muito legal ! Tempo, hospedagem, passeios !
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2018